Kara Listeye 25 Bin TL Kredi Veren Bankalar (MUTLAKA DENEYİN)

Sponsor Bağlantılar

Kara sıralama; birçok tüketicinin korkulu rüyası olan bir tabirdir. Kara listeye düşüldüğü takdirde kredi almak ve kredi kartı sahibi olmak zorlaşmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu; her tüketicinin bankalarla olan ilişkilerini kayıt altında tutmaktadır. Bu sayede, her tüketicinin kayıt sicili oluşmaktadır. Tüketicilerin çekmiş olduğu krediler, kredilerin geri ödenmesi, kullanılan kredi kartları ve geri ödenme sıklıkları, bireysel senetler yada çekler benzer biçimde unsurlar; bir tüketicinin bankalarla olan ilişkisini ifade etmektedir. Özetlemek gerekirse ifade etmek gerekirse, bir tüketici, bankalara olan kredi yada kredi kartı borcunu tertipli olarak ödemediği takdirde kara listeye düşer. Bir tüketici, 90 gün içinde ödeme yapmazsa hakkında yasal takip adım atar. Bu yasal takip sunucunda bankalar, alacaklarını avukatlara devretmiş olur ve siz de kara isteye alınmış olmuş olursunuz. Kara listeye alınmanız, Merkez Banaksı tarafınca gevrekleştirilir ve 5 yıl süresince bul iste, sicilinizden temizlenmez. Kara sıralama, aslen sicil bozulmasının halk dilindeki adıdır siciliniz bozulduğunda, bankalardan kredi almanız oldukca zor hale gelecektir. Sadece bazı koşulları yerine getirdiğinizde, bazı bankalardan kredi almanız mümkün olabilir. Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar ve istedikleri koşullar hakkında detaylı data verelim;

Kara Listeye 25 Bin TL Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Sponsor Bağlantılar

Kara listeye kredi veren bankalar var mı sorusu, bu problemi yaşayan kişiler tarafınca merak edilmektedir. Bu aşamada şunu ifade etmek gerekir; bir kişinin kara listeye düşmüş olması, onun yasal takip altında bulunduğunu gösteren bir detaydır. Bu yüzden, hiçbir banka, yasal takipte olan tüketicilere kredi vermez. Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar var mıdır sorusunun cevabı, kesinlikle hayırdır. Kara listede olan bir kişinin kredi alabilmesi için ilk olarak kara listeden çıkması gerekir. Kara listeden çıktıktan sonrasında bir kişinin yapacağı kredi başvuruları değerlendirmeye alınır. 25 bin TL benzer biçimde oldukça yüksek bir rakamın kara listede olan tüketicilere verilmesi söz mevzusu bile olması imkansız.

Kara Listeden Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar maalesef bulunmamaktadır. Bu yüzden, kara listede olan kişilerin ilk etapta kara listeden çıkması gerekir. Bunun için tüketicinin ivedilikle borcunu ödemesi şarttır. Borcunun tüm miktarını ve yasal faizini ödeyen bir tüketici; borcu yoktur yazısını aldıktan sonrasında kara listeden çıkma şansına haiz olur. Bu aşamada, tüketicilerin bir dönem kara listeye girdiklerin bilgisinin minimum beş yıl süresince bankalar tarafınca görüntülenebileceği mevzusunda haberdar olması gerekir. Bunun yanı sıra, kara listeden çıkmak isteyen tüketicinin bankalarla olan ilişkisini düzenlemek adına limiti düşük kredi kartları kullanımı ve ödemelerini tertipli yaparak kredi notunu yükseltmesi tavsiye edilmektedir.

Kara Listeden Çıktıktan Sonrasında 25 Bin TL Kredi Almak

Sponsor Bağlantılar

Kara listeden çıktıktan 25 bin TL kredi almayı düşünen bir tüketicinin maaş hesabının olduğu bir bankaya müracaat yapması tavsiye edilir. Maaş müşterisi olunan banka, tüketicinin tertipli bir geliri bulunduğunu görecektir. Bu aşamada, tüketicinin kendi bankacılık ürünlerini kullanmasına müsaade edecektir. Kara listeden çıkan tüketicilerin her bankaya kredi başvurusunda bulunması yanlış olacaktır. Tüketicinin kredi almak için bir bankayı seçmesi gerekir. Seçtiği bankayla olan ilişkilerini geliştirmek adına mevduat hesabı açması yada faturaları için otomatik ödeme talimatı vermesi; kredi notunun yükselmesi adına pozitif yönde aktiviteler olacaktır.

