Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Günümüz şartlarında kredi başvurusunda bulunmak son aşama rahat şartlar altında yapılabilir. Bir tek birkaç dakikanızı alacak bu işlem sonucunda bankalara kredi talebinizi iletebilirsiniz. İnternet üstünden ilgili siteyi ederek, kredi başvurusu formunu doldurmanız kredi talebinizi iletmek için kafi olacaktır.

Online Kredi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Bankalar günümüzde hem müşterilere birazcık daha süratli hizmet verebilmek hem de işlemlerin daha iyi şartlar altında yapılmasına olanak sağlamak için interneti tercih ediyor. İnternet üstünden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler ise, müracaat yaparken bazı detayları müracaat formuna eksiksiz olarak girmeleri lazımdır. Banka tarafınca talep edilen bilgiler içinde ise T.C kimlik numarası, telefon numarası, kredi miktarı, gelir belgesi benzer biçimde durumlar aranabilir. Bankalara kredi talebinizde bulunduktan sonrasında, müracaat talebinizin yanıtını kısa ileti üstünden alabilirsiniz.

İnternet ile kredi başvurusu yaptığınızda her banka tarafınca belirlenen bir limit vardır. Şube üstünden kredi aldığınızda kredi tutarı birazcık daha çok olabilirken, web başvurularında bu meblağ birazcık daha kısıtlı tutulmuştur. Bu yüzden alacağınız kredi tutarının ihtiyaçlarınız için ideal olduğuna güvenilir olduktan sonrasında kredi başvurusu yapmanız yerinde olur.

İnternet başvurusu İle kredi kampanyaları

Sponsor Bağlantılar

2019 senesinde da bankalar online kredi başvurusu ile birbirinden cazip fırsatları duyurmaya devam ediyor. Uzun vade ve düşük faiz imkanı sunan bankalar bu şekilde kredi alımını birazcık daha kolay bir hale getiriyor.

QNB Finansbank faiz oranlarını %1.79 oranında tutarken, 10 bin TL tutarındaki kredi için aylık olarak 298 TL yapmanıza olanak elde edecektir. Bu şekilde toplam geri ödeme 17.937 TL olarak belirlenmiş olur.

ING Bank üstündeki faiz oranları %2.09 olarak belirlenmiştir. 10 bin TL tutarındaki kredi için aylık olarak yapmanız ihtiyaç duyulan ödeme ise bu bankada 324 TL’ye gelir. Bu şekilde toplam geri ödemeniz ise 19.499 TL olur.

Kredi mevzusunda tercihinizi İş Bankasından yana kullanacaksanız faiz oranlarının %2.20 bulunduğunu belirtmek gerekiyor. 10 bin TL tutarındaki bir krediyi 60 aylık vade planı üstünden 334 TL olarak bu bankada ödeyebilirsiniz.

Online kredi yönteminde Akbank’ı tercih edenlerin karşısına ise %2.52 faiz oranı çıkacaktır. Bankadan 10 bin TL tutarında kredi alırsanız ve bunu 60 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçerseniz aylık olarak yapmanız ihtiyaç duyulan ödeme 363 TL’ye gelecektir. Bu şekilde toplam geri ödeme ise 21.843 TL olarak belirlenmiş olur.

30 bin TL tutarındaki krediyi CEPTETEB üstünden almak isteyen kişiler ise %2.60 faiz oranıyla 60 aylık vade planı üstünden aylık yapması ihtiyaç duyulan ödeme 1.112 TL olacaktır. Ek olarak banka masrafsız kredi sağlamasıyla da bu alandaki en fazlaca tercih edilenlerden biri olmayı başarıyor.

