Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu (TÜM YÖNTEMLER)

Sponsor Bağlantılar

Kredi almak; borçlarını kapatmak, acil nakit ihtiyacını karşılamak ve bazı giderlerine finansman sağlamak amacıyla birçok insan tarafınca meydana gelen bir eylemdir. Kredi almak isteyenler için en uygun faiz oranlarını ve vade seçeneklerini sunan bankaların başlangıcında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası’nda gereksinim kredisi; tüketici kredisi başlığı altında sunulmaktadır. Bu kredi yardımıyla bireysel ihtiyaçların finanse edilmesi mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası gereksinim kredisi; 60 aya kadar uzanan vade alternatifleriyle sunulmaktadır. Tüketicilere diledikleri ödeme seçeneklerini tercih etme şansı verilmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicilerden kişisel yada maddi güvence alınması kesinlikle söz mevzusu olmaz. Ziraat Bankası; prosedür gereğince kredi vadesi süresince tüketicilere yaşam sigortası yapılmasını mecburi kılmaktadır. Sizlere Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu hakkında detaylı data verelim;

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu için birçok kanal bulunmaktadır. Tüketiciler, her şeyden ilkin Ziraat Bankası şubelerine giderek gereksinim kredisi başvurusu yapabilirler. Tüketiciler, kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesinin nerede bulunduğunu Ziraat Bankası’nın web sitesinden öğrenebilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu; Ziraat Bankası’nın resmi web sitesindeki Krediler sayfasındaki derhal başvur seçeneği kullanılarak yapılabilir. Ek olarak, Ziraat Mobil uygulaması yardımıyla şubeye gitmeden dakikalar içinde gereksinim kredisi başvurusu yapmak mümkün olur. Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu için alternatif kanallardan birisi ise Ziraat Bankası bireysel web şubesidir. Ziraat Bankası’nda vadeli hesabı olanların bireysel web şubesini kullanımı mümkündür.

İnternet sitesinden Ziraat Bankası gereksinim kredisi müracaat iyi mi yapılır?

Kredi başvurularınızı bankanın web sitesinden kolayca yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmasanız bile, sizden istenilen detayları girdikten sonrasında derhal müracaat yapabilir ve onaylanan kredinizi banka şubesine giderek alabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler web sitesinden müracaat yapmalarının arkasından kredilerini, web bankacılıkları ya da mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak hesaplarına aktırabilirler.

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu yapmak için en kolay yöntem web sitesini kullanmaktır. Bankanın web sitesine girdikten sonrasında ana sayfada yer edinen “derhal başvur” kısmına tıklayarak müracaat formuna ulaşabilirsiniz. Bu formda;

 • Kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası
 • Kredi vadesi
 • Çekmek istediğiniz kredi tutarı
 • Aylık gelir bilgisi

Bilgilerini girdikten sonrasında kişisel bilgiler ile ilgili olan kutucu işaretlemeniz ve arkasından ekranda yer edinen güvenlik kodunu, ilgili bölüme yazmanız gerekir. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonrasında “gönder” butonuna tıklayarak birkaç dakika içinde kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurunuz derhal değerlendirmeye alınır girmiş olduğunuz kimlik numaranıza nazaran kredi notunuz, aylık geliriniz ve sigorta bilgileriniz sistem tarafınca otomatikman sorgulanacaktır. Sorgulama sonucuna nazaran kredi almak için kafi maaş ve kredi notuna sahipseniz, krediniz onaylanacaktır. Kredinizin sonucu ise cep telefonunuza kısa bildiri olarak gönderilir.

İnternet bankacılığını kullanarak Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu iyi mi yapılır?

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir öteki alternatif web bankacılığıdır. Bu uygulamanın pozitif yanları ise hafta sonu ya da dinlence günlerinde olsa bile kredi başvurusu yapabilmenizdir. Öteki bir pozitif yanları ise onaylanan kredinizi hafta sonu olsa bile, banka şubesine gitmeden hesabınıza aktırabilmenizdir. İnternet bankacılığını kullanabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekir. Banka tarafınca size verilen hususi gizyazı ve satın alan numarasını kullanarak web bankacılığına giriş yapmalısınız. Giriş yapabilmek için Ziraat Banaksının web sitesinde bulunan “online giriş” kısmına tıklamanız kafi olacaktır. Karşınıza oluşturulan sayfada yer edinen bölümlere satın alan numarasını ve şifreyi girdikten, sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza bir gizyazı gönderilir. Bu şifreyi yine girdikten sonrasında web bankacılığınıza giriş yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak için menü kısmından kredilerle ilgili kısmı bulmalısınız ve arkasından kredi başvurusu yazan yere tıklamalısınız. Banka müşterisi olduğunuz için müracaat esnasında herhangi bir data istenmez. Yalnızca çekmek istediğiniz kredi miktarı ve vadesi ile ilgi data istenecektir. Bu detayları girip başvurunuzu yaptıktan sonrasında derhal değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde müracaat sonucunuz iletilir. Başvurunuzun onaylanması halinde banka şubesine gitmeden kredinizi derhal hesabınıza aktarabilirsiniz. Müracaat sonucunuz olumsuzsa, nedenini öğrenmek için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2019

