Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi (10 Bin TL Kredi)

Sponsor Bağlantılar

Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında verilen bireysel temel gereksinim destek kredisini sunan bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Korona virüs salgını sebebiyle geliri azalan ya da kalmayan vatandaşların sıkıntılarını gidermek ve temel gereksinimlerini karşılamalarını sağlamak adına verilen bu kredi, oldukça uygun faiz oranlarında ve 6 ay ödemesiz dönemli olarak sunulmaktadır. Sizlere, Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi hakkında detaylı data sunalım;

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi özelikleri nedir?

Korona virüsün hayata, ekonomiye ve istihdama olan etkilerini en aza indirmek amacıyla planlanmış olan korona virüs tedbirleri kapsamında Ziraat Bankası tarafınca sunulan bireysel temel destek gereksinim kredisi özelliklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi %0,46 benzer biçimde oldukça uygun faiz oranında sunulmaktadır. Bu faiz oranı tüm tutarlar ve tüm vadeler için aynıdır.
 • Bu krediyi 36 aya kadar vadeli olarak alabilirsiniz. Üstelik 6 ay ödemesiz dönemli seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu durumda toplam vadeniz 30 ay üstünden değerlendirilecektir.
 • Bu krediyi yaşam sigortası harcaması olmadan kullanabilirsiniz. Dosya harcaması ve kredi güvence fonu komisyonu harcamaları alınacaktır. Bu iki masrafın toplam tutarı, kredi tutarının %1,10’u kadar olacaktır.
 • Ziraat Bankasının bu kredisini aylık eşit taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Ödeme gününü ise istediğiniz bir zamanı belirleyebilirsiniz.
 • Bu krediyi 3.000 liradan başlamış olan ve 10.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi başvurusu hangi kanallardan yapılır?

Ziraat Bankasının bu kredisine müracaat yapabilmek için mobil bankacılık uygulamasını, web bankacılığını ya da internet sayfasındaki müracaat formunu kullanabilirsiniz. Online kanallardan müracaat yapılmasının amacı banka şubelerinde sıra olunmasının ve halk sağlığının tehlikeye atılmasının önlenmesidir. Başka bir ifade ile temel destek gereksinim kredisine, banka müşterisi olmasanız bile oturduğunuz yerden müracaat yapabilirsiniz. Hatta onaylanmış olan kredinizi gene oturduğunuz yerden kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi başvurusu için mobil bankacılık kullanım adımları;

Mobil bankacılık, tüm bankacılık işlemlerini 7/24 yapabileceğiniz bir uygulamadır. Ziraat Bankasının bu uygulamasını kullanarak kredinize 7/24 müracaat yapabilir ve onaylanan kredinizi arzu ettiğiniz zaman kullanma imkânı elde edersiniz. Bu başvuruyu iyi mi yapacağınızı detaylı olarak açıklayalım;

 • Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi başvurusu için ilk olarak cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirin.
 • İndirme işlemini ücretsiz bir şekilde yapabilmek için cep telefonunuzda bulunan Google Play ya da Apple Store mağazalarına giriş yapabilirsiniz.
 • Mobil uygulamaya giriş yapabilmek için Ziraat Bankası parolanızı ve alan kişi numaranızı kullanmanız gerekir. Giriş için isterseniz kimlik numaranızı ve Ziraat Bankası parolanızı da kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodunu da girdikten sonrasında girişinizi başarıya ulaşmış şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Arkasından menü kısmına gelmiş olarak “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvuruları / gereksinim destek kredisi adımlarını takip edin ve bu aşamalarda sizde istenen kredi tutarı, kredi vadesi benzer biçimde kısa detayları girin.
 • Son aşamada girdiğiniz detayları deneyin ve başvurunuzu gönderin.

Başvurunuzun alındığına dair bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Başvurunuzun sonucu birkaç gün içinde belli olur. Başvurunuz onaylanırsa size gelen kısa mesajda ne kadar kredi kullanabileceğiniz yazar. Arkasından gene mobil bankacılığı kullanarak kredinizi vadesiz hesabınız aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi başvurusu için web bankacılığı kullanım adımları;

Ziraat Bankasının bu avantajlı kredisine derhal müracaat yapabilmek için web bankacılığını da kullanabilirsiniz. Sadece bu kanallardan müracaat yapabilmek için Ziraata Bankası müşterisi olmanız gerekir. Başvurunuzu iyi mi kolayca yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

 • Karşınıza oluşturulan web bankacılığı giriş ekranındaki detayları doldurmalısınız. Kimlik numaranızı ya da Ziraat alan kişi numaranız ve Ziraat parolanızı kullanarak girişinizi yapın. Giriş için isterseniz kimlik kartınızı da kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık giriş kodunu da girdikten sonrasında menü kısmına gelin
 • Arkasından “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvuruları ve gereksinim destek kredisi müracaat adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı, aylık gelir ve kredi vadesi benzer biçimde detayları girdikten sonrasında başvurunuzu tamamlayın.
 • Bilgilendirme mesajı cep telefonunuza gönderilecektir. Müracaat sonucunuz ise incelemeye alındıktan birkaç gün sonrasında belli olur. Onay mesajı alırsanız, krediniz web bankacılığını kullanarak vadesiz hesabınıza, arzu ettiğiniz zaman aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi başvurusu için internet sayfası müracaat formu iyi mi doldurulur?

