TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Sıhhat başta olmak suretiyle zamanlı ya da zamansız olarak, acil nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, TEB Ergonomik Bireysel Kredi ile bu sorunuzu adından da anlaşılacağı benzer biçimde ergonomik bir halde çözebilirsiniz. Hafta sonu, mesai saatleri haricinde, (sabah-gece yarısı) fark etmeden yapacağınız online müracaat ile (web bankacılığı ya da mobil bankacılık ile) TEB Bankası Ergonomik Bireysel Kredi Başvurusu ile acil nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz.

TEB Ergonomik Bireysel Kredi Kullanmanın Avantajları

Sponsor Bağlantılar

-Bankaya gitmeye gerek kalmadan, acil nakit ihtiyacınız oluştuğu anda süre fark etmeden kredi başvurusu yapılabilir ve gene banka şubesine gitmeden krediyi kullanabilir, nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz.

– Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, maaş bordrosu, ikametgâh belgesi, satmaca benzer biçimde evrak hazırlama işleri ile uğraşmadan TEB Bankası Bireysel Kredi Başvurusu yapılabilir ve banka kredi kullandırma kriterleri çerçevesinde uygun görülürse gene bu evrak hazırlama yükü olmadan kredi kullandırılabilir.

Sponsor Bağlantılar

TEB Bankası Ergonomik Bireysel Kredi başvurusu yapabilmek için ve kredi onaylandığı takdirde krediyi kullanabilmek için iş günlerini ve mesai saatlerini beklemeye gerek kalmamıştır. Nakit ihtiyacınız oluştuğu süre hafta sonu ya da mesai saatleri haricinde da kredinizi kullanabilirsiniz.

– TEB Ergonomik Bireysel Kredi kullanan müşteriler, hususi faiz avantajlarından ve düşük kredi harcamasından yararlanabilirler.

TEB Ergonomik Bireysel Kredi Iyi mi Kullanılabilir?

TEB Bankası Ergonomik Bireysel Kredi Başvurusu yapabilmek için ilk olarak TEB (Türk Iktisat Bankası) müşterisi olmak gerekmektedir. Eğer TEB müşterisiyseniz, nakit ihtiyacınız olduğunda online olarak kredi başvurunuzu yaparak, kredi sürecini başlatabilirsiniz. İnternetten meydana getirilen ergonomik kredi başvurusu esnasında kimlik, gelir belgesi, ikametgâh belgesi benzer biçimde herhangi bir belge talep edilmemektedir.

Müracaat için istenen tek belge kimlik belgesidir, kimlik belgesi de hesap açılışı esnasında bankaya ibraz edilmiş olduğu için, ergonomik kredi başvurusu esnasında yine kimlik belgesi ibraz etmeye gerek kalmamaktadır. Meydana getirilen müracaat sonucu, Bankalar nezdindeki kredi kullandırma kriterlerine uygun olduğu takdirde ve KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanı kredi kullanımına kafi ise, müracaat pozitif sonuçlanıp, kredi kullandırılıp, TEB vadesiz hesabına aktarılır. Şahıs, vadesiz hesabına aktarılan krediyi gereksinimleri doğrultusunda kullanabilir.

Ne Kadar TEB Ergonomik Bireysel Kredi Kullanılabilir?

TEB Ergonomik Bireysel Kredi üst limiti TEB tarafınca 12.500 TL olarak belirlenmiştir. Maksimum vade 36 ay olup, TEB Ergonomik Bireysel Kredi faiz oranı 1,55dir.

TEB Ergonomik Bireysel Kredi Başvurusunun Onaylanmama Sebepleri

TEB Ergonomik Kredi kullanılabilecek kredi tutarının üst limiti 12.500 TL olduğundan, doğrusu düşük bir meblağ olduğundan, meydana getirilen bir çok TEB Bankası Ergonomik Bireysel Kredi Başvurusu pozitif sonuçlanmaktadır. Fakat KKB puanı düşük olan ya da açık takip kaydı olan müşterilerin kredi başvuruları pozitif sonuçlanamamaktadır. Açık takip kaydı bulunan kişilerin bir tek TEB’ de değil, hiçbir bankada kredi başvuruları pozitif sonuçlanmaz.

