İşçilere 3 Bankadan Kredi İmkanı (3 Aylık Sigortalı İşçiye, Sigortasız)

Sponsor Bağlantılar

İşçi olarak çalışanlar nakit gereksinimlerine acil çözüm sağlayabilmek için bankalar tarafınca sunulan gereksinim kredilerini tercih edebilirler. Her bütçeye uygun olmak suretiyle burada bir seçeneğin bulunması mümkündür. Uzun vade ve düşük faiz oranı sunan bankalar, kredi geri ödemelerini daha kolay bir hale getirmeye niçin oluyor.

Yeni İşçilere Kredi Veren Bankalar Var mı?

Sponsor Bağlantılar

Yeni çalışmaya başlamış olan kişiler, gelirleri olduğundan krediye gereksinim duyduklarında kredi başvurusu yapmış olup yapamayacağını yada onaylanıp onaylanmayacağını merak ediyorlar. Bu soruya daha geniş açıdan bakıp genel bir yanıt vermek gerekirse, işiniz olmasa bile kredi çekmeniz mümkün. Fakat bankaların işiniz olmadığınızda size sunmuş olduğu şartları yerine getirmek istemiyor ve kendi geliriniz doğrultusunda kredi almak istiyorsanız, işinizin ilk ayında kredi başvurusunda yaptığınızda büyük olasılıkla red cevabı alırsınız. Bankalardan kredi alabilmeniz o bankanın kredi verme şartlarına, var ise kampanya detaylarına ve inisiyatifine kalmış bir durumdur. İşçilere yönelik kredi haklarından yararlanabilmeniz için minimum 3 ay çalışmış olmanız gerekiyor. Bu yüzden işinizde 3 ayı tamamladıktan sonrasında kredi başvurusu yapmanız daha uygun olacaktır. Gelir dosyanız ile beraber bankaya giderek aylık maaşınıza biçilen değere bakılırsa kredi alabilme imkanınız mevcuttur.

Sigortasız İşçilere Kredi Veren Bankalara Iyi mi Başvurabilirsiniz?

Sigortasız kredi alabilme imkanından faydalanabilmeniz için eski ve şuan ki finansal hayatınız dikkate alınacaktır. Doğrusu, eskiden kullanmış olduğunuz herhangi bir konut kredisi, taşıt kredisi, bireysel kredi yada gereksinim kredisi benzer biçimde bir kredi söz mevzusu ise ödeme taksitlerinizi tam ve eksiksiz bir halde ödeyip ödemediğinize dikkat edilir. Eğer tam ve eksiksiz ödemeler yapmışsanız bankalar bunu göz önünde bulundurarak kredi başvurunuzu kabul edebilir. Bilhassa de birden fazla kredi ile ilgilenip ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yaptıysanız oluşan kredi puanınızın etkisiyle de krediniz daha kolay alma imkanınız olur. Çalışmayan kişilere verilen gereksinim kredisi ipotek karşılığında olmaktadır ve çalışmıyorsanız ipotekli gereksinim kredilerini alabilirsiniz fakat ipotekli gereksinim kredileri çoğu zaman yüksek oranda krediler için tercih edilir. Sadece minimum oranda da kredi alma imkanınız vardır. Eğer almak istediğiniz kredinin aciliyeti yoksa gelir belgesiz kredi kartı veren bankalara başvurabilir, kredi kartınızı tertipli bir halde kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Böylelikle bireysel gereksinim kredilerine başvurabilirsiniz.  

İşçilere Kredi Veren Bankalar Hakkında Genel Bilgiler

Sponsor Bağlantılar

Bankaların işçilere kredisi vermesi için lüzumlu olan ilk şart finansal sicilinin muntazam olmasıdır doğrusu ödemelerini zamanında ve eksiksiz icra eden, kredi notu belli bir aralıkta olan kişiler olmalısınız. Kredi notunuz iyiyse ve almak istediğiniz kredi tutarı düşükse, bankalar bu başvurunuzu kısa süre içinde onaylar. Sadece yüksek oranda kredi almak istiyorsanız ve kredi notunuz kafi değilse, ipotekli gereksinim kredisi almanız gerekir. Üstüne kayıtlı olan arsa, ev, işyeri yada otomobil var ise onu güvence göstererek yüksek oranda kredi alabilirsiniz. İşçi kredilerinde yer edinen faiz oranları da kredi notuna bakılırsa oluşmaktadır. Kredi notunuz ne kadar düşük olursa ödeyeceğiniz faiz oranı da o denli yüksek olur.

İşçilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Belirtilen koşulları sağlıyorsanız ya da kendinize uygun olan kredi çeşidinden eminseniz işçilere gereksinim kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Günümüzde en uygun şartlar altında işçilere kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

İşçilere Kredi Veren Bankalar; Enpara İhtiyaç Kredisi

Enpara, en kolay kredi veren bankalar içinde bulunuyor. Minimum 3 ay, en fazla ise 60 ay vade sunan Enpara’da gereksinim kredisi faiz oranları vade oranına bakılırsa değişkenlik gösterir. 1 ile 12 ay içinde vade planı belirleyenler için yüzde 2.53, 12 ile 24 ay üstünden vade planı belirleyenler yüzde 2.51, 24 ve üstünden vade planı seçenler ise yüzde 2.49 faiz oranı üstünden kredi geri ödemelerini yapabilirler. Banka kredi alımını mümkün bir hale getirebilmek için yüksek bir kredi notu, aylık tertipli gelir talep etmektedir. Bu şartlara haiz olan kişiler şubeye gitmeye gerek kalmadan web üstünden 50 bin TL’ye kadar olan gereksinimleri için kredi başvurusunda bulunabilir.

10 bin TL tutarında gereksinim kredisi alıp bunu 12 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçenler aylık olarak 982 TL, 24 aylık vade planından ödemeyi seçenler 565 TL, 36 aylık vade planında ödemeyi seçenler ise 429 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde kendinize daha uygun görünen planı tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İşçilere Kredi Veren Bankalar; İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş bankası, kredi alımını mümkün olmasıyla birlikte kolay bir hale getiriyor. Kredi faiz oranı yüzde 2.20 olarak belirlenirken, sigorta yaptırmayan kişilere ise 2.30 olarak belirlenmiş durumdadır. Bankayı tercih ederek en fazla 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için gereksinim kredisi alabilirsiniz. Yüksek bir kredi notuna haiz olmak, tertipli bir gelirin bulunması benzer biçimde mevzular bankayı tercih ederek kredi alımını mümkün bir hale getirir.  Üstelik kredi başvurusunda bulunmak için şubeye kadar gitmeye hiçbir şekilde gerek kalmamıştır. İnternet yada mobil şubeyi tercih ederek, gereksinim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında gereksinim kredisi alanlar ve bunu 24 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçenler aylık olarak 1.135 TL ödeme yapmalıdır. 30 bin TL tutarındaki krediyi 60 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçenler ise 1.109 TL ödeme yapmalıdır. Bu şekilde kredi tutarı ve vade oranını belirleyerek derhal kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İşçilere Kredi Veren Bankalar; CEPTETEB Anında İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB, bu mevzu da derhal netice alınmasına niçin olacak adlardan biridir. Bankayı tercih ederek en fazla olarak 30 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınız için kredi alabilirsiniz. Kredi tutarını taksit ertelemeli yada eşit taksitli olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Kredi faiz oranı yüzde 1.99 olarak belirlenirken, en fazla olarak 60 aya kadar vadeli bir halde gereksinim kredisini ödemeye başlarsınız.

Bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında kredi alanlar ve bunu 12 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçen kişiler aylık olarak 968 TL ödeme yapmalıdır. 20 bin TL tutarındaki krediyi 24 ay üstünden ödemeyi seçenler ise aylık olarak 1.104 TL ödemelidir. Bunun yanında 30 bin TL tutarındaki 36 aylık vadeden ödemeyi seçenler aylık 1.251 TL öderken, 48 aylık vade planında ödeyenler ise aylık 1.056 TL ödeme yapmalıdır.

İşçilere Kredi Veren Bankalar, ING Bank mini kredi;

ING Bank, yeni işe başlamış olan kişilere kredi veren bankalardan bir diğeridir. Bu bankadan 5 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için mini kredi, 5 bin liradan fazla olan akit ihtiyaçlarınız için e-kredi seçeneğinden faydalanmanız mümkündür. Bankanın faiz oranları, müşterilerinin kredi notuna, kredi tutarına ve kredi vadesine bakılırsa değişmektedir.

ING Bank’tan 5.000 lira olan kredinizi 48 ay vade ile almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 171 lira olur. Bu kredini aylık faiz oranı %1,86 olacaktır. Bu krediden 25 lira tutarından dosya harcaması alınmaktadır. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 8.198,40 liradır.

İşçilere Kredi Veren Bankalar, Finansbank acil gereksinim kredisi;

Finansbank, kredi notu düşük olan kişilere kredi vermesi ile tanınan bir bankadır. Bu bankanın hem de faiz oranları da düşüktür. Bu bankadan acil nakit ihtiyaçlarınız için 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankanın kredilerinin faiz oranları, çekeceğiniz tutara ve kredi vadesine bakılırsa de değişecektir.

Finansbank’tan 50 bin lira olan krediyi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.365,53 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,49 olarak belirlenir. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 81.931,21 lira olacaktır.

İşçilere Kredi Veren Bankalar, Etken Bank N Kolay İhtiyaç Kredisi

Etken Bank, işçilere kredi sunan bankalardan biridir. Bu banka, kredi notunu dert etmeden, kefil ve evrak istemeden kolay kredi sunar. Bunu yaparken aylık gelirinizin olmasına ve sigortanızın yatmasına ehemmiyet verir. Bu bankanın kredi başvuruları online olarak ve web sitesi üstünden yapılmaktadır. Kredi başvurusu esnasında kimlik numaranızı girdiğinizde, sigorta ve aylık gelir bilgileriniz sistem üstünden otomatikman sorgulanacaktır. Naturel olarak 3 aylık sigortası yatan işçiler de kredi notu fena olsa bile bu bankadan 30 bin liraya kadar kredi alma şansına haizdir.

