TEB Kredi Kartı Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

TEB, pek fazlaca özelliği olan ve fazlaca sayıda avantaj elde eden kredi kartlarına haizdir. Bu bankadan kredi kartı almak için çeşitli şekilleri kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB kredi kartı başvurusu web sitesinden, web bankacılığından, mobil uygulamadan, şubeden ya da satın alan hizmetlerinden yapılabilir. Ek olarak TEB müşterisiyseniz, bankanın ATM’lerini kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB kredi kartı başvurusu iyi mi yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Bu bankadan kredi kartına müracaat yapmadan ilkin hangi kartı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bankanın fazlaca sayıda kredi kartı seçeneği mevcuttur. Her bir kartın sunmuş olduğu avantajları ve özellikleri farklıdır. Harcamalarınıza ve gelirinize uygun olan bir kredi kartı çeşidi belirledikten sonrasında başvurunuzu web yöntemiyle yapabilirsiniz.

İnternetten TEB kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankanın web sitesine girmeniz yeterlidir. Burada bulunan adımları takip ederek ve lüzumlu detayları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İlk adımda kimlik numaranız ve cep telefonu bilgileriniz istenir. Arkasından ekranda yer edinen güvenlik kodunu da girdikten sonrasında emek harcama bilgilerinizi, gelir bilgilerinizi ve adresinizi dolduracağınız adıma yönlendirilirsiniz. Bu adımdan sonrasında almak istediğiniz kredi kartını seçeceğiniz bölüme gelirsiniz. Son olarak da kimlik bilgilerinizi doldurduktan sonrasında kredi kartı başvurunuzu tamamlamış olmuş olursunuz.

Sponsor Bağlantılar

TEB müşterisiyseniz kredi kartı başvurunuzu daha kolay yapabilirsiniz. Bankanın web bankacılığını ya da mobil uygulamasını kullanarak kredi kartı başvurularınızı tek adımda gerçekleştirebilirsiniz. Banka tarafınca size verilen gizyazı ile web bankacılığına ya da mobil uygulamaya giriş yapmanızın peşinden “kredi kartı başvurusu” hizmetine girerek, tek adımda başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB kredi kartı müracaat için banka şubelerine gelir belgeniz ve kimlik fotokopinizle beraber de müracaat yapabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonrasında gün içinde informasyon verilir ve kartınızın onaylanması halinde adresinize en kısa sürede teslim edilir.

TEB kredi kartları nedir?

TEB kredi kartları Bonus kart, She kart, Platinum kart, yıldız kart, World elite kart mütevazi kart ve Bonus sanal kart şeklindedir.

TEB Bonus kart, tüm Bonus özelliklerine haiz olan kredi kartıdır. Bu kartla alışverişlerinizden extra puan kazanabilir ve bu puanları harcayabilirsiniz. Bu karta otomatik ödeme talimatı verebilir, bu kartla tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, extra mil kazanabilir, beyazperde ve tiyatro harcamamalarınızda indirim kazanabilir ve nakit ön ödeme çekebilirsiniz.

Yalnız hanımefendilere hususi olarak çıkarılan TEB She Kart ise tüm Bonus kart özeliklerine haiz olan hem de 200 TL ve üstündeki giyim ve kozmetik harcamalarına extra %5 Bonus kazandıran bir karttır. Kuaför cilt bakımı ve masaj şeklinde harcamalarınız için de 3 taksit avantajından faydalanabilirsiniz. Sıhhat harcamalarınız için de komisyonsuz olarak 3 taksit yaptırabilirsiniz.

TEB Platinum kart ise çeşitli ayrıcalıklar sunan kredi kartıdır. Bu kartla restoran harcamalarınızdan %10 Bonus kazanabilir, ücretiz motovale hizmeti alabilir, Bonuslarınızı uçuş mili olarak kullanabilir, seyahatleriniz için 3 kat Bonus kazanabilir, havalimanı otoparklarından %50 indirim alabilir, beyazperde ve tiyatro biletlerinizden %50 indirim kazanabilirsiniz.

TEB Hususi World Elite Kart ise hem yurt içinde hem de yurt haricinde fazlaca fazla avantaja haiz olacağınız kredi kartıdır. Bu kartla yaptığınız tüm restoran harcamalarınızdan extra %10 Bonus kazanabilir, parasız Lounge konforu yaşayabilir ve Platinum özellikli kredi kartının tüm avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

TEB kredi kartı başvurusu sorgulama iyi mi yapılır?

TEB kredi kartı başvurusu yaptıktan sonrasında kartınızın nerede bulunduğunu öğrenmek için banka şubelerine gidebilir, satın alan hizmetlerini arayabilir ya da web sitesinde bulunan “başvurum nerede” seçeneğinden kartınızın nerede bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Bu seçeneği kullanarak, kartınız onaylandıktan sonrasında adresine teslim edilip edilmediğini ya da elinize ne vakit ulaşacağınızı sorgulayabilirsiniz.

