Vakıfbank Devlet Destekli Kredi (6 Ay Ödemesiz 10.000 TL Kredi)

Sponsor Bağlantılar

Vakıfbank Temel İhtiyaç Kredisi

Sponsor Bağlantılar

Vakıfbank temel ihtiyat destek kredisi, ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında sunulan bir kredidir. Bu kredi, geliri azca ve orta olan kişilere hususi olarak devlet tarafınca sunulmaktadır. Bu kredinin verilmesinin amacı, korona virüs sebebiyle geliri azalan ve temel gereksinimlerini karşılamakta zorluk çeken kişileri finansal olarak rahatlatmaktır. Oldukça avantajlı faiz oranlarında sunulan bu krediyi almak için başvur yapmanız ve başvurunuzun incelendikten sonrasında onaylanması gerekir. Sizlere Vakıfbank temel gereksinim kredisi hakkında detaylı informasyon sunalım;

Vakıfbank temel gereksinim kredisi özellikleri nedir?

Sponsor Bağlantılar

Bu kredi, oldukça avantajlı faiz oranlarında ve ödemesiz dönemli olarak sunulmaktadır. Bu kredi ile elektrik, doğalgaz şeklinde faturalarınızın ödenmesini sağlayabilir ve ödemelerinize 6 ay sonrasında başlayabilirsiniz. Oldukça avantajlı olan bu kredinin genel özellikleri şöyledir;

 • Vakıfbank temel gereksinim kredisi 3.000 liradan 10.000 liraya kadar sunulmaktadır.
 • Bu krediyi alabilmeniz için orta ve azca gelirli olmanız gerekir.
 • Kredinizi 6 ay ödemesiz dönemli olarak ve 36 ay vade ile sunulmaktadır. Bu durumda ödemelerinize 6 ay sonrasında başlarsınız ve toplam vadeniz 30 ay olarak değerlendirilir.
 • Temel gereksinim destek kredisini faiz oranı tüm tutarlar ve tüm vadeler için %0,46’dır.
 • Bu krediden yalnızca dosya harcaması ve kredi güvence fonu komisyonu alınır. Yaşam sigortası harcaması alınmaz. Dosya harcaması tutarı kredi tutarının binde beşi kadardır. Kredi güvence fonu komisyonuyla beraber kesilecek olan toplam meblağ ise %1,10’dur.
 • Bireysel temel gereksinim destek kredisini aylık eşit taksitli olarak alabilirsiniz.
 • Kredinizin geri ödeme günlerini istediğiniz şeklinde belirleyebilirsiniz. Kısaca 6 ay sonrasında 1-31 günleri içinde arzu ettiğiniz bir günü belirleyerek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Vakıfbank temel gereksinim destek kredisi şartları nedir?

Bu kediye müracaat yaptığınızda onaylanması için aşağıdaki sıralayacağımız şartları taşımanız gerekir;

 • Aylık hane halkı geliri toplamda 5.000 liranın altında olan kişiler bu krediye müracaat yapabilir.
 • Krediye müracaat yapabilmek için çalışmıyorsanız bile yan gelir sahibi olmanız gerekir. Hem de ücretli olarak çalışanlar, hususi sektörde çalışanlar, özgür meslek mensupları ve öteki ücretliler müracaat yapabilmektedir.
 • Bu krediye aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca biri müracaat yapabilmektedir. İki şahıs birden müracaat yaptığında yalnızca tek müracaat dikkate alınır.
 • Bireysel temel gereksinim destek kredisi kamu bankaları tarafınca sunulmaktadır. Sadece yalnızca tek bir kamu bankasına müracaat yapabilirsiniz. Kısaca Vakıfbank’a müracaat yaptıktan sonrasında öteki bankalara müracaat yapamazsınız.
 • Bu kredi, kredi güvence fonundan karşılanmaktadır. Bundan dolayı müracaat icra eden kişilerin detayları kredi güvence fonu ile paylaşılacaktır. Aydınlatma metnine ulaşmak için Vakıfbank internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank temel gereksinim destek kredisi başvuruları iyi mi yapılır?

