Sms İle Kredi Başvurusu Nedir?

Sms İle Kredi Başvurusu Nedir?

Bankacılık sektörü, Türkiye’nin koronavirüs sürecinde de bir kilometre taşıdır. Bankalar müşterilerle telefon, internet, cep telefonu gibi kanallar aracılığıyla iletişime geçtiğinde geri bildirim olumlu olduğu için bu yönde yeni adımlar atılıyor. Birçok banka SMS uygulamaları ile müşterilerine kredi vermeye başladı. Nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar, sadece SMS kullanmanın rahatlığından yararlanmak için bu uygulamayı başlatan bankaları araştırmaya başlamaktadır.

SMS bankacılık hizmetleri ile bankalar, SMS bankacılığı hizmeti veren bankalara cep telefonlarından kısa mesaj göndererek bireysel kredi başvuruları almaktadır. Bu bankalar, Vakıfbank, Odeabank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Finansbank gibi SMS bankacılığı hizmetleri vermektedir. Denizbank, İş Bankası, Şekerbank ve Akbank; tüm tüketiciler (banka müşterisi olsun) Ön kredi başvurularının kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Akbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cep telefonu ile SMS ile Akbank’a kredi başvurusu yapmak isteyenler, kredi limitini telefonun mesaj kısmına girip boşluk bırakarak TC Kimlik numaralarını yazarak 4425’e göndererek kredi başvurusunda bulunabilirler.

İş Bankası SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası’ndan kredi başvurusu yapmak isteyenler, İşCep’e 15.000 TL’ye varan hızlı kredi ve 48 ay vade avantajı sunan 4402’ye kısa mesaj göndererek anında kredi başvurusu cevapları alabiliyor.

Denizbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank şubesinden 60 aya kadar ve 55.000 liraya varan krediye başvurmak için cep telefonunuzdan T.C’ye KREDIM yazabilirsiniz. Kimlik numaranızı 3280’e göndermeniz yeterlidir.

Garanti Bankası  SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası, cep telefonu T.C. ile% 0,99 ile 60 ay arasında değişen Yeni Yıl kredilerine başvurabilir. Kimlik numaranızı, kredi tutarınızı, vade ve aylık net gelirinizi TL olarak yazın, ikisi arasında boşluk bırakın, kredi başvurusu yapmak için 3390’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi başvurusu yapmak isteyenler cep telefonlarından kısa mesaj yoluyla başvuru yapabilirler. SMS ile kredi başvurusu yapmak için kredi türü (konut veya şahsi) TC Kimlik numaranızı girerek aylık net gelirinizi 4411’e girerek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Odeabank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cep telefonundan SMS ile Odeabank kredisine başvurmak isteyenler, lütfen cep telefonunda mesaj kısmını yazıp Cash yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. Ülkemizde / bölgemizde kefil, evrak veya şubeye ihtiyaç duymadan SMS ile banka kredisi başvurusunun kolaylığından yararlanabilirsiniz Banka, müşterilerimize ön başvurularına kısa sürede cevap verebilir. Cevap onlara cep telefonlarından SMS yoluyla kredi başvurusu yapma fırsatı verdi.

Şekerbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şeker Bank’tan cep telefonu ile kredi başvurusu yapmak isteyenler; genel kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmelerine gerek yok, sadece SMS ile boş kredi TC Kimlik numaranızı doldurup 1953’e göndererek, SMS uygulamasının rahatlığına sahip olabilirsiniz.

Vakıfbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu bankalarından Vakıfbank, SMS kredisi veren bankalar listesine katıldı. Vakıfbank’ın SMS kredi faaliyetine göre aylık% 0,86’dan başlayıp 60 aya kadar biten faiz oranları ile esnek ödeme yöntemleriyle krediler kullanılabiliyor. Vakıfbank’tan SMS kredisi kullanmak isteyen kullanıcılar 5724’e mesaj göndermek için telefonun SMS bölümüne KREDİ, TC Kimlik numarası ve aylık gelir giriyor.

Halkbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, SMS kredisi faaliyetini açıkladı. Böylelikle Halkbank müşterileri SMS ile 50.000 Türk lirasına kadar kredi başvurusu yapabiliyor. Halkbank SMS kredisi başvurusu yapmak için telefonun SMS bölümüne KREDİ, TC Kimlik numarası, gelir bilgileri ve istenen tutar arasında boşluk yazarak 3452’ye mesaj gönderin. Bu kredi için 60 ay vade seçeneği sunulmasına rağmen açıklanan aylık faiz oranı 1.01 oldu. Halkbank’ın 15 bin TL’lik 60 ay vadeli SMS kredisini kullananlar aylık 353 TL kredi taksitleri ödemektedir.

QNB Finansbank SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank, SMS kredisi faaliyeti düzenleyen bankalardan biridir. Bankanın SMS kredisini kullanmak isteyen vatandaşlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne TC Kimlik numaralarını yazdıktan sonra 5030’a SMS göndererek kredi başvurusu yapıyor. QNB Finansbank SMS kredisi müşterilere 60 ay vade seçeneği sunsa da açıklanan faiz oranı% 0,85’dir. QNB Finansbank SMS kredisi ile 15.000 TL nakit talebinin karşılanması ile 60 ay vadeli müşteriler aylık taksitlerle 334 TL ödeyecektir.

SMS Onaylı Kredi Başvurusu Almak İçin Kredi Notu Nedir?

Banka işlemlerinde kullanılan kredi notu çok önemlidir, önemli bir veridir ve SMS ile kredi başvurusu yapılırken dikkate alınmalıdır. Ayrıca 1 ile 1900 puan arasında kredi notu oluşturulur. Kredi notunuz 1500 ile 1900 arasındaysa ve gelir için kaydolduysanız, SMS kredi başvurusunda olumlu yanıt almanız olasıdır. Kredi notunuz 0 ile 1099 arasındaysa, müşteri profilinizdeki riskler nedeniyle krediniz onaylanmayabilir. Kredi notunuz 1100 ile 1499 arasındaysa, iş durumunuz veya maaş bilgileriniz banka tarafından onaylanacak, çünkü orta riskli bir müşterisiniz, dolayısıyla karşılık gelen bir yanıt alacaksınız.

SMS ile Kredi Kullanımında Yapılacak Aşamalar Nelerdir?

Krediyi kullanmak istediğiniz bankanın SMS başvuru numarasını ve hangi bilgileri belirterek  bankanın web sitesinden bakın. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olmak için SMS gönderin. Başvurunuza ve belirttiğiniz bilgilere göre kredi notunuzu kontrol ettikten sonra, başvurunuza bir yanıt alacaksınız. Cevabınız evet ise krediyi banka tarafından belirtilen adımlar doğrultusunda kullanabilirsiniz.

SMS ile Hangi Kredi Türleri Kullanılabilir?

SMS kredi başvuruları ağırlıklı olarak tüketici kredileri için kullanılmaktadır. Bazı bankaların ev ve taşıt kredileri için SMS ile ön onay sistemleri olmasına rağmen bunlar ipotek kredisi olduğu için popüler değiller. Öte yandan, SMS noktalarının genellikle sadece önceden onaylandığı unutulmamalıdır. SMS kredileri için kredi limiti bankadan bankaya değişmektedir. Yukarıdaki tablodaki detaylı bilgilerde de göreceğiniz üzere 10.000 TL ile 50.000 TL arasındaki üst limit genellikle geçerlidir. Ayrıca bu hesaplama, aylık kayıt gelirinizi de hesaba katar. Örneğin aylık kayıt geliriniz 3000 Türk Lirası ise banka, taksitle 1.500 Türk Lirası’na kadar ödeme yapabileceğinizi hesaplayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*