Kara Listeden Çıkanların 25 Bin TL Kredi Alabileceği Bankalar

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar yoktur. Sadece, kara listeden çıkan tüketicilerin 25 bin TL kredi alabileceği birçok banka bulunmaktadır. Mesela, Aktifbank, N Kolay Kredi uygulaması yardımıyla kredi notunu dert etmeden neredeyse her başvurana kredi vermektedir. Bunun yanı sıra, QNB Finansbank ve dijital bankacılık şubesi Enpara.com’dan 25 bin TL kredi almak oldukça kolaydır. Üstelik bu iki bankanın uyguladığı faiz oranları, öteki bankalara kıyasla oldukca daha düşüktür. Ek olarak, Ziraat Bankası; oldukça uygun bir faiz oranıyla kredi vermektedir. Akbank Direkt Kredi yardımıyla de gelir belgesi olmadan kredi almak mümkün olmaktadır.

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

Güvence Bankası kara listede olan kişilere kredi elde eden banklardan biridir. Bu bankadan kredi alabilmek için yanınızda bir kefil götürmeniz gerekir. Banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda, güvence olarak ipotek de isteyebilmektedir. Sadece 25.000 lira için çoğu zaman ipotek istenmez. Bu bankadan 25.000 lira krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,99’dan başlayacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 788,32 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 47.299,16 lira olacaktır.

ING Bank, kara listede olan kişilere kredi verebilen bir öteki bankadır. Sadece bu bankanın fiaz oranları kişilerin kredi notuna gore değerlendirildiği için, kara listede olan kişiler yüksek faizden kredi kullanacaklardır. Ek olarak yanınızda bir kefil bundurmanız şartı ile ING’den kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 25.000 TL kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde kredinin aylık faiz oranı %1,69’dan başlayacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 724,08 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 43.576,24 lira olacaktır.

QNB Finansbank, kara listeye kolay kredi elde eden bir bankadır. Bu bankadan kredi alabilmek için kredi notunuz 900 olması yeterlidir. Bu bankadan 25.000 lira kredi almak istediğinizde ve vadesini 60 ay olarak belirlediğinizde, kredinizin aylık faiz oranı %1,49’dan adım atar. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 682,76 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 41.097,00 lira olacaktır.

Enpara, kara listedekilere masrafsız olarak kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi alabilmeniz için sigorta primlerinizin ödeniyor olması ve aylık tertipli bir gelirinin olması yeterlidir. 25.000 lira olan kredinizi enpara.com üstünden 60 ay vade ile çekmek isterseniz aylık faiz oranı %1,76 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 738,83 lira olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 44.330,01 lira olur.

Kara listeye 25 bin TL veren bankalar içinde Denizbank da bulunmaktadır. Bu bankadan 25 bin lira olan kredinizi 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür. Banka bu krediyi verebilmek için kefil ya da ipotek isteyebilir sadece 50 bin liranın altındaki tutarlar için Denizbank tarafınca çoğu zaman ipotek istenmez. Bu bankadan 25 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğini aylık faiz oranı %2,20 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz aylık meblağ 834,82 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 50.089,49 lira olur.

İş Bankası da kara listeye girmiş olan ve kredi sicili bozuk olan kişilere kredi sağlar. Bu bankadan bu koşullar altına kredi alabilmeniz için aylık gelirinizin olması ve son altı aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması gerekir. 25 bin lira kredi almak için de yanınızda bir tane kefil bulundurmanız istenecektir. Bu bankadan 25 bin lira olan krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 736,72 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,75’den başlamış olacak ve kredi notunuza gore değişecektir. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 44.203,20 lira olur.

Kara listeye kredi veren bankaların istedikleri koşullar nedir?

Kara listeye kredi veren bankalar kredi verecekleri kişilerde bazı koşulların bulunmasını isterler. Kara listedeyseniz, kredi almanız oldukça zor olsa gerek. Sadece bankaların istedikleri koşulları sağladığınızda, kolayca kredi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

