Türkiye İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi

Sponsor Bağlantılar

İhtiyacınız ne olursa olsun gerekseme duyduğunuz krediyi derhal İş Bankasından alabilirsiniz. Cep telefonu almak, tatile çıkmak ya da bilgisayar almak benzer biçimde istekleriniz için kredinizi İş Bankasından 60 aya kadar varan vadeler ile çekebilirsiniz. İş Bankası, uygun faiz oranları ve değişik ödeme seçenekleri ile bütçenizi yormadan kredi almanızı sağlamaktadır. Çeşitli ihtiyaçlarınız için değişik kredi kampanyaları vardır. Sizlere Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi genel özellikleri hakkında detaylı data verelim;

Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi özelikleri ve bilgileri nedir?

Sponsor Bağlantılar

İş Bankasından 3.000 liradan 40.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız kredi almanız mümkündür. Kredi notunuz yeterliyse, kredi tutarını 100.000 liraya kadar çıkarabilirsiniz. Bu bankadan 40.000 liraya kadar olan kredinizi ise banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Herhangi bir belgeye ya da kefile gerek kalmadan alabileceğiniz bu krediye, biden fazla yoldan müracaat yapabilirsiniz.

 • Bu bankadan alacağınız kredinizi isterseniz eşit taksitler ile ödeyebilir isterseniz de bütçenize uygun esnek ödeme planından yaralanabilirsiniz. Kısacası kredi geri ödemelerinizi, bütçeniz doğrultusunda kendiniz ayarlayabilirsiniz.
 • Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi başvurularınızı web bankacılığından ya da Cep şubesinden yapmanız halinde, onaylanan tutarı derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu bankadan 7/24 nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Hafta sonlarında bile kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi zaman kaybetmeden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Banka şubesinden yaptığınız başvurunuz onaylandığında ise yeniden banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredinizi İşCep mobil bankacılık uygulamasına girerek “kredim hazır” seçeneğinden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu bankadan çekeceğiniz kredi için 3 aydan 60 aya kadar vade belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizin faiz oranı %2,20’dir.
 • Bu krediden binde beş oranında kredi tahsis tutarı ve yaşam sigortası harcaması alınmaktadır. Kredi için yapılacak olan yaşam sigortası tutarı kredini miktarına, krediyi çekecek olan kişinin yaşına ve cinsiyetine bakılırsa değişim gösterecektir.

Bu koşullar altında İş Bankasından 40.000 lira olan nakit ihtiyaçlarınız için 60 ay vade ile kredi çekerseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı tutarı %2,20 olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1.335,71 lira olur. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ 80.142,60 lira olur. Bu kredi için banka tarafınca 210 lira tahsis tutarı alınacaktır.

Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi başvuruları iyi mi yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi başvuruları bankanın web sitesinden, mobil bankacılık uygulamasından, web bankacılığından, SMS bankacılığından ve banka ATM’lerinden yapılabilir.

 • Bu bankanın mobil uygulaması olan İşCep üstünden kredi başvuruş yapabilmeniz için size verilen şifreyi kullanmanız gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında “krediler- anında kredi başvurusu” ya da “başvurular- anında kredi” adımlarınız takip edebilir ve başvurunuzu derhal yapabilirsiniz.
 • İnternet şubesinden kredi başvurusu yapabilmek için gene banka tarafınca size hususi olarak verilen gizyazı ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonrasında “kredilerim- anında kredi müracaat” ya da “başvurular-ürünler- anında kredi müracaat” adımlarını takip edebilir ve başvurunuz derhal yapabilirsiniz.
 • Bankanın web sitesini kullanarak kredi başvurusu yapabilmek için ana sayfanın sağ üst tarafında yer edinen “derhal başvur” kısmına tıklayabilirsiniz. Karşınıza oluşturulan formda yer edinen detayları derhal doldurarak gönderebilirsiniz.
 • Bankanın ATM’lerinden kredi başvurusu yapabilmek içim de banka kartınızı ya da kredi kartınız kullanmanız gerekir. Ek olarak kartsız işlem menüsünden de müracaat yapabilirsiniz.
 • SMS bankacılığını kullanarak kredi başvurunuzu yapabilmek için büyük harfler ile cep telefonunuzun kısa mesajlar kısmına NAKİT T.C. KİMLİK NUMARASI KREDİ TUTARI AYLIK GELİR BİLGİSİ benzer biçimde detayları, aralarından bir boşluk bırakarak yazmanız ve 4402’ye kısa ileti göndermeniz gerekir.

Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi örnek hesaplama tablosu;

Türkiye İş bankası bireysel gerekseme kredisi, faiz oranları düşük olan kredilerdir. Bu krediyi almak isteyen kişiler hesaplamalarını https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac adresinden yapabilirler. Hesaplama örnekleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 20 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,14 olacaktır. Bu kredi için aylık olarak 490,79 lira ödersiniz. Kredi için geri ödenecek olan toplam meblağ ise 29.447,40 lira olur.
 • Bu bankadan 30 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde faiz oranınız %1,14 olacaktır. Bu kredini aylık taksit tutarı 736,19 lira olur. Bu krediye geri ödenecek olan toplam meblağ 44.171,40 lira olur.
 • Bu bankadan 40 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,14 olur. Bu kredinin aylık taksit tutarı 981,59 lira olacaktır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ 58.895,40 lira olur.
 • Bu bankadan 50 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde bu kredinin aylık faiz oranı gene %1,14’ten adım atar. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.226,98 lira olacaktır. Bu kredinin toplam geri ödeme tutarı da 73.618,80 lira olacaktır.

Türkiye İş Bankası bireysel gerekseme kredisi alma şartları nedir?

Türkiye İş Bankası, en oldukça gerekseme kredisi kullandıran bankalardan biridir. Bu bankanın kredi verirken istedikleri şartlar, diğerlerine bakılırsa birazcık daha hafiftir. Genel olarak taşımanız ihtiyaç duyulan şartlar ise aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak aylık gelirinize bakılır. Aylık tertipli geliriniz var ise, bu bankadan gerekseme kredisi alabilirsiniz. Bu geliriniz faiz geliri, maaş geliri, kira geliri ya da şirket geliri olabilir. İş Bankası müşterisi değilseniz, banka şubelerinden müracaat yapmanız ve başvurunuz esnasında aylık gelirinizle ilgili belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir.
  • Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun da iyi olması gerekir. Kredi notunuz 1500’ün üstünde ise online kanallardan ya da banka şubelerinden aynı gün içinde kredinizi alabilirsiniz. Sadece kredi notunuz 1000 seviyelerinde ise kredinizin onaylanması için kefil ya da ipotek benzer biçimde teminatlar istenebilir. Kredi notunuz düşükse, başvurularınızı kesinlikle banka şubelerinden yapmalısınız.
  • Bu bankadan kredi almanızın bir öteki şartı da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Kanunlara bakılırsa son üç aylık sigorta priminiz ödenmeden kredi alamazsınız.

İş Bankası 50.000 TL kefilsiz gerekseme kredisi;

İş Bankası, acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak amacıyla müşterisi olan ya da olmayan hepimiz için kefilsiz gerekseme kredisi kampanyası sunar. Bu krediyi almak için kefil göstermeyeceğiniz benzer biçimde ipotek de vermezsiniz. Eğer bankalara olan ödemelerinizi tertipli olarak yapıyorsanız ve aylık durağan(durgun) bir gelir elde ediyorsanız, bu krediye derhal haiz olabilirsiniz. İş Bankası kefilsiz gerekseme kredisi özelikleri şöyledir;

• Bu kredinin üst limiti yoktur. Anında kullanmak isteyen kişilere 50.000 liraya kadar sunulmaktadır. Sadece daha yüksek tutarlar için de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi limiti banka tarafınca belirlenecektir.
• Nakit ihtiyacınız olan şeyi bu krediyi alarak esnek ödeme planları ile karşılayabilirsiniz. Gelir durumunuza bakılırsa ve size hususi uygulanacak ödeme planlarını kullanarak, kredi geri ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
• Bu kredi için faiz oranı %0,99’dan adım atar ve kredi notunuza, kredi vadesine, kredi tutarına göre farklılık gösterir. Kredi başvurunuz esnasında sizin için hangi oran belirlendiği bildirilecektir.
• İş Bankası kefilsiz kredinizi 60 ay kadar varan vadeler ile ve 3 ay erteleme avantajını kullanarak alabilir, ödemelerinizi bütçenizi yormadan yapabilirsiniz.
• Bu kredi için başvurularınızı yukarıda saymış olduğumuz tüm alanlardan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*