Başvurusu onaylanmayan kişiler 0 850 2000666 numaralı telefonu arayarak kredi başvurularının onaylanmama nedenini öğrenebilirler. Eğer KKB puanı düşüklüğü sebebi ile kredi onaylanmamış ise TEB müşteriden kefil ya da ek gelir belgesi isteyebilir. Bu yeni belgeler ile kredi yine değerlendirmeye alınır.

TEB Ergonomik Bireysel Kredide Kredi Harcaması Ne Kadardır?

Bankaya ve şubeye gitmeden anında hesaba geçen TEB Ergonomik Bireysel Kredi kullanımında, yaşam sigortası harcaması ve kredi tahsis tutarı vardır. Kullanılan kredi tutarından bu harcamalar düşülüp, kredi tutarı müşterinin vadesiz hesabına geçer. Yaşam Sigortası harcaması kredi kullanan kişinin yaşına ve kredi tutarına, vadesine bakılırsa hesaplanmaktadır. Kredi tahsis tutarı ise 26 TL’dir.

Kredi kullandırma aşamasında evrak hazırlama süreci ve banka şubesine gitme derdinden ve süre kaybından kurtulmak isteyen müşteriler için, TEB ‘in gelişmiş teknolojik altyapısı yardımıyla geliştirdiği TEB Ergonomik Bireysel kredi acil nakit gereksinimleri gerektiği zamanlarda kurtarıcı olmuştur.

TEB Ergonomik Bireysel Kredi Örnek Hesaplama;

TEB ergonomik bireysel kredi hesaplama yapabilmek için https://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ adresini kullanabilirsiniz. Aylık gelirinize bakılırsa ne kadar tutarda taksit ödeyeceğinizi buradan hesaplayabilirsiniz. TEB bankasından kullanacağınız krediler için güncel hesaplama örneklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Bu bankadan 50 bin lira olan krediyi 60 ay vadede almak istediğinizde bu kredinin aylık faiz oranı %1,18 olarak belirlenir. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.242,41 liradır. Bu krediden alınacak olan dosya harcaması tutarı 262,5 lira olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam meblağ da 74.544,91 lira olacaktır.
  • Bu bankadan 40 bin lira olarak 60 ay vadeli kredi kullanmak istediğinizde ise bu kredinin aylık faiz oranı %1,18 olur. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 993,93 lira olacaktır. Bu tutarda kredi için dosya harcaması olarak 210 lira ödersiniz. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 59.635,93 lira olur.
  • Bu bankadan 30 bin lira olan krediyi 60 ay vadede almak istediğinizde gene kredinin faiz oranı %1,18 olarak belirlenir. Bu kredinin aylık taksit tutarı ise 745,45 lira olarak hesaplanır. Bu kredi için dosya harcaması olarak 157,50 lira alınır. Geri ödeyeceğiniz toplam meblağ da 44.726,87 lira olur.

TEB ergonomik bireysel kredi kullanma şartları nedir?

TEB tarafınca sunulan bu avantajlı krediden faydalanabilmek iç banka tarafınca istenen bazı şartları taşıyor olmanız gerek. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • TEB, başka bankalara borcu olan kişilere kredi vermez. Aylık gelirinize bakılırsa başka bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın azca olması gerekir. Aylık geliriniz yeterliyse, bu bankadan kredi alma ihtimaliniz fazlaca daha çok artar.
  • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir başka şartı ise kredi notudur. Her bankada olduğu benzer biçimde bu bankada kredi notunuzun yüksek olmasını ister. Kredi notunuz 1500 ve üstünde ise kredinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
  • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir öteki şartı, aylık tertipli gelir elde etmenizdir. Eğer maaşlı olarak çalışıyorsanız ya da şirket gelirleriniz var ise, bu krediyi alabilirsiniz.
  • TEB kredisi için müracaat yaptığınızda kimlik numaranız girmeniz gerekir. Kimlik numaranız üstünden sigorta prim bilgileriniz doğrulanır. Son üç aylık sigortanız ödendiyse bu bankadan kredi alabilirsiniz. Sigorta primlerinin ödenmiş olması, bankaların kredi verirken baktıkları en mühim şartlar içinde yer alır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*