Etken Bank aracılığı ile 30 bin lira kredinizi 60 ay vade ile çekmek isterseniz ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.053,52 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %2,39 olacaktır. Bu krediden 150 lira dosya harcaması alınır. Krediniz onaylandıktan sonrasında kolaylıkla hesabınıza aktarabilirsiniz ve oturduğunuz yerden kredi kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. İşçiler, bu kredi ile derhal acil nakit gereksinimlerini karşılayabilirler.

İşçilere kredi veren bankalar Burgun Bank dijital gereksinim kredisi;

Burgan Bank da işçilere kredi veren bankalar içinde yer alır. Bu bankadan kredi alabilmeniz için gene yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde aylık tertipli gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması gerekir. Ağırca kredi alırken yanınızda iş yerinize ilişkin tecim sicil gazetesini ve imza sirkülerini de götürmeyi de ihmal etmeyin.

Bu bankadan 10.000 lira kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz faiz oranı %1,35 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 60 ay vade için 269,86 liradır. Aynı vadede 20.000 lira kredi çekmek istediğinizde ise aylık taksit tutarınız 539,72 lira olacaktır. Bu meblağ ve bu vade için faiz oranı %1,45 olarak belirlenir. Nakit ihtiyacınız 30.000 lira ise ve vadenizi 60 ay olarak belirlerseniz kredinizin faiz oranı gene %1,45 olarak belirlenir. Bu meblağ için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 809,25 lira olur.

Bu bankadan dijital gereksinim kredisini 40.000 liraya kadar alabilirsiniz. Bu tutarın üstündeki nakit ihtiyaçlarınız için başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. 40.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için kredi başvurularınızda web bankacılığını ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz.

İşçilere kredi veren bankalar hangi şartları ister?

Yeni işçilere kredi veren bankalar, işçilerin bu kredileri alabilmeleri için bazı koşullar ve ek teminatlar isteyebilir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Yeni işe başlamış olan sigortasız işçilerin bankalardan kredi alabilmeniz için bankaya, aylık gelirleri ile ilgili maaş yazısı teslim etmeleri gerekir. Bu maaş yazısı çalışılan yerdeki yetkili birinden imzalı olarak alınmalıdır.
  • Aylık geliriniz olmadan bankalardan kredi almanız mümkün değildir. Eğer bu geliri maaş yazısı ile kanıtlayabiliyorsanız, hem de kefil ve ipotek benzer biçimde teminatlar istenebilir. Bu teminatların istenmesini sebebi ise bankaların size hemen hemen güvenmiyor olmasıdır. Kefil istenmesini sebebi krediyi ödemediğinizde bankanın kredi borcunu kefilden talep edebiliyor olmasıdır. İpotek istenmesini sebebi ise kredi borcunuzu ödemediğinizde, bankanın vermiş olduğu ipoteğe el koyarak kredi borcunu eğitim etme yetkisi olmasıdır.
  • Bankalardan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun da yüksek ihtimaller içinde gerekir. Kredi notunuz sıfırsa ne olursa olsun bankaya güvence vererek kredi alabilirsiniz. Kredi notunuz düşükse kredi almanız mümkün değildir. Yeni işe girdiyseniz bankalardan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun minimum 1000 seviyelerinde olması gerekir.

Güvence Bankası işçilere kredi;

Güvence Bankası işçilere kredi veren bankalardan en oldukca tercih edilenler içinde yer alır. Bunun sebebi, düşük kredi notu olanlara bile kredi vermesidir. Bu bankadan kredi notunuz düşük olsa bile yüksek faiz oranını kabul ederek kredinizi derhal alabilirsiniz. Düzgüsel şartlarda kredi faiz oranı %0,99 iken düşük kredi notu olanlara uygulanacak faiz oranı %1,99’a kadar yükselebilir. Güvence Bankası işçilere, maaş bordrosu ya da maaş yazısı karşılığında anında 100.000 liraya akar kredi sunmaktadır. Güvence Bankası gereksinim kredisinin genel özelikleri ise şöyledir;

Güvence BBVA aracılığı ile 1.000 liradan başlamış olan ve 100.000 liraya kadar olan kredinizi anında kullanabilirsiniz.
• Bu kredi için dosya harcaması ve yaşam sigortası alınır. Alınacak olan bu harcamalar kredi özelliklerine bakılırsa değişim gösterir.
• Kredinizi almak için mobil şubeden, web şubeden, Alo Kredi hattından, alan kişi yazışma merkezinden, banka ATM’lerinden, banka şubelerinden ya da internet sayfasında bulunan müracaat formundan başvurularınızı yapabilirsiniz.
• Bu kredinin en mühim özelliği ise 7/24 başvur yapılabilmesidir. Eğer Güvence Bankası müşterisiyseniz ve dijital kanallardan müracaat yapmış olursanız, başvurunuz onaylandıktan sonrasında krediniz anında hesabınıza aktarılır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*