Şubeye gitmek istemeyenler, herhangi bir Ziraat ATM’si yardımıyla Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası’nın neredeyse tüm AVM’lerde ATM’si bulunmaktadır. En yakın Ziraat ATM’si hakkında data almak isteyenler Ziraat Bankası’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu; Ziraat Bankası davet merkezi üstünden yapılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın davet merkezi numarası; 4440000 – 08502200000 olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası müşterisi olanların gereksinim kredisi başvurusunda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Bundan dolayı, Ziraat müşterisi olanlar, yukarıda yazan yöntemlerin hepsini kullanarak müracaat yapabilirler. Bu sayede, şubeye gitmelerine gerek kalmaz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu yapmadan ilkin Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine giderek alınmak istenen kredi tutarının ve tercih edilecek vade süresinin belirlenerek aylık taksitlerin ne kadar olacağına dair data alınmalıdır. Mesela, 100 bin TL tutarında gereksinim kredisi çekmek isteyen bir tüketicinin 60 aylık vade seçeneğini tercih ettiğinde kendisine uygulanacak olan faiz oranı; aylık %1,8 olarak bilinmektedir. Bu aşamada, tüketicinin aylık olarak ödeyeceği taksit tutarı; 2.989,31 TL olacaktır. Buna ek olarak, tüketiciye uygulanacak senelik maliyet oranı; %29,5695 olarak hesaplanacaktır. Ziraat Bankası’nda uygulanan faiz oranlarının tüketicinin kredi notundan etkilendiğini eklemek gerekir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu için istenilen belgeler içinde müracaat formu, kişinin emek harcama durumuna nazaran gelir belgesi, kişinin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi yada geçişlik fotokopisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın duruma nazaran tüketiciden başka belgeler istemesi söz mevzusudur. Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu yaparken tüketicilerin önünde birçok seçenek bulunduğunu hatırlatmak gerekir. Tüketici kredisi, eğitim kredisi, indirimli tüketici kredisi, tüketici ön ödeme kredisi, masrafsız tüketici kredisi, yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman kredisi yer almıştır. Tüketicilerin bu krediler arasından gereksinim duyduğunu tercih etmesi gerekir. Tercih edilen krediye nazaran istenilen belgelerin ve faiz oranlarının değişmesi söz mevzusu olacaktır.

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu için lüzumlu koşullar nedir?

Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusu için bankanın online yayınlarını kullanmak istiyorsanız ve kredinizin derhal onaylanmasına ihtiyacınız var ise, aşağıdaki koşuları taşımanız gerekir;

 • Ziraat Bankası, müşterilerine kolayca kredi verebilmek için ilk olarak kredi notu şartına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredi başvurularını kolayca yapabilirler ve kredilerini derhal hesaplarına aktarabilirler. Üstelik kredilerini, hafta sonu olsa bile hesaplarına aktarma imkânları da bulunur. Eğer kredi notunuz kafi değilse doğrusu 1500’ün altında ise o vakit kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu durumda banka tarafınca kefil ya da ipotek istenecektir. Yanınızda ipotek için bir tapu ve kefil götürmeniz halinde, kredi başvurunuzun onaylanması ihtimali artacaktır.
 • Bu bankadan kolaylıkla kredi alabilmeniz için bununla beraber aylık tertipli bir gelirinin olması gerekir. Şirket ortağıysanız, şirket sahibiyseniz ya da maaşlı olarak çakılıyorsanız, bu gelirlerinizi belgelemeniz halinde bankadan kolayca gereksinim kredinizi alabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası, kredi verebilmek için sigorta primlerinizin ödenip ödenmediğine de bakmaktadır. Bağkur’lu olan kişilerin borcu yoktur yazısı alarak kredi başvurusu yapması gerekir. Maaşlı olarak çalışan kişilerin de son altı aylık sigorta primlerinin yatırılıp yatırılmadığına bakılmaktadır.

Yukarıdaki koşulları sağladığınızda, Ziraat Bankasından kolayca kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Örnek Hesaplama

Ziraat Bankasından aylık gelirinize nazaran 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. İhtiyaç kredisi için kafi kredi notuna haiz değilseniz, banka tarafınca istediğiniz tutarda krediyi vermek için kefil ya da ipotek talep edilebilir. Kredi notunuzun kafi olması durumunda ise alabileceğiz örnek kredi hesaplaması aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Ziraat Bankası gereksinim kredisi başvurusunu 100.000 lira için yapmış olursanız ve 60 ay vadede ödemek isterseniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,35 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit ise 2.618,33 lira olur.
 • Bu bankanın kredisine 10.000 lira ve 60 ay vade için başvur yaptığınızda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 261,83 lira olurken faiz oranınız gene %1,35 olacaktır.

Ziraat Bankası tüketici kredisi çeşitleri ve özellikleri nedir?

Bu bankanın tüketici kredisi adı altında bireysel satın alan için sunmuş olduğu fazlaca fazla kredi çeşidi vardır. Taşıt ve konut kredilerinden değişik olarak dijital kredi, eğitim kredisi, standart tüketici kredisi, enerji verimliliği yönetim kredisi, bireysel enerji veremliliği kredisi, bayındır barışı kredisi, tüketici ön ödeme kredisi, kredili mevduat hesabı, ipotekli gereksinim kredisi benzer biçimde kredi çeşitleri bunulmaktadır. Bu kredileri ve özelliklerini açıklayalım;

Tüketici kredisi özellikleri nedir?

Standart tüketici kredisi ile tüm bireysel nakit ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. 60 aya kadar vade ile haiz olabileceğiniz bu krediden uygun faiz oranlarında yararlanmanız mümkündür. Bu krediyi istediğiniz şekilde esnek planlar ile ödeyebilirsiniz. Bu krediden kefil ya da ipotek teminatı istenebilir. Bu krediyi yaşam sigortası ve dosya harcaması karşılığında alabilirsiniz. Bu krediyi 1000 liradan 100.000 liraya kadar kullanılabilirsiniz. Kredinizin aylık faiz oranı %1,35’ten başlayacaktır.

Bireysel enerji verimliliği kredisi özellikleri nedir?

Evinizin enerjisini değişiklik yapmak ve enerji verimliğine katkıda bulunmak için Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Bu kredi ile evinizin mantolama, ısıtma, yalıtım, aydınlatma ve beyaz eşya benzer biçimde tüm gereksinimlerini karşılayabilirsiniz. Evinizin güneş enerjisi panellerini de alabilirsiniz. Bu krediden esnek ödeme planlarıyla yararlanma ve kredinizi 60 ay vadede geri ödeme imkânınız bulunur. Kredi faiz oranları ve öteki detaylar hakkında Ziraat Bankası şubelerinden detaylı data alabilirsiniz.

Ziraat Bankası enerji verimliliği yönetimi kredisi özellikleri nedir?

Bu kredi apartman ya da site yönetimlerine hususi olarak verilmektedir. Enerji verimliliği yapmak isteyen yönetimler, Ziraat Bankasının bu kredisine müracaat yaparak apartmanları için mantolama, yalıtım, doğalgaz sistemi kurma, aydınlatma ve güneş enerjisi benzer biçimde ısıtma gereksinimlerini karşılayabilirler. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediler apartman ya da site yöneticileri tarafınca alınabilir.
 • Kredi alınırken apartman karar defterinin şubeye teslim edilmesi gerekir.
 • Bu kredi apartman ya da site malikleri için kullandırılır ve apartmanın hesabına aktarılır.
 • Bu krediyi 60 aya kadar vade ile alabilirisiniz.
 • Krediyi esnek ödeme planlarından yararlanarak ödeyebilirsiniz.
 • Bu kredi için yaşam sigortası yaptırılacaktır.

Kredi tutarı, yapılacak olan işleme nazaran belirlenir. Bu krediye dahil olan işlemler ise yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri, verimli aydınlatma sistemleri, dış cephe mantolama sistemleri, yangın yalıtımı, doğalgaz sistemleri, güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su elde eden sistemler şeklindedir. Bu kredi için başvurular Ziraat Bankası şubelerinde yapılabilir. Öteki kanallardan müracaat yapılamaz.

Ziraat Bankası bireysel temel destek gereksinim kredisi özellikleri;

Ziraat Bankasının vermiş olduğu gereksinim kredilerinin bir diğeri de bireysel temel destek gereksinim kredisidir. Bu kredi, devlet tarafınca verilmektedir ve ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında sunulur. Korona virüs sebebiyle ekonomik olarak negatif etkilenen kişiler için sunulan bu kredinin başvuruları halen devam etmektedir. Orta ve azca gelirli olan kişiler için sunulan bu krediyi alabilmeniz için aylık toplam geliriniziz 5.000 liranın altında olması gerekir.

Bireysel temel destek gereksinim kredisi kefil, gelir belgesi, güvence ya da kredi notu gerektirmeden verilen bir kredidir. Bu krediyi alabilmenizin tek ve en mühim koşulu aylık hanenize giren toplam gelirin 5.000 liranın altında olmasıdır. Bu koşulu taşıyorsanız 3.000 liradan başlamış olan ve 10.000 liraya varan tutarda kredinizi derhal alabilirsiniz.

Bu kredinin aylık faiz oranı %0,49’dur ve 36 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Üstelik kredinizi 180 gün ödemesiz dönemli olarak, doğrusu 6 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz. Kredinizi ödeyeceğiniz günü ise kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu krediye derhal müracaat yapmak için Ziraat Bankasının internet sayfasındaki müracaat formunu kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisiyseniz de mobil ya da web şubeyi kullanarak derhal başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredinizin evraklarını online olarak onayladıktan sonrasında, kredinizi vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*