Bu krediye, korona virüs tedbirleri kapsamında ve toplu sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla yalnızca mobil bankacılıktan, web bankacılığından ya da internet sayfasındaki müracaat formu vesilesiyle başvurular alınmaktadır. Bu başvuruları iyi mi yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

Vakıfbank temel gereksinim kredisi başvurusunu internet adresinden yapma adımları nedir?

Bu krediye internet sayfasındaki müracaat formunu kullanarak kolayca müracaat yapabilmek için aşağıda sayacağımız adımları takip etmeniz kafi olacaktır.

 • Başvurunuzu yapabileceğini forma ulaşmak için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/gunlukfinans/Subesiz2/DestekKredisiBasvuru.aspx adresini tıklayın.
 • Karşınıza oluşturulan sayfada yer edinen detayları eksiksiz olarak doldurun.
 • Sizden ilk olarak satın alan detayları istenecektir. Bu aşamada cep telefonu numaranızı, kimlik numaranızı ve ekranda yer edinen güvenlik kodu bilgilerini girmeniz gerekir. Altta yer edinen iki tane kutucuğu da işaretledikten sonrasında “devam et” kısmına tıklayın.
 • Cep telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonrasında başvurunuza devam edebilirsiniz. İkinci aşamada sizden gelir ve emek verme detayları istenecektir. Bu aşamada oturduğunuz evin kime ilişkin olduğu, aylık geliri detayları ve emek verme detayları şeklinde bilgilerinizi girmeniz gerekir.
 • Tüm detayları tamamladıktan sonrasında “gönder” kısmına tıklayın.
 • Cep telefonunuza, başvurunuzun alındığı ile ilgili informasyon mesajı gönderilir ve başvurunuz incelemeye alınır. İnceleme sonucu birkaç gün içinde belli olur. Onaylanan kredinizi banka şubelerinden ya da aşağıda anlatacağımız satın alan olma yöntemiyle derhal alabilirsiniz.
 • Bu müracaat yöntemini banka müşterisi olmayan kişiler kullanabilir.

Vakıfbank temel gereksinim destek kredisi müracaat için mobil bankacılık kullanma adımları;

Vakıfbank temel gereksinim kredisi başvurusu için Vakıfbank’ta hesabınız var ise ya da banka kartınız var ise, bunların haricinde Vakıfbank kredi kartı kullanıyorsanız mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık, tüm bankacılık işlemlerini kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bundan dolayı temel ihtiyat destek kredisi başvurularınızı da kolayca ve şubeye gitmeye gerek kalmadan, buradan yapabilirsiniz. Ek olarak başvurularınızı buradan 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık üstünden müracaat yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Cep telefonunuza Vakıfbank mobil uygulamasını, ücretsiz bir şekilde indirin. Bunun için Google Play ya da Apple Store mağazasınız kullanabilirsiniz.
 • Vakıfbank parolanız ile beraber satın alan numaranızı yad a kimlik numaranızı kullanarak mobil bankacılığa giriş yapın.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık kodu da girdikten sonrasında menü kısmına gelin.
 • Buradan “başvurular / bireysel kredi başvuruları / gereksinim kredisi başvurusu / kredi tipi olarak 6 ay ödemesiz dönemli destek kredisi” adımlarını takip edin. Sizden istenen detayları girdikten sonrasında başvurunuzu derhal tamamlayın.
 • Bu aşamamda sizden istenen kredi tutarı, kredi vadesi, aylık gelir, emek verme detayları, e-posta ve oturduğunuz evin kime ilişkin olduğu şeklinde bilgiler istenecektir.
 • Başvurunuz tamamlandıktan sonrasında bilgilendirme mesajı gönderilir. Başvurunuzun pozitif ya da negatif sonucu ise birkaç gün sonrasında gönderilecektir. Onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan derhal vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Vakıfbank temel gereksinim destek kredisi başvurusu için web bankacılığı kullanımı adımları;

