İşbank Ticari Krediler Faiz Oranları 2019

Sponsor Bağlantılar

İş bankası vatandaşlara nakit sıkıntısı çekmeden yatırım yapma şansı tanıyor. Ticari kredi kampanyaları yardımıyla uygun faiz ve vade oranları üstünden nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. 2019 senesinde da vatandaşın yüzünü güldürecek kredi seçenekleri ortaya çıkaran İş bankası, en uygun şartlar altında kredi almanıza destek oluyor.

Sponsor Bağlantılar

Esnaflar, yatırımcılar, girişimciler şeklinde ticaretle ilgilenen herkesi memnun edecek kredi kampanyaları vatandaşın rahat nefes almasını sağlayacak. İş bankası tecim kredisi faiz oranları 2019 senesinde %2,45 olarak belirlenmiştir. 50 bin TL’ye varan gereksinimler için tercih edebileceğiniz bu banka en fazla 36 ay vade imkânı sunuyor.

Eğer bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında bir kredi alırsanız bunu 12 ay vade üstünden 1.001 TL olarak ödersiniz. 24 aylık vadede 586 TL ve 36 aylık vadede 453 TL eşit taksitlerle ödeme yapmanız gerekir.

Sponsor Bağlantılar

Eğer banka üstünden 20 bin TL tutarında bir kredi alırsanız bunu 12 ay vade planı üstünden 2.002 TL, 24 ay vade planı üstünden 1173 TL ve 36 ay vade planı üstünden 907 TL eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz.

İş bankası tecim kredisi üstünden 50 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bunu 12 aylık vade üstünden ödediğinizde aylık 5.005 TL ödemek durumundasınız. 24 aylık vade planı üstünden 2.933 TL ve 36 aylık vade planı üstünden yapmanız ihtiyaç duyulan aylık ödeme 2.269 TL olacaktır.

İş Bankası Ticari Kredi Iyi mi Kullanılır?

İşletmeleri büyütmek ve geliştirmek adına alınan kredi türüne ticari kredi adı veriliyor. Bu kredi türünden ticari etkinlik içinde olan kişiler lüzumlu olan tecim belgeleri ile yararlanabilir. Bankalar ticari kredi vermeden ilkin firmanın dönemsel raporlarını baz alarak bir karar verir. Bu raporlara bağlı olarak firmanın ödeme gücü hesaplanarak, kredi tutarı için herhangi bir tavsiye sunulur. Firmalar ihtiyaçlarının bitmesi içinde gene aynı şekilde bir kredi tutarı belirlenmeye çalışılır. Firmalar ticari kredi kullanmak istediğinde başvuruyu bizzat banka şubesi yada web üstünden yapmalıdır.

Anında Ticari Kredi

İş bankası anında ticari kredi kampanyasında kredi başvurusundan derhal netice almak isteyenlerin imdadına koşuyor. Bilhassa minik çaplı ticari kredi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bu kampanya 12 aydan 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu kredi türünde %2.05 faiz oranları üstünden 5 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda 12 aylık vade planında aylık olarak yapmanız ihtiyaç duyulan ödeme 477 TL olur. Eğer ticari yaşam sigortası almadan kredi çekmek isterseniz %2.15 faiz oranı üstünden 12 aylık vade ile aylık taksit tutarı 480 TL olacaktır.

İş bankası ticari kredi başvurusu kapsamında 10 bin TL tutarında bir kredi alırsanız ve bunu 12 aylık vade planı üstünden ödemeyi seçerseniz aylık taksit tutarı 954 TL olur. Eğer ihtiyacınız olan kredi tutarı 20 bin TL ise ve bunu 24 aylık vade kapsamında ödemeyi seçerseniz aylık olarak 1.075 TL ödemek durumunda kalırsınız. Ticari yaşam sigortası yaptırmak istemeyen bireyler ise bu vade planı üstünden aylık olarak 1.088 TL ödeme yapmak durumundadır.

Bu şekilde kişiye hususi olmak suretiyle bir plan sunan İş Bankası, minimum faiz oranları üstünden uzun vadelerle kredi almanıza olanak sağlıyor. Ticari kredi başvurusu yaptıktan sonrasında ise, yaptığınız müracaat dakikalar içinde değerlendirilecektir. Eğer başvurunuz pozitif yönde bulunursa, talep ettiğiniz meblağ aynı gün içinde hesabınıza yansıtılır. Bu şekilde anında ticari kredi kapsamında şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi alabilirsiniz.

İş Bankası 2019 ticari krediler faiz oