Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

Sponsor Bağlantılar

60 ay vadeli kredi kampanyaları neredeyse her banka tarafınca sunulmaktadır. Bunun sebebi, yükselen kredi faiz oranları ile tüketicilerin aylık ödeme tutarlarının artmasıdır. Kredi faiz oranı ne kadar yüksekse kredi taksitlerinize ödeyeceğiniz sayı o denli yüksek olacaktır. Düşük vade ve yüksek faiz oranı ile kredi çekerseniz, aylık tutarınız yüksek olacağı için kredi geri ödemesinde sıkıntıya düşebilirsiniz. Pek oldukca yurttaş da düşük vadeli kredileri geri ödemede sorun yaşayacağı için bu tür kredilere müracaat yapmamaktadır. Bunun üstüne bankalar harekete geçmiş ve gerekseme kredisi vadelerini 60 aya kadar uzatmıştır. Bu bankalara Ziraat Bankası da eklendi. Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi ile bütçenizi zorlamadan nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılama imkânı sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri ve müracaat kanalları hakkında detaylı informasyon verelim;

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi özellikleri nedir?

Sponsor Bağlantılar

Son zamanlarda kampanya icra eden ve müşterilerine uzun vade ile kolaylık elde eden Ziraat Bankası, her ihtiyacınıza uygun gerekseme kredisi seçeneği ile uygun faiz oranları da sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu gerekseme kredisinin geri ödemesini arzu ettiğiniz şeklinde yapabilirsiniz. Bundan dolayı kredi, esnek bir yapıya haizdir.
 • Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vadelerle alma imkânınız bulunmaktadır. Bu sayede aylık taksit miktarlarınızı düşürebilir ve kredinizi daha rahat ödeyebilirsiniz.
 • Bu kredinin verilebilmesi için kefil ya da ipotek şeklinde teminatlar istenebilmektedir. Bu teminatlar piyasadaki toplam borç miktarınıza ve kredi notunuza bağlı olarak istenir.
 • Bu kredinin vadesi süresince yaşam sigortası yapılmaktadır. Yapılacak olan yaşam sigortasının tutarı kredinin vadesine, kredi tutarına, krediyi alacak kişinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak değişmektedir.
 • Bu krediden alınacak faiz oranı %1,90 olarak belirlenmiştir. Bu oran tüm tutarlar ve tüm vadeler için geçerlidir.
 • Krediye 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız için müracaat yapabilirsiniz.

Bu bankadan 100.000 lira krediyi 60 ay vadeli olarak çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %1,90 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 3.075,09 lira olur.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi başvuruları iyi mi yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası, değişen teknolojinin gelişmesi ile beraber oldukca sayıda kanaldan kredi başvurusu almaktadır. Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi için müracaat yapacağınız kanalları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Bu krediye başvurularınızı banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Bankamatik kartınız ya da kredi kartınız üstünden derhal müracaat yapabilir ve kredinizi banka şubelerinde zaman yitirmek zorunda kalmadan derhal hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizin tutarını ve vadesini kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşterisiyseniz mobil bankacılık üstünden derhal kredinize müracaat yapabilir ve paranızı zaman kaybetmeden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bankanı müşterisiyseniz web bankacılığını kullanarak da kredi başvurularınızı yapabilir ve paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunun için bankanın size vermiş olduğu web şifresini kullanmanız gerekir. Bankanın web sitesine girerek web bankacılığına, bu gizyazı ile giriş yapabilir ve peşinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında, ek belge istenmiyorsa paranızı derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Banka müşterisi değilseniz web sitesinde bulunan müracaat formunu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Formunuz alındıktan sonrasında derhal değerlendirmeye alınırsınız. Arkasından başvurunuzla ilgili kısa ileti alırsınız. Başvurunuzun onaylanması halinde size en yakın banka şubesine giderek lüzumlu belgeleri teslim ettikten sonrasında, kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınız için bankanın web bankacılığını da arayabilir ve derhal başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Siz daha telefonun ucundayken kredi başvurunuz derhal sonuçlanır. Pozitif olan başvurunuz için banka şubelerine giderek, krediniz alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Ziraat Bankası aracılığı ile tüketici kredilerini 100 bin liraya kadar kullanma imkânınız bulunmaktadır. Bu krediyi 60 ay vade ile aldığınızda ise ödeme tablonuz aşağıdaki şekilde olur;

 • Ziraat bankası 60 ay vadeli tüketici kredisini 20 bin lira için almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,25 olacaktır. Bu kredi için aylık olarak 507 lira taksit ödersiniz. Bu kredinin senelik maliyet oranı %19,8519 olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi almak istediğinizde, bu kredinin faiz oranı gene %1,25’ten başlayacaktır. Krediniz için aylık olarak 761,80 lira ödersiniz. Bu kredinin senelik maliyet oranı %19,8519 olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 40.000 lira kredi almak istediğinizde ise aylık faiz oranı gene %1,25 olacaktır. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.015,74 lira olur. Senelik maliyet oranı ötekiler ile aynıdır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 50.000 lira kredi almak isteğinizde ise aylık faiz oranı gene %1,25’ten adım atar. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 1.269,67 lira olarak hesaplanır. Kredinin senelik maliyet oranı, öteki tutarlar ile aynı kalır.

Ziraat Bankası tüketici kredisi alma şartları nedir?

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisini alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Ziraat Bankası bu kredileri, bilhassa kendisinden maaş alan emeklilere, {özel sektör} çalışanlarına ya da kamu sektörü çalışanlarına vermektedir. Ek olarak kendisiyle çalışan esnaf ve şirket müşterilerine ise indirimli faiz oranları uygular. Ziraat Bankasının bu avantajlı tüketici kredisinden faydalanabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekir;

 • İlk yapmanız ihtiyaç duyulan kredi notunuzu sorgulamaktır. Eğer kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, Ziraat bankasından online kanalları kullanarak derhal kredinizi alabilirsiniz sadece kredi notunuz bu seviyenin altındaysa, bu bankadan kredi kullanabilmek için ipotek ya da kefil teminatı vermeniz gerekir.
 • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir öteki mühim koşulu da aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık geliriniz var ise ve öteki bankalara olan borçlarınızla beraber kafi geliyorsa, bu krediyi alabilirsiniz.
 • Ziraat Bankasından kredi almak için sigorta primlerinizi de denetim etmeniz gerekir. Son üç aylık primleriniz tertipli şekilde ödendiyse, bu bankadan kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi banka şubelerinden iyi mi alınır?

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi için başvurularınızı, size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Banka şubelerinden müracaat yapmak için eğer bu bankanın satın alan değilseniz, bazı belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir. Ziraat Bankası müşterisi olanlar yanlarına yalnızca kimlik belgesi alarak kredilerine müracaat yapabilirler. Müracaat esnasında aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundursanız kredi işlemleriniz daha süratli yapılacaktır.

• Kimlik belgesi, yeterlik ya da geçişlik olmalıdır.

• Yanınızda, oturduğunuz eve ilişik ikametgâh belgesi ya da bu evin adresine kesilen bir tane son iki aya ilişik satmaca belgesi bulunmalıdır.

• Sigorta primlerinin ödenmiş olduğuna dair hizmet dökümü belgeniz olmalıdır.

• Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile beraber çalıştığınız firmanın imza sirküleri yer almalıdır.

• Özgür meslek gelirleriniz var ise gelir bilançosu, vergi levhası, tecim sicil gazetesi, imza sirküleri ve gelir vergisi beyannamesi bulunmalıdır.

• Şirket ortağı geliriniz var ise kurumlar vergisi beyannamesi, vergi levhası, imza sirküleri, tecim sicil gazetesi ve vergi bilançosu belgeleriniz bulunmalıdır.

• Emekli maaşınız var ise, bu maaşı aldığınız hesabın dekontunu ya da hesap cüzdanını yanınızda bulundurmalısınız.

• Kira geliriniz var ise, kiraya mevzu olan gayrimenkulün fotokopisi ile beraber kira sözleşme belgeniz ve kirayı aldığınız hesabın dekontu olmalıdır.

Ziraat Bankası bireysel temel gerekseme destek kredisi;

Ziraat Bankasında son zamanların en oldukca müracaat alan ve en oldukca tercih edilen kredisi bireysel tele destek gerekseme kredisidir. Bu kredi, pandemi sebebiyle ekonomik sorun yaşayan azca ve orta gelirli vatandaşlar için sunulan, hususi bir kredidir. Bu krediye hemen hemen müracaat yapmadıysanız, derhal başvurunuzu yapabilir ve kredinizi derhal alabilirsiniz. Ziraat Bankası temel destek gerekseme kredisi genel özellikleri ise şöyledir;

• Bu krediyi aylık haneye giren toplam geliri 5.000 liranın altında olan kişiler alabilirler.
• Kredi başvurularını aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca biri internet adresinden, web bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapmalıdır.
• Bu krediyi almak için yalnızca kimlik belgeniz ile müracaat yapmanız yeterlidir. Hatta kredinizi hesabınıza aktarmak için online kanaldan satın alan de olabilirsiniz.
• Banka müşterisi olan ya da olmayan hepimiz, bu krediye müracaat yapabilmektedir.
• Kredinizi alırken sizden gelir belgesi, kefil ya da güvence istenmez.
• Bu krediyi 36 aya varan vadelerde derhal alabilirsiniz.
• Kredinizi 6 ay ödemesiz dönemli alarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
• Bu kredinin faiz oranı %0,49 olarak belirlenmiştir ve bu oran hepimiz için geçerlidir.
• Söz mevzusu krediden yaşam sigortası alınmaz. Yalnızca dosya harcamaları alınır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*