Vakıfbank müşterisi olan kişiler bu krediye müracaat yapabilmek için web bankacılığını da 7/24 kullanabilirler. Eğer lüzumlu şartları taşıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek derhal başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • Bireysel olarak Vakıfbank web bankacılığına giriş yapmak için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselinternetbankaciligi/vb99/loginUser.aspx?T=0 adresini tıklayabilirsiniz.
 • Karşınıza oluşturulan sayfada sizden kimlik numarası ya da satın alan numarası ve Vakıfbank parolanız istenecektir. Eğer parolanız yoksa buradan ya da davet merkezinden derhal alabilirsiniz.
 • Girişinizi tamamladıktan sonrasında menü kısmına gelmiş olarak “başvurular / bireysel gereksinim kredisi başvurusu / temel gereksinim destek kredisi 6 ay ödemesiz dönemli” seçeneklerinden ilerleyin.
 • Sizden istenen kısa detayları de girdikten sonrasında başvurunuzu tamamlayın. Başvurunuz incelemeye alınır ve bilgilendirme mesajı gönderilir. Başvurunuzun sonucu ise birkaç gün sonrasında cep telefonunuza gönderilir. Eğer pozitif sonuçlanırsa, kredinizi vadesiz hesabınıza aktararak derhal kullanabilirsiniz.

Vakıfbank temel gereksinim kredisi iyi mi kullanılır?

Vakıfbank müşterisi olan kişiler kredi sözleşmelerini mobil bankacılık ya da web bankacılığından kolayca onaylayarak kredilerini vadesiz hesaplarına aktarabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler ise banka şubelerinden ya da https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/GunlukFinans/AnindaMusteriOl/YeniMusteri/KimlikBilgileri.aspx adresinde bulunan formunu doldurarak satın alan olduktan sonrasında gene mobil bankacılıktan kredilerini kullanabilirler.

Vakıfbank krediniz kullanabilmek için “başvurular / gereksinim kredisi başvurusu” menülerine gelmeniz gerekir. Buradan da kredi tipi olarak 6 ay ödemesiz dönemli seçeneğini işaretleyerek ilerlemelisiniz. Cep telefonunuza gelen mesajda ne kadar kredi onaylandıysa, kredi tutarına ve vadesine o tutarı girmelisiniz. Arkasından gene emek verme ve gelir detayları şeklinde birkaç bilgiyi girdikten sonrasında ödeme gününüzü belirleyerek evraklarınızı onaylayabilir ve kredinizi derhal vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılıktan ya da web bankacılığından Vakıfbank temel gereksinim kredisi kullanımı için cep telefonunuza kredinin onaylandığına dair bildiri gelmesini beklemelisiniz.

Vakıfbank temel gereksinim kredisi banka müşterileri tarafınca iyi mi kullanılır?

Vakıfbank müşterisi iseniz ve web bankacılığınız var ise, onaylanan kredinizi kullanabilmek için web bankacılığına giriş yapmalısınız. Bunun için size verilen satın alan numarasını ve parolanızı kullanabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonrasında menü kısmına gelmiş olarak “başvurular” arkasından “kredi başvurusu” sonrasında “bireysel temel destek gereksinim kredisi” adımlarını takip edin. Müracaat esnasında girmiş olduğunuz detayları yeniden girin ve cep telefonunuza gelen onaylanmış kredi tutarını ve vadesini girin.

Arkasından ekranda yer edinen sözleşmeleri onaylayın ve kredinizi derhal vadesiz hesabınıza aktarılsın. Kredini vadesiz hesabınızdan almak için bankamatik kartınızı kullanabilir ya da mobil şubedeki QR kodu ile ATM’lere elinizi bile değmeden, paranızı derhal alabilirsiniz.

Vakıfbank müşterisi olan kişiler kredilerini kullanabilmek için mobil bankacılığı da kullanabilirler. Mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonrasında size verilen Vakıfbank satın alan numarasını ve parolayı kullanarak giriş yapmalısınız. Arkasından gene mest kısmına gelmiş olarak “başvurular / bireysel kredi başvuruları / 6 ay ödemesiz dönemli” adımlarını takip etmelisiniz.

Müracaat esnasında sizden istenen tüm bilgiler ile beraber onaylanmış olan kredi tutarını ve vadesini girerek, kullanım aşamalarını tamamlayın. Ekrandaki sözleşmeleri onaylayın ve krediniz derhal vadesiz hesabınıza aktarılsın. Kredinizi ATM’lerden almak için gene banka kartınızı kullanabilir ya da QR kodu ile ATM’lere elinizi değmeden paranızı derhal çekebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*