Denizbank’ta aynı tutardaki krediyi ise %2.74 faiz tutarı üstünden aylık olarak 1.152 TL taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Kredi Alma Şartları

Online kredi başvurusu yaptığınızda banka tarafınca bazı veriler araştırma altına alınacaktır. Bunlar uygun görülürse kredi alınabiliyor. Bilhassa kredi talebinde bulunan kişinin haiz olduğu kredi notu, gelir durumu, ek gelire haiz olup olmaması, taşınmazların durumu, borç bilgisi benzer biçimde çeşitli durumlar bu adımdan sonrasında araştırma altına alınır. Bilhassa yüksek bir kredi notuna haiz olan ve borç durumu temiz olan kişilerin kredi alabilme ihtimali birazcık daha çok olacaktır. Bunun yanında ek olarak kişinin tertipli bir gelire haiz olması ve bunu belgeleyebilir durumda olması mühim bir kondur. Bu adımlara dikkat edilmiş olduğu takdirde online kredi başvurusu üstünden kredi alabilme ihtimali birazcık daha çok olur.

Online kredi başvurusu yapma şekilleri nedir?

Online kredi başvurusu yapabilmek için bankaların interet sitelerini, mobil bankacılıklarını ya da web bankacılıklarını kullanabilirsiniz.

Bankaların web sitelerini kullanarak online kredi başvurusu;

Bankaların web sitlerinden müracaat yapabilmek için yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde bankanın web adresine gitmeniz kafi olacaktır. Her bankanın kendine ilişkin web sitesi bulunur ve bu sitelerin ana sayfalarında bulunan “Derhal Başvur” kısmına tıklayarak, kredi müracaat formuna kolayca ulaşabilirsiniz. Bu formda yer edinen detayları eksiksiz olarak doldurduğunuzda, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz, aynı gün içinde değerlendirmeyle alınır ve sonucunuz cep telefonu numaranıza kısa ileti olarak gönderilir. Onaylanmış olan kredilerinizi derhal en yakın banka şubesine giderek alabilirsiniz. Bu müracaat yöntemini, bankanın müşterisi olmasanız bile kullanabilirsiniz.

Bazı bankalar onaylanmış olan kredinizin evraklarını kurye ile teslim etmektedir. Adresinize gelen kurye, onaylanmış olan kredinizin evraklarını size imzalatır. Peşinden aynı gün içinde paranız, yeni oluşturulan hesabınıza aktarılmış olur. Bu hizmet çoğu zaman dijital bankacılık hizmeti sunan kurumlar tarafınca verilmektedir.

İnternet bankacılığı kullanılarak online kredi başvurusu;

Bankaların web bankacılıklarını kullanarak da online kredi için müracaat yapabilirsiniz. İnternet bankacılıklarını kullanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Başka bir deyişle çalışmış olduğunuz ya da maaş almış olduğunuz bankanın web bankacılığa girebilir ve banka şubesinden yapacağınız pek fazlaca işlemi, bu uygulama yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuz için de web bankacılığını kullanabilirsiniz. Aslına bakarsan banka müşterisi olduğunuz için tüm bilgileriniz bankada mevcut olacaktır. Bu yüzden kredi başvurunuzu saniyeler içinde, hiçbir informasyon doldurmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi ise anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılık kullanılarak online kredi başvurusu;

Bankaların haiz oldukları mobil uygulamalar da bulunmaktadır. Mobil bankacılık yardımıyla, dışarıda olsanız bile kolayca bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için çalışmış ya da maaş almış olduğunuz bankanın mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirmiş olmanız gerekir. Banka tarafınca size verilen alan kişi numarasını ve şifreyi kullanarak derhal bu uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Peşinden, menü kısmında kedi başvurularına uygulamasına gelip, derhal başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, mobil bankacılık uygulamasını kullanarak online kredi müracaat yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi derhal hesabınıza aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Avantajları Nedir?

Her bankanın online kredi başvurusu için alternatif kanalları bulunur. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile online olarak kredinize kolayca müracaat yapabilirsiniz. Online kredi başvurusu, banka müşterilerine ve banka müşterisi olmayan kişilere fazlaca sayıda avantaj sağlar. Bu avantajlardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Online kredi başvurusu ile banka müşterisi olmasanız bile, oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Banka müşterisi olan kişiler bu kanallardan istedikleri süre müracaat yapma olanağına haiz olurlar. Banka mesai saatlerini ya da hafta içi günlerini beklemek zorunda kalmazsınız. Acil paraya ihtiyacınız olduğu anda, hafta sonu olsa bile 7/24 kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Online kanallardan müracaat yaptığınızda sistem tarafınca otomatikman başvurunuz sorgulanır ve dakikalar içinde sonucuz belli olur. Bu sayede günlerce kredi başvurusu sonucu için beklemek zorunda kalmazsınız.
  • Online yollardan müracaat yaptığınızda ve krediniz onaylandığında, derhal hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir sürü evrak imzalamak zorunda kalmazsınız ve banka şubelerinde sıra beklemenize gerek kalmaz. Üstelik, bankada kayıtlı olan hesabınıza kredinizi 7/24 aktarabilirsiniz.

Karşılaştırmalı web sitelerini kullanarak online kredi başvurusu iyi mi yapılır?

Online kredi başvurusu yapmak için karşılaştırmalı web sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu siteler yardımıyla, hangi bankadan ne kadar faiz oranı ve harcama ile kredi alacağınızı da öğrenebilirsiniz. Mesela; 10.000 lira kredi alacaksınız buradan arama yapabilirsiniz. Aramanız sonucunda tüm bankaların kredi teklifleri listelenir. Buradan faiz ve harcamaları karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma yaparken toplam geri ödeme tutarınıza da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Ondan sonra kredi almak istediğiniz bankaya tıkladığınızda, o bankanın müracaat sayfasına yönlendirilirsiniz ve başvurunuzu derhal yapabilirsiniz.

Karşılaştırmalı web sitelerinin faiz oranlarının güncel olup olmadığına da dikkat etmenizde yarar vardır. Bu sebeple bankalar her ay kredi faiz oranlarını günceller. Eğer bu sitelerdeki oranlar güncel değilse yanlış planlama ve hesaplama yapabilirsiniz.

Kredisini almak istediğiniz bankanın web sitesindeki müracaat formunu doldurarak kısa süre içinde başvurunuzu tamlayabilirsiniz. Başvurunuz derhal alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Krediniz onaylanırsa, size en yakın banka şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.

CEPTETEB online kredi başvurusu;

Online kredi başvurusu yapabileceğiniz en kullanışlı bankalardan biri CEPTETEB’dir. Kendisi, şubesiz bankacılık hizmeti sunmuş olduğu için tüm başvurularını online olarak almaktadır. TEB ya da CEPTETEB müşterisi değilseniz bile bankanın internet sayfasında bulunan müracaat formunu kullanarak kredinizi derhal almak için müracaat yapabilirsiniz. Başvurunuz pozitif sonuçlandığında evraklarınız adresinize kadar teslim edilir ve krediniz aynı gün hesabınızda olur. TEB ya da CEPTETEB müşterisi olanlar da online kredi başvurusu için mobil ya da web şubeyi kullanabilirler.

CEPTETEB online krediyi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için, 36 ay vadede alabilirsiniz. Bu kredinin en mühim özelliği ise evrak ya da kefil gerektirmeden sunulmasıdır. Kredi geri ödemelerini aylık tertipli olarak yapmanız, banka için yeterlidir. Bu krediyi %0,79’dan başlamış olan faiz oranlarında alabilirsiniz. Kredinizin faz oranı kredi notunuza göre farklılık gösterir. En yüksek faiz oranı ise %1,10 olarak uygulanır.

CEPTETEB kredisinden dosya harcaması alınmaz. Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da almanız mümkündür. Buna gore kredinizi şimdi alırsınız ve ödemelerine 90 gün sonrasında başlarsınız. Bu durumda toplam vadeniz 33 ay olarak hesaplanacaktır.

 

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*