Market Alışverişi Uygulamaları Nelerdir?

Market Alışverişi Uygulamaları Nelerdir?

Yaşam koşullarındaki değişiklikler ve zorluklar nedeniyle tüketiciler Zamandan tasarruf etmek ve daha az enerjiyle ürün elde etmek. Kendi adlarına çevrimiçi ürün satın alma yöntemini hızla benimsediler. Bununla birlikte, hızlı tüketim malları satan sanal marketler için tercih oranı Grubun büyüme hızı, satış ve satış e-perakende platformundan çok daha yavaş olduğu düşünülmektedir.

Ancak  sanal marketlerden alışveriş yapma niyetinin Pandemi döneminde zirveye doğru büyüme gösterdiği göz ardı edilemez bir gerçektir. Bunun ışığında sanal marketlerden yapılmakta olan alışverişlerin tüketiciler tarafından hem zaman hem de maliye açısından büyük bir kolaylık olduğu kanıtsanmıştır. Bununla birlikte sanal market uygulamalarına talepler artmış bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı sanal market alışverişleri hız kesmeden büyümeye, arz ve talepleri karşılamaya devam etmektedir.

Getir Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Getir uygulaması, tüketicilerin ihtiyaçlarını 10 dakika içerisinde adreslerine ulaştırmayı hedefliyor. Uygulama, sebzeler, meyveler, temel yiyecekler, atıştırmalıklar, dondurma, yiyecek, içecekler, su, süt, kişisel bakım gibi birçok kategoriden ürünler içerir. Fırın bölümünde ekmek, sıcak rulo ve kek siparişi verebilirsiniz. “Şans Getir” sloganıyla başlayan uygulama beş büyük şehirde çalışıyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Kocaali’de yaşıyorsanız bu uygulama ile binlerce ürüne ulaşabilirsiniz.

Uygulamada temel gıda, içecek, evcil hayvan ürünleri, meyve ve sebze gibi tüm temel ihtiyaçlar karşılanabilir. GetirYemek uygulaması aynı zamanda anlaşmalı catering şirketlerinden yemek siparişlerini de yerine getirir. Uygulama ile kuryenin gelişini anında takip edebilirsiniz.

Banabi Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Banabi, Yemeksepeti’nin yeni pazarlarında yemek siparişini Türkiye’deki web sitesine aktarmaya yönelik ilk girişimdir. Yemek sepeti uygulaması üzerinden yemeklerde bulunan Banabi, içecekler, meyveler, sebzeler, kozmetik ürünler gibi sipariş verilebiliyor. Nevzat Aydın’ın kurucusu Yemeksepeti’nin en başarılı online beslenme hizmeti olan Türkiye uygulaması, 2018 yılından bu yana süpermarket uygulaması olarak Banabi’yı geliştiriyor.

14 farklı kategori ve 1.800’ün üzerinde ürün seçeneği ile hizmet veriyor. Başlangıçta sadece İstanbul’da çalışan uygulama şu anda Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Denizli, Edirne ve Isparta olmak üzere 11 şehirde çalışıyor. Pembe motorları ile siparişinizi teslim eden bir uygulamada, 100 TL üzeri siparişlerin hiçbir maliyeti yoktur.

İste gelsin Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Istegelsin, kapınıza kadar süpermarketlerle aynı fiyata 7.000’den fazla yiyecek teslim ettiğini iddia eden sanal bir yemek başlangıcıdır. Evden ayrılmayın, evinizin tüm ihtiyaçlarını istiyorsunuz. İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Muğla olmak üzere 4 şehri destekleyen uygulamada 25 kategoride binlerce ürüne ulaşabilirsiniz. Www.istegelsin.com web sitesinden veya cihazınıza iOS ve Android cihazlar için tasarlanmış bir uygulama yükleyerek sipariş verebilirsiniz. Siparişler, sipariş verirken seçtiğiniz zaman dilimi içerisinde tarafınıza teslim edilir.

Migros Sanal Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Migros Sanal Market, 2000 yılından bu yana internet üzerinden market alışverişi imkânı sunuyor. Uygulama üzerinden verilen siparişler, mağazada Migros mağazaları hazırlanıyor ve süpermarket zincirinin özel ekipleri tarafından teslim ediliyor. Türkiye Migros, uzun yıllardır en çok tanınanlardan biri olan Sanal Market uygulamasıyla hizmet veriyor.

Çok çeşitli ürünlere sahip bir uygulamada, yoğunluk nedeniyle bazen tam olarak istediğiniz zaman sipariş vermek imkânsızdı. Bu soruna çözüm olarak, siparişlerin otuz dakika içinde teslim edilmesini sağlayan Migros Hemen uygulaması hayata geçirildi. İlk olarak bazı bölgelerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlayan uygulamanın zamanla kademeli olarak diğer şehirlere de yayılması bekleniyor. Migros Hemen’den sipariş vermek için, uygulamayı App Store veya Google Play’den indirmeniz gerekmektedir.

Cepte Şok Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Şok Market perakende zincirinin oluşturduğu Mobil Şok uygulaması sayesinde temel beslenme ihtiyaçlarınız kapınıza kadar ulaşacaktır. Uygulama adrese teslimi ve marketten teslim almayı içerir. Aynı gün adrese teslimat hizmeti ve ücretsiz teslimat yapılıyor. Siparişler bölgedeki Şok marketler tarafından organize edilmektedir.

Cepte Şok uygulaması, Şok marketlerinin bulunduğu birçok şehir ve bölgede de çalışmaktadır. Online market alışverişi tüketicilere yepyeni bir deneyim sunuyor. Alışveriş sepetinizi hazırlamadan önce, bölgenizde dağıtılıp dağıtılmadığını kontrol edin. Bunun için adresinizi uygulamaya kaydetmeniz gerekir. Bu, sizi gereksiz zaman kaybından kurtaracaktır. Teslimat bölgeniz için geçerli minimum sepet miktarını kontrol edin. Örneğin adresinize teslim edilmek üzere minimum 50 TL tutarında sipariş vermeniz istenebilir.

CarrefourSA Online Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Carrefour,  ülkede geniş bir pazar ağına sahiptir ve ülkelerimizde mağazaları vardır, ayrıca bunu www.carrefoursa.com web sitesi ve smart Cep telefonlarından sipariş verme fırsatları. Web veya uygulama üzerinden verdiğiniz siparişiniz, seçmiş olduğunuz uygun zaman aralığı içerisinde adresinize gönderilecektir. İstediğiniz ürün acil ise “şimdi kullan” seçeneğini kullanabilirsiniz, ancak şu anda sadece İstanbul’un belirli bölgelerinde mevcut. Kredi kartı ile veya kapıda ödeme yapabilirsiniz.

Hepsiexpress Online Market Alışveriş Uygulaması Nedir?

Hepsiburada, uzun yıllardır online alışveriş hizmeti vermekte olup, ürünleri kitaplardan elektronik ürünlere, tekstilden kozmetiğe kadar çeşitlilik gösterir ve Hepsiexpress seçeneği ile birkaç dakika içinde size market alışverişi sağlayabilir. Hepsiexpress’i sipariş etmek için cihaza Hepsiburada uygulamasını kurmanız yeterlidir. Ülkenin birçok iline dağıtımı mevcuttur.

Sanal Market Alışverişini Talep Etme Nedenleri Nelerdir?

Market alışverişinin sebeplerini kontrol ederken, trafik karmaşasından, ürün taşımacılığının maliyeti ve sıkıntısından, sanal market alışverişinden kurtulmak istenilmektedir. Daha hızlı olduğu için tercih edildiği görülmüştür. Deneyimli kullanıcılar daha az harcar Sanal pazarları seviyorlar çünkü daha az zamanda daha az para harcıyorlar, sitelerinde gördükleri ürünlerin birebir tazesini getirdiğini gördüklerinde veya kokusunun aynı tazelikte olduğunu emin oldukları da alışverişin devamlılığı sağlanmaktadır.

Meydana gelen   satın alma dürtüsünü daha temel ihtiyaçlara yönlendirilmeleri sayesinde hem zamandan hem de ekonomik açıdan sanal market alışverişlerine eğilimi arttırmaktadır. Öte yandan, ürünü taşıma maliyeti  sanal alışverişe olumlu etki sağlamıştır. Pazarlık yapamama gibi faktörlerin tüketiciler için olumsuz teşvikler yarattığı tespit edilmiştir.

İnsanların hamile olması, evde çocuklarının olması, geçici sağlık sorunları mevcut olması, taşınıyor olması, İş değiştirilmesi, araba sahibi olmamamsı gibi durumlar sanal markete talebi artırmaktadır. Tüketiciler Sanal pazarlarda alışveriş yapma tercihi, çünkü bağlamsal faktörlerin etkisi yoktur. Market alışverişi tercihleri üzerindeki olumlu etkiyi belirlenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*