  • İlk olarak kredi başvurularınızı bir banka şubesinden yapmalısınız. Bu bankayı daha ilkin çalıştığınız ya da şu anda çalışmakta olduğunuz banka olarak seçmeniz, yararlı olacaktır.
  • Kredi başvurusu yapmadan ilkin banka yetkilisi ile görüşmeli ve size kredi verip vermeyeceğini sorgulamalısınız. Ek olarak aylık gelirinize gore iade edebileceğiniz tutarda krediye başvurmanız gerekir.
  • Kredi başvurusunda bulunurken yanınızda bir tane kefil ve ipotek yerine geçebilecek ev ya da iş yeri tapusu götürmeniz gerekir.
  • Aylık gelirinizin olması, ödemelerinizi tertipli olarak yapabileceğinizin en büyük kanıtıdır. Bu yüzden aylık tertipli geliri olan kişiler, kara listede olsalar bile kredi başvurusu yapabilirler.
  • Bu şartlar altında kredi alabilmeniz için bununla beraber son altı aylık sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir.
  • Başka bankalara olan borçlarınızı kapatmış olmanız da gerekir. Şundan dolayı aylık gelirinize gore iade edebileceğiniz bir borç limitiniz vardır ve bu limiti aşmamamız halinde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer başka banklara borçlarınız var ise ve toplam borç limitini aşıyorsa, kredi almanız mümkün değildir.

Kara listeye kredi veren öteki bankalar hangileridir?

Yukarıda saydığımız bankaların haricinde kara listeye kredi veren başka bankalarda bulunmaktadır. Sizlere bu bankalar ve kredi özellikleri hakkında detaylı data verelim;

İş Bankası kara listeye kredi;

İş Bankası kara listede olan kişilerden maaş bordrosu yada gelir yazısı, hizmet dökümü belgesi ve ipotek karşılığında kredi sunar. Bu bankadan, bu koşulları sağladığınızda 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 100.000 lira almak istediğinizde ödeyeceğiniz faiz oranı %1,24 olur. Bu oran, kredi notu yüksek olan kişiler için geçerlidir. Kara listede olan kişilerin faiz oranı banka tarafına belirlenecektir. Bu faiz oranında ve 60 ay vadede ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.531,52 lira olur. Bu krediye geri ödenecek toplam meblağ ise 151.890,84 liradır.

Etken Bank kara listeye kredi;

Etken Bank, kredi notuna ehemmiyet vermeyen bir bankadır. Kara listede olsanız bile aylık tertipli geliriniz var ise ve sigorta primleriniz ödeniyorsa, bu bankadan 30 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. 60 ay vadede 30 bin lira için ödeyeceğiniz faiz oranı %1,89 olur. Bu krediden 150 TL tahsis tutarı alınır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 919,94 lira olur.

Vakıfbank kara listeye kredi;

Vakıfbank, kara listeye kredi veren bankalar içinde en oldukca tercih edilen bankadır. Bu bankadan 125 bin liraya kadar kredi alanız mümkündür. Sadece kredinizi almak için ipotek ve kefil teminatlarını bankaya vermeniz istenir. Vakıfbank kredi faiz oranları, müşterilerin kredi notuna gore değişecektir. Kredinizi alırken yaşam sigortası ve dosya harcaması ödersiniz.

Alınacak olan dosya harcaması tutarı, kredi tutarının binde beşi kadar hesaplanır. Yaşam sigortası harcaması ise kredi tutarına, krediyi çeken kişinin cinsiyetine ve yaşına gore değişecektir. Kredi vadesi de yaşam sigortası harcamasını etkisinde bırakır. Yaşam sigortanız, Vakıfbank tarafınca 3 senelik kredi çekiyorsanız 3 yılık yapılacaktır.

Bu bankanın kredilerinden 3 bin liradan 125 bin liraya kadar yaralanma imkânınız bulunmaktadır. Kara listede olan kişilerin bu bankadan kredi almak için başvurularını, banka şubelerinden yapmaları gerekir. Vakıfbank, kara listedekilere kredi verirken aylık gelirin kafi olması ve başka bankalarda borç olmaması koşullarına bakmaktadır. Şu demek oluyor ki icralık olan ve hemen hemen ödemediğiniz borlarınız var ise, bu bankadan kredi alamazsınız.

Enpara kara listeye kredi;

Enpara.com, kredi notuna ehemmiyet vermeden kredi sunan bankalardan bir diğeridir. Bu banka yalnızca alacağınız kredinin geri ödemelerini zamanında ve tertipli olarak yapmanızı ister. Bunun haricinde istediği koşullar ise aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır.

Bu koşulları taşıyorsanız, oturduğunuz yerden kredi alma avantajını, kara listede olsanız bile elde dersiniz. Bu bankanın kredisini almak için internet sayfasındaki müracaat formundan, mobil bankacılıktan ya da web bankacılığından müracaat yapmanız gerekir.

