Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı; özetlemek gerekirse KMH şeklinde kısaltılarak ifade edilmektedir. Ziraat Bankası’nda hesabı olan birçok tüketici bulunmaktadır. Bu tüketicilerin ara sıra hesaplarının bakiyesinin sıfır olması söz mevzusudur. Bu şekilde bir durumda, müşterinin hesabında para olmamasına karşın evvelde belirlenmiş kredi limiti dahilinde olmak şartıyla ödemelerini yapabilmesini elde eden bankacılık ürününe Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı adı verilmektedir. Buna ek olarak, bu hesap yardımıyla nakit çekmek mümkündür. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı; kredili ürün olma özelliğine haizdir. Bu yüzden, hesabın kullanılmasıyla birlikte bakiyenin eksiye düşmesi söz mevzusu olmaktadır. Bu aşamada, hesap sahibi, çekmiş olduğu tutarları, faiziyle birlikte geri ödemek zorundadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Bu hesap yardımıyla hesabında para olmayanların para çekmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, Bankkart ile alışveriş yapmak ve otomatik ödeme emrindeki faturaların ödenmesi gerçekleşmektedir. Bankkart yardımıyla 7/24 olmak suretiyle ATM’lerden kredi kullanılabilir. Ek olarak, kredi kullanılan günler için faiz ödenmesi söz mevzusudur. Bunun haricinde, hiçbir şekilde komisyon yada değişik bir ücret ödenmez. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı faizi; hesabın eksiye düşmüş olduğu günler için o ayın sonunda kesilmektedir. Bunun yanı sıra, üç ayın sonunda kesilmesi mümkün olabilir. Müşterinin hesabına para yatınca sıfırlanmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı kullananların yaşam sigortası yapmış olup yapmaması, tamamen kendi kararlarıdır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı başvurusu şekilleri içinde Ziraat Bankası şubeleri, internet sayfası, Ziraat Mobil, web şubesi, ATM ve davet merkezi bulunmaktadır. Ziraat Bankası resmi internet sayfası üstünden iyi mi müracaat yapılacağı net bir halde anlatılmaktadır. Derhal başvur kısmına tıklayanlar, müracaat sayfasına yönlendirilecektir. Burada doldurulması ihtiyaç duyulan kısımlar içinde T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, meblağ ve gelir bilgisi kısımları yer almıştır. Bu bilgilerin doldurulması ve güvenlik kodunun girilmesinin arkasından gönder kısmına tıklandığında müracaat işlemleri gerçekleşecektir. Bunun haricinde, vadesiz yada maaş hesabının olduğu bir Ziraat Bankası şubesinden müracaat yapmak mümkündür. Bu özelliklere haiz olan birinin başvurusu pozitif yönde anlamda değerlendirilecektir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı 2019

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı başvurusu için web bankacılığını kullanmak mümkündür. Davet merkezi, ATM’ler ve mobil uygulamalar; aynı şekilde müracaat kanalları içinde bulunmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için meydana getirilen başvurunun arkasından değerlendirme süreci adım atar. Belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesinde herhangi bir sakınca yoksa müracaat süreci pozitif yönde sonuçlanmaktadır. Onay verilmesinin arkasından müşterinin geliriyle doğru orantılı olarak bir kredi limiti belirlenmektedir. Kredi limiti belirlenirken mühim olan müşterinin belgelenebilen bir gelirinin olmasıdır. Bilhassa güvence olarak gösterilebilecek bir portföy var ise bu husus, kredi limitine pozitif yönde yansıyacaktır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için otomatik ödemenin olduğu banka şubesinden de müracaat yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için bankanın istediği belgeleri eksiksiz olarak sunmak gerekmektedir. Bu belgelerin başlangıcında banka tarafınca hazırlanan ve imzalanması ihtiyaç duyulan sözleşme bulunmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı sözleşmesinin müracaat sahibi tarafınca okunup kabul edildiğine dair imzalanması gerekmektedir. Buna ek olarak, Ziraat Bankası maaş hesabı olanların gelir belgesi sunmasına gerek kalmamıştır. Sadece, maaş hesabı olmayanlar için gelir belgesi sunmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra, müracaat meydana getirecek her kişinin nüfus cüzdanı fotokopisini yanında götürmesi şarttır. Bu evrakların eksiksiz olarak götürülmesi halinde Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı sahibi olma yolunda mühim bir adım atılmış olur.

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı açtırmak için istenen şartlar nedir?

Ziraat Bankası tarafınca sunulan kredili mevduat hesabına haiz olmak için bazı özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Eğer aşağıda sayacağımız özellikleri taşıyorsanız, banka tarafınca hesabınız otomatikman açılacaktır. Eğer hesap açılmazsa ve gene de aşağıdaki şartları taşıyorsanız, banka şubelerinden müracaat yaparak kredili mevduat hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz.

  • Ziraat bankasının müşterisi olmanız ve vadesiz hesabınızın olması gerekir.,
  • Vadesiz hesabınızda minimum bir tane otomatik ödeme talimatınızın bulunması gerekir. Bu talimata kredi ödemesi de dahildir.
  • Aylık gelirinizin kafi olması başka bir ifade ile aylık gelirinizle bankalara olan borçlarınızın orantılı olması gerekir.
  • Kredi notunuzun yüksek olması ve son 6 ay içinde gecikmeli olarak ödenmiş borçlarınızın bulunmaması gerekir.
  • Etken olarak çalışıyor olmanız, maaş alıyor olmanız ya da esnaflık geliri elde ediyor olmanız gerekir. Bankaya gerektiği taksirde gelirinizin belgesini sunabiliyor olmalısınız.
  • Son üç ay içinde sigorta primlerinizin eksiksiz olarak ödenmiş olması gerekir.
  • 18 yaşından büyük olmanız gerekir.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*