TEB kredi kartı faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Her kredi kartında olduğu şeklinde TEB Bonus kredi kartlarında da çeşitli faiz oranları ve ücretler uygulanmaktadır. Bu tarz şeyleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • TEB Bonus kredi kartı ücret senelik olarak 118 lira alınır. She kart için 118 lira, Platinum için 204 lira, Bonus Plus için 135 lira, İzmirim kart için 104 lira ve World Elite kart için de 685 lira olarak alınmaktadır.
 • TEB kredi kartlarının alışveriş faiz oranı %1,6 olarak işlemektedir.
 • Tüm kredi kartları için gecikme faizi oranı %2 olarak kullanılmaktadır.
 • Tüm TEB kartlarına gecikme bildirim bedeli alınmaz.
 • Tüm TEB kredi kartlarında limit aşımı faiz oranı %1,6’dır.
 • Kredi kartı ödeme ücretlerinde, PTT’den meydana getirilen ödemler için 35 lira, PTT ATM’lerinden meydana getirilen kart ödemeleri için 1,5 lira ve PTT mobilden meydana getirilen kart ödemeleri için 1 lira ücret alınmaktadır.
 • TEB Kredi kartlarından meydana getirilen SGK prim ödemeleri için %2 tutarında komisyon alınmaktadır.
 • TEB Kredi kartınız yitik olduğunda ya da çalındığında yenisini almak için 7 lira ödersiniz. Sadece bu meblağ, bir yıl içinde iki kezden fazla yenilenen kartlar için geçerlidir.

TEB kredi kartı başvurusu için koşullar nedir?

Her bankada olduğu TEB tarafınca da kredi kartı verilirken müşterilerin bazı koşulları taşıması istenir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • TEB kredi kartı başvurusu için ilk şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu 1500 ve üstünde olan kişiler bu bankadan derhal kredi kartlarını alabilirler. Kredi notu bu seviyenin altında olan kişiler eğer TEB müşterisiyseler ve bu bankanın birden fazla ürünü kullanıyorlarsa, kredi kartı alabilirler.
 • Bu bankadan kredi kartı almanızın bir öteki koşulu da başka bankalara olan kredi kartı limitinizin kafi olmasıdır. BDKK tarafınca her insanın gelirine bakılırsa bir borç limiti belirlenmiştir. Bu borç limitini hemen hemen doldurmadıysanız, bu bankadan kredi kartı almanız mümkündür. Eğer borç limitiniz doluysa, kredi kartını onaylanmaz.
 • Bu bankanın kredi kartına haiz olmak için aylık gelirinizin de olması gerekir. Başka bir ifade ile kredi kartı borçlarınızı tertipli olarak ödeyebilmeniz için maaşlı olarak çalışmanıza ya da şirket gelirlerinizin olmasına bakılır. Eğer tertipli bir gelir almıyorsanız, bu bankadan kredi kartı alamazsınız.

TEB’den harcarken Bonus kazandıran kart ile tanışın;

TEB Bonus kart, ayrıcalıklı olan ve yapacağınız tüm alışverişlerinizden Bonus puan kazandıran bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı yardımıyla taksitli alışveriş imkânlarından faydalanabilirsiniz. Ek olarak Bonus tarafınca sunulan tüm ayrıcalıklara da haiz olmuş olursunuz. TEB Bonus kredi kartı genel özelliklerinden şu demek oluyor ki kartınızla neler yapabileceğinizden şu şekilde bahsedebiliriz;

• TEB Bonus kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın zamanında ve tertipli şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz.
• Bonus kartınızdan son kesilen ekstrenizin 1.000 lira ve üstünde olması durumunda, yapacağınız tüm beyazperde ve tiyatro harcamalarınız için anında %50 indirim alırsınız.
• Kredi kartınızdaki limitinize bakılırsa harcama sözü vererek, 500 liraya avaran Bonus puan kazanabilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartınızı kullanarak nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Isterseniz taksitli nakit ön ödeme da çekebilir ve 12 aya varan vadelerde geri ödeyebilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartınızı banka kartı şeklinde kullanabilir ve hesaplarınızdan yapacağınız tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
• Bu kredi kartına bağlı olarak ek kart çıkarabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.
• Ekstrelerinize mobil uygulamadan ya da web bankacılığından kolayca ulaşabilir ve çıktılarını derhal alabilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartı başvurusu için internet sayfasını, mobil şubeyi ya da web şubeyi kullanabilir, isterseniz davet merkezini de arayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*