Hemen hemen Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, müracaat yapmak için gene banka şubelerine gitmenize gerek kalmamıştır. Internet sayfasında bulunan müracaat formunu doldurarak derhal başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi gene bankaya gitmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz kafi olacaktır;

 • Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi müracaat formuna ulaşmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=2 adresini tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda yer edinen detayları eksiksiz olarak doldurun. İlk aşamada kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu ekrandan kredi vadesi, kredi tutarı, kimlik numarası, cep telefonu, ödeme günü tercihi benzer biçimde detayları doldurduktan sonrasında öteki aşamaya geçersiniz.
 • İkinci aşamada cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu girin ve başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir. İnceleme sonrasında birkaç gün içinde onaylandı mesajı alırsınız. Onaylanan meblağ kadar kredinizi banka şubelerinden kullanabilirsiniz.

Kredi başvurumun hangi aşamada bulunduğunu iyi mi öğrenebilirim?

Yaptığınız kredi başvurusunun hangi aşamada bulunduğunu öğrenmek için banka müşterisi olan kişiler mobil uygulamayı ya da web bankacılığını kullanabilirler. Banka müşterisi değilseniz de https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine tıklayarak başvurunuzun hangi aşamada bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi iyi mi kullanılır?

Onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalamadan kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olan ya da olmayan kişiler için değişik kullanma seçenekleri mevcuttur. Sizlere tüm seçenekler hakkında detaylı data sunalım;

Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler mobil uygulamayı ya da web bankacılığını kullanarak “başvurular / müracaat takip / ürün başvuruları” adımlarını takip ederek kredilerini kullanabilirler. Sözleşmelerini onayladıktan sonrasında, onaylanmış olan kredi tutarını girerek derhal vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkartınız ve bu kartın şifresi var ise, web bankacılığı ya da mobil bankacılık üyesi olabilir ve derhal şifrenizi alabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi alabilmek için internet sayfasındaki derhal başvur kısmına tıklamanız kafi olacaktır. Arkasından yukarıdaki adımlar ile kredinizi derhal kullanabilirsiniz.

Bankkarıtnız ya da kart şifreniz bulunmuyorsa https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine tıklayarak kredinizi kullanabilirsiniz. Karşınıza oluşturulan sayfada üç aşama yer alacaktır. İlk aşamada kimlik numaranızı, cep telefonu numaranız ve ekrandaki güvenlik kodunu girmelisiniz. İkinci aşamada cep telefonunuza gönderilen SMS doğrulama kodunu girmelisiniz. Son aşamada ise onaylanmış olan kredi tutarını, vadesini, ödeme tarihini ve 6 ay ödemesiz dönemli olup olmadığını işaretleyerek kredinizi derhal kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi kullanım için tercih edebileceğiniz bir başka yol da ATM’lerdir. Kredinizi Bankakrtınızla kullanmanız mümkündür. Eğer Ziraat Bankası kartınız yoksa kartsız işlemler menüsüne gelmiş olarak buradan öteki işlemler menüsüne, buradan da gereksinim destek kredi ödemesi kısmına giriş yapmanız gerekir. Sizden istenen kredi günü, kredi tutarı ve vadesi benzer biçimde  detayları girerek derhal kredinizi ATM aracılığı ile alabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi almadan ilkin hangi kedi tutarına ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak isteyebilirsiniz. Bunun için bankanın internet sayfasındaki örnek hesaplamalara göz atabilirsiniz. Bu hesaplamaları sizler için daha detaylı olarak yapalım;
Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi sizin adınıza 3.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz süreci; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 113 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 3.387,00 liradır.
• Kredinin senelik toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi sizin adınıza 5.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz süreci; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 188 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 5.645,00 liradır.
• Kredinin senelik toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi sizin adınıza 7.500 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz süreci; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 282 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 8.467,00 liradır.
• Kredinin senelik toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel gereksinim kredisi sizin adınıza 10.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz süreci; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 376 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 11.290,00 liradır.
• Kredinin senelik toplam faiz oranı; %8,1326

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*