Kuveyt Türk Araç ve Ev Finansmanı Detayları

Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk konut ve vasıta finansmanı ile uygun koşullarda ev ve otomobil almanıza imkân elde eden bir katılım bankasıdır. Bu bankanın uygun faz oranları ve uzun vade kolaylığı yardımıyla, bütçenizi zorlamadan ev ve otomobil alma imkânına haiz olabilirsiniz. Sizlere Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı bilgileri hakkında informasyon verelim;

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı bilgileri nedir?

Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk hem vasıta hem de ev almanız için finansman sağlar. Bu bankanın sunmuş olduğu konut finansmanı ürünleri ödeme koşullarına ve kredi özelliklerine gore değişik şekillerde sunulmaktadır. Bankaya ilişkin olan 8 değişik konut finansmanı bulunmaktadır. Bu finansmanın özelliklerinden şu şekilde bahsedebiliriz;

 • Durağan(durgun) ödemeli olan konut finansmanı ile taksit tutarları durağan(durgun) olan ev kredisi alabilirsiniz. Bu finansmanın taksit tutarı ve faiz oranı durağan(durgun) olacağı için aylar sonrasında bile ne kadar ödeyeceğinizi evvelde görebilirsiniz.
 • Azalan ödemeli konur finansmanı ise başlangıçta yüksek ödemeler yapmış olup daha sonraki aylarda rahat etmek isteyen müşteriler in sunulan kredi türüdür.
 • Azalan kar oranlı konut finansmanı yardımıyla her yıl azalan kar oranları ile ödeme yaparsınız. 10 yıl vadeli olarak belirlenen bu kredinin kar oranları evvelde belirlenir. Hangi yılda ne kadar ödeme yapmanız gerektiği hakkında informasyon sahibi olmuş olursunuz.
 • Artan kar oranlı konut finansmanı ise geliri şimdi azca olan sadece ilerleyen yıllarda artan müşteriler için uygulanan finansman türüdür. Bu finansmanda şimdi ufak taksitler ile başlayıp hemen sonra taksit tutarını fazlalaştırabilirsiniz. Kolay başlangıçları seven müşteriler için Kuveyt Türk tarafınca bu konut finansmanı sağlanmaktadır.
 • Ara ödemeli konut finansmanında ise krediye belirli dönemlerde yüksek miktarlarda ara ödeme yapabilir ve sonraki aylarda olan taksitlerinizi daha azca ödeyerek bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
 • Düzensiz ödemeli konut finansmanı ile gelir düzensiz olan müşteriler için de ev alma imkânı sunulmaktadır. Bu krediye müracaat yaparak hangi ay ne kadar ödemek istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Gurbetten sılaya konut finansmanında ise yurt haricinde bulunan gurbetçilerin de Türkiye’den ev alması sağlanmaktadır. Yurt haricinde bulunan kişiler her para birimi üstünden bu finansmana müracaat yapabilirler.
 • Arsa iş yeri finansmanıyla ise yalnızca ev almak isteyenler değil arsa ya da iş yeri almak isteyenlere de uygun faiz oranları ile kredi sunulmaktadır. Bu krediye 60 aya kadar müracaat yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası, vasıta finansmanı sağlayarak da her insanın otomobil almasına imkân sağlamaktadır. Bu banka istediğiniz aracı sizin yerinize satın alır ve size kar oranını da ilave ederek yine satar. Bu finansman yardımıyla sıfır ya da ikinci el araçlar satın alabilir ve kredinizi uygun vade koşullarıyla geri ödeyebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı, sıfır ve ikinci el araçlar için 500 liradan 1.000.000 liraya kadar, en fazla 48 ay vade ile konut finansmanı ise 1.000 liradan 1.000.000 liraya kadar maksimum 10 yıl vade ile sunulmaktadır. Vade süresi maksimum aylar olan krediler için her iki finansmanda da uygulanan kar oranı aylık %1,84 olacaktır.

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı başvuruları iyi mi yapılır?

Bu bankadan konut ya da vasıta kredisi almak istiyorsanız başvurularınızı banka şubelerinden ya da bankanın web sitesinden yapabilirsiniz. Bankanın web sitesini kullanarak alan kişi olabilir ve adınıza hesap açtıktan sonrasında kredi müracaat işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonrasında ise size en yakın banka şubesine giderek lüzumlu evrakları teslim ettikten sonrasında kredinizi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı hesaplama örnekleri nasıldır?

Kuveyt Türk’ten vasıta ve ev almak istediğinizde ne kadar ödeyeceğinizi, ödeme planınızı, ne kadar harcamanız bulunduğunu ve kar oranı şeklinde detayları hesaplayabilmek için https://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama-araclari adresine tıklayabilirsiniz burada yer edinen hesaplama aracını kullanarak, konut, gezi, hac, şeklinde çeşitli finansmanlar için hesaplama yapabilirsiniz. Taşıt ve konut için hesaplama örnekleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 200.000 bin lira konut için almak istediğinizde ve vadenizi 120 ya olarak belirlediğinizde bu kredi için ekspertiz ve ipotek tutarı ödemezsiniz. Bu kredi tutarında 1.000 lira dosya harcaması alınır. Kredinizin aylık taksitleri 2.800,48 lira olur. Bu finansmanın kar oranını kendiniz belirleyebilir ya da belirleme işlemini bankaya bırakabilirsiniz. Bu finansmanın aylık faiz oranı %0,95 olacaktır.
 • Vasıta finansmanı için de 60 aylık vadede 60.000 lira almak isterseniz, bu finansmanın aylık faiz oranı %1,09’dan adım atar. Bu finansmanın aylık taksit tutarı 1.449,40 lira olur. Bu finansmandan 315 lira dosya harcaması alınır. Bunun haricinde ipotek ve ekspertiz şeklinde ücretler eğitim edilmez.

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı için lüzumlu belgeler nedir?

Kuveyt Türk tarafınca sunulan avantajlı konut ve vasıta finansmanı için lüzumlu olan bazı belgeler vardır. Banka müşterisi değilseniz, banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirisiniz. Başvurunuz esnasında vermeniz ihtiyaç duyulan evraklar ise şunlardır;

 • Gelir belgesini kesinlikle bankaya teslim etmeniz gerekir. Gelir belgesi, almış olduğunuz finansmanı ödeyebileceğinizi gösteren belgedir. Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı, esnaf geliriniz var ise gelir bilançosu ya da emekli maaşınız var ise bu maaşı aldığınız bankanın hesap cüzdanı gelir belgesi olarak sunulabilir.
 • Vasıta finansmanı alırken almak istediğiniz aracın faturasını ya da kasko kıymetini gösteren belgeyi teslim etmeniz gerekir.
 • Her iki finansman kredisine de müracaat yaparken kimlik fotokopinizi vermeniz gerekir.
 • Ev finansmanı kredisi alırken de kesinlikle evin tapusunu bankaya sunmanız gerekir.
 • Konut finansmanı kredisi verilirken alacağınız eve bir eksper gönderilir. Eksperin göndermiş olduğu raporlar da kredi dosyanıza eklenmiş olur.

Konut finansmanı verilirken bilmeniz getrken detay, finansman kredisinin verileceği kişinin evi aldığınız şahıs olmasıdır. Almış olduğunuz para sizin hesabınıza gelmez, evi aldığınız kişiye ödenir.

Kuveyt Türk vasıta ve ev finansmanı için müracaat şartları neleridir?

Kuveyt Türk aracılığı ile vasıta ve finansmanında yararlanabilmek için bankanın istediği şartları taşıyıp taşımadığınıza bakılır. Bu şartlar nerede ise her banka tarafınca aynıdır. Sizlere bu şartlar hakkında detaylı informasyon verelim;

• İlk olarak kredi skorunuza bakılır. Eğer kredi skorunuz 1500 üzerindeyse kredini kefilsiz ve şartsız olarak alabilirsiniz. Eğer 1100 seviyelerinde ise ipotek ve kefil şeklinde teminatlar vererek finansmanınızı derhal almanız mümkündür.

• Kuveyt Türk vasıta ve finansmanı kredisini alabilmeniz için aylık gelirinizin kafi seviyede olması gerekir. Bu bankanın koyduğu kar oranları beraber ödeyeceğiniz kredi tutarının, aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Bu durumda kredinizi derhal alırsınız sadece geliriniz yetersizse, kredi almanız mümkün değildir. Bu durumda da ipotek teminatı vermeniz gerekebilir.

• İpotek teminatları vasıta ve ev finansmanı kredilerinde istenmez zira alacağınız ev ve aracın ipoteği banka tarafınca alınacaktır. Sadece gelir yetersizliği ya da kredi notu yetersizliği durumunda, ikinci bir güvence istenebilir.

• Bu finansman kredisini alabilmeniz için öteki bankalara olan borçlarınızı her ay tertipli olarak ödemiş olmanız da gerekir. Son altı ay içinde gecikmeli olarak ödenmemiş borcunuzun olup olmamasına bakılır.

Kuveyt Türk’ten Kobi’lere hususi online finansman;

Kuveyt Türk, ticari olan müşterilerine şubeye gitmeden, mobilden ve internetten finansman kullanma imkânı sunuyor. Bu imkân yardımıyla ihtiyacınız olan finansmanı uygun kar oranları ile derhal alabilir ve dildiğiniz süre kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik evrak teslim etme, sayfalarca kâğıt imzalama ya da şubeye gitme dertleriniz olmaz. Kuveyt Türk online finansman hakkında detaylı informasyon verelim;

Tüzel olan kısaca ticari olan işletmeler, online finansman yardımıyla şubeye gitmeden teklif alarak fon kullandırım projesi başlatabilirler. Fonlanmasını istedikleri satmaca tutarını sisteme ilave ederek onaylanan satmaca ödemelerini internetten ve mobilden gerçekleştirebilirler.
• Bu finansmanı TL cinsinden almanız mümkündür.
• Online finansman için 24 aya varan vade seçeneği ile 2 ay ödemesiz dönem imkânı sunulmaktadır.
• Online finansman ile uygun fiyatlarda finansman kullanabilirsiniz.
• Şubeye gitmeden finansmanınıza ulaşabilir ve bir süre formaliteyle ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
• Online finansman ile finansman ihtiyacınız olan şeyi süratli bir halde karşılayabilirsiniz.
• Online finansman kredisi tüzel olan işlemler için 500.000 liraya kadar sunulmaktadır. Daha çok finansman ihtiyacınız var ise, banka şubelerinden müracaat yapmanız gerekir.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*