Enpara.com, sizlere 60.000 liraya kadar kredi sunar. Bu kredinin faiz oranları ise kredi vadesine göre farklılık gösterir. Kredinizi 36 ay vadeye kadar alırsanız faiz oranı %1,19 olur. Vadenizi 48 aya kadar belirlerseniz faiz oranı %1,24 olur. 60 aya kadar olan vadeler için de faiz oranı %1,24 olarak işler.

Kara listede olsanız bile enpara.com üstünden alacağınız kredilerde, uygun faiz oranlarından ve dosya harcaması ödeme avantajından faydalanabilirsiniz. Üstelik kredinizi kefilsiz, koşulsuz, şartız ve imzasız olarak alabilirsiniz. Bu bankanın en mühim pozitif yanları banka şubelerinde sıra bekleme benzer biçimde dertleriniz olmadan, kredinizi istediğiniz süre alabilmenizdir.

ING Bank kara listeye kredi;

ING Bank, kara listeye girmiş olan kişilere uygun koşullarda kredi sunan bankalardan birdir. Daha ilkin kara listeye alındıysanız bu bankadan kredi lamsak için kredi notunuzun minimum 1100 seviyesine çıkmış olması gerekir. Hem de son altı ay içinde tüm borçlarınızı tertipli şekilde ödemiş olmalısınız.

Bununla beraber aylık gelir elde etmeniz ve sigorta primlerinizi de ödemiş olanız istenir. Tüm bunlara bakıldığında ING Bank aracılığı ile kredi notu 1100-1500 içinde olanlar kefil ya da ipotek benzer biçimde teminatlar ile kredi alabilmektedir. Eğer kara listeye alınmanıza karşın kredi notunuz 1500 üzerindeyse, bu bankadan koşulsuz ve evraksız olarak derhal kredinizi alabilirsiniz.

Kara listeye alınsanız bile ING Bank aracılığı ile 3.000 liradan 100.000 liraya kadar kredi lamanız mümkündür. Bu kredinin faiz oranı kredi notuna gore belirlenir. Buna gore kredi faiz oranınız %0,79’dan adım atar ve %2,59’a kadar yükselebilir. Ayıca 5.000 liranın üstünde olarak almış olduğunuz krediler içi 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.

Kredinizi %0,79’dan daha yüksek bir faiz oranı ile aldıysanız, ING Bankamatik kartınızdan aylık 750 liranın üstünde harcama yapmış olursanız, kredi iadesi alma pozitif yanları da elde edersiniz. Bu durumda, almış olduğunuz kredinin faizi oldukca daha uygun hale gelecektir.

CEPTETEB kara listeye kredi;

CEPTETEB, oldukça avantajlı kredisi ile en oldukca tercih edilen bankalardan biridir. Eğer kara listeye allındıysanız, sorgusuz ve sualsiz olarak CPETETEB aracılığı ile de kredi alabilirsiniz. Bu banka kredi verirken sizden kefil, gelir belgesi ya da güvence talep etmez.

Sizden istediği, kredinin aylık taksitlerini zamanında ve tertipli şekilde ödemenizdir. Bu yüzden CEPTETEB kredisini almak için yalnızca ayık gelirinizin olması yeterlidir. Bunun yanında son alt ay içinde öteki bankalara olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmış olup yapmadığınıza da bakılır. CEPTETEB kara listeye verilen kredi özellikleri ise şöyledir;

• CEPTETEB, sefalar getirdin faizli kredi sunar. Bu krediyi 1850 ve üstünde kredi notu olan kişiler, 36 ay vadeye kadar aldıklarında %0,89 faiz oranından faydalanabilirler.
• Bunun haricinde, kredi notuna ehemmiyet verilmeden banka müşterisi olan kişiler 36 ay vadeye kadar alacakları kredi için %0,91 faiz oranı öderler.
• CEPTETEB kredileri 36 ay vadeye kadar sunulur.
• Bu bankadan alacağınız kredinin tutarı en fazla 50.000 lira olabilir. Daha üstünde kredi alamazsınız.
• Müracaat esnasında güvence ya da gelir belgesi istenmez.
• CEPTETEB kredisinden dosya harcaması alınmaz.
• Bu krediyi derhal almak için CEPTETEB müşterisi olanlar web ya da mobil şubeden müracaat yapabilirler. Banka müşterisi olmayanlar da “derhal başvur” kısmındaki müracaat formunu kullanabilirler.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*