Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Sponsor Bağlantılar

Taşıt kredisi, almak istediğiniz sadece bir türlü para biriktirerek alamadığınız aracınızı, uygun taksitlerle almanızı elde eden bir ipotekli kredidir. Bankalar, istemiş olduğunuz taşıta el koyarak aracınız için kredi verirler ve aracınızı almanızı sağlarlar. Taşıt kredisini aldığınızda, bu parayı başka bir şey için kullanamazsınız. Krediniz, taşıtı aldığınız kişinin ya da kurumun hesabına gönderilir. Yapı Kredi bankası tarafınca da hem ticari hem de bireysel olan müşteriler için sıfır ve ikinci el araçlara taşıt kredisi imkânı sunulmaktadır. Yapı kredi bireysel taşıt kredisi hakkında detaylı data sunalım;

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi özellikleri nedir?

Sponsor Bağlantılar

Yapı Kredi aracılığı ile hayalinizdeki araca, uygun taksitler ve düşük faiz oranlarıyla alacağınız krediler ile ulaşmanız mümkündür. Bu banka tarafınca ekspertiz ve ipotek derdiyle uğraşmadan 48 aya kadar vadelerle, sıfır ve ikinci el araçlarınız için kredi alabileceğiniz benzer biçimde aracınıza ipotek konulmasına izin vererek de daha uzun vadelerde kredi alabilirsiniz. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Yapı kredi bireysel taşıt kredisi sıfır ve ikinci el araçlar için verilmektedir. 2. El araçlarda 10 yaşına kadar olan araçlar için kredi almanız mümkündür.
 • Kredinizi isterseniz en fazla 48 aylık vade ile alabilirsiniz. Bu şekilde ekspertiz ve ipotek derdi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kredinizi daha uzun vadelerle almak için de ekspertiz ve ipotek uygulaması yaptırabilirsiniz.
 • Taşıt kredileri için Yapı Kredi bankasının anlaşmalı olduğu kurumlar da vardır. Bu kurumlar aracılığı ile düşük faiz oranlarından ve kolay ödeme avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Yapı Krediden alacağınız taşıt kredisinin sıfır ve ikinci el araçlar için aylık faiz oranı %2,20’den başlamaktadır. Bu faiz oranı, aracınızın kaskosunu bu bankadan yaptırıp yaptırmayacağınıza gore değişmektedir.
 • Bu krediden tahsis tutarı alınır. Bu ücret, kredi tutarının binde beşi kadardır.
 • Bu bankadan alabileceğiniz kredi tutarı, kredi sicilinize ve alacağınız aracın değerine gore değişmektedir.
 • Bazı araçlar için vadeyi 48 aya kadar uzatabilirken bazıları için 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Taşıt kredisine, size en yakın Yapı Kredi şubesinden başvurmanız gerekir.

Yapı Kredi bireysel taşıt kredisi örnek ödeme planları nasıldır?

Bu bankadan alacağınız kredi tutarına ve kasko yaptırıp yaptırmamanıza gore uygulanacak faiz oranı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı değişmektedir. Örnek ödeme planları ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Sıfır ya da ikinci el vasıta almak için bu bankadan 20.000 lira olan kredinizi 48 ay vade ile çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %2,20 olur. Bu faiz oranı, kaskonuzu Yapı krediden yaptırdığınız varsayılarak hesaplanmıştır. Buna gore aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 739,79 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 50.000 liralık taşıt kredisi almak istediğinizde ve kasko yaptırmadığınız varsayılırsa, 48 ay vade için %2,33 oranında aylık faiz alınır. Bu krediye ödeyeceğinizi aylık taksit tutarı 1.905,05 lira olur.

Sponsor Bağlantılar

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi faiz oranları, alacağınız araca gore değişmektedir. Bankanın anlaşmalı olduğu kurumlar için değişik faiz oranları uygulanmaktadır. Bu faizler ise %2,20 ile %2,35 içinde değişmiş olur.

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi başvurusu iyi mi yapılır?

Taşıt kredisine müracaat yapabilmek için banka şubesine başvur yapmanız gerekir. Taşıt kredisi almak için alacağınız araca ilişik evrakları, kimlik belgenizi ve aylık gelir belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu yüzden başvurularınız, banka şubelerinden alınmaktadır. Kredi başvurunuz en kısa sürede değerlendirilir. Başvurunuz pozitif sonuçlanırsa 1-2 gün içinde kredinizi kullanabilir ve aracınızı derhal alabilirsiniz. Yapı kredi bireysel taşıt kredisi başvuruları, web sitesinden ya da öteki kanallardan yapılmaz.

Yapı Kredi bireysel taşı kredisi başvurusu için lüzumlu belgeler nedir?

Taşıt kredinizi almak için banka müşterisi olun ya da olmayın bazı belgeleri bankaya teslim etmeniz gerekir. Aşağıda sayacağımız belgelerin tamamını, banka kefil istediğinde, kefil için de bankaya teslim etmek zorundasınız. Bu belgeler;

 • Nüfus cüzdanı ya da yeterlik belgesinin fotokopisi
 • Geliriniz bulunduğunu kanıtlayan bir belge. Bu belgeler, son üç aya ilişik olan güncel bir maaş bordrosu, antetli kâğıda yazılış olan ve şirket yetkilileri tarafınca yazılmış olan maaş yazısı ile beraber şirket imza sirküleri, özgür meslek sahibi olanların son vergi levhasının fotokopisi, emekli maaşı alanlar için maaş cüzdanı fotokopisi, kira geliri olanların kira kontratı fotokopisi ve kira gelirinin alındığı tapu fotokopisi şeklindedir.
 • Son üç ay içinde krediye müracaat meydana getiren müşteriye ilişik olan ikametgâh belgesi ya da son üç ya ilişik olan müşterinin adına kesilmiş olan bir tane satmaca belgesi.
 • Sıfır olan araçlar için firmanın vereceği proforma satmaca ya da aslolan satmaca belgesi
 • İkinci el taşıtlar için de vasıta ruhsatı ve en fazla 15 gün ilkin satın alınan araçlar için noter satış belgesi şeklindedir.

Yapı Kredi motosiklet kredisi nedir, iyi mi alınır?

Motosiklet kredisi, taşıt kredisi adı altında verilen bir kredidir. Bu kredi ile sıfır ya da ikinci el alacağınız motosikletler için Yapı Kredi bankasından kredi alabilirsiniz. Alacağınız krediyi uygun faiz oranlarında, 36 ay vadeye kadar ve esnek ödeme planlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Motosiklet kredisinin geri ödeme tutarlarını esnek ödeme planına gore kendiniz belirleyebilir ve rahatça ödemenizi planlayabilirsiniz.

Motosiklet kredisini arzu ettiğiniz yerden alacağınız motosiklet aracı için sıfır araçlarda 50.000 liraya kadar %70’i olarak alabilirsiniz. 50.000 lira üstünde olan tutarlar için de %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Sıfır motosikletlerde satmaca kıymeti üstünden ikinci el motosikletlerde ise aracın kasko bedeli üstünden kredi verilir. Bu kredi çeşitli markalarda uygun taksit ve faiz oranlarında sunulur.

Motosiklet kredisinin başvurularını lüzumlu belgeleri tamamlayarak ve yakın Yapı Kredi şubesinden alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu 24 saat içinde sonuçlanır ve tarafınıza bildirilir. Onaylanan kredinizi gene banka şubelerinden alabilirsiniz. Bu krediden motosiklet için ipotek alınır. Bu durumda ipotek harcaması ile beraber dosya harcaması da alınacaktır.

Yapı Kredi kredi başvurusu;

Yapı Kredi, yalnızca taşıt kredisinde değil, gereksinim kredisi ve konut kredisi alanında da oldukça avantajlı ürünler sunar. Bu kredileri almak için müracaat yapacağınız pek oldukca kanal bulunur. Kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olan kişiler web ya da mobil bankacılığı kullanabilirler. Bu bankacılık kanallarından müracaat yapmak için de Yapı Kredi bankasından alan kişi numaranızı ve web şifrenizi almanız gerekir.

Kredi başvurunuzu yapmak için isterseniz ATM’leri ya da davet merkezini de kullanabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz müracaat yapmak için internet sayfasındaki müracaat formunu kullanabilirsiniz. Isterseniz de en yakın Yapı Kredi şubesine, lüzumlu evraklar ile beraber müracaat yapabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasının kredilerine müracaat yapmak ve banka müşterisi olmak için mobil bankacılığı da kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık üstünden online alan kişi asistanı ile beraber alan kişi tanımlamanız yapılır. Bu sayede derhal bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yapı kredi kredi başvurusu 7/24 yapılabilir. Onaylanmış olan kredini de gene istediğiniz süre hesabınıza alabilir ve arzu ettiğiniz benzer biçimde kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu esnasında kredi kartı ve ek hesap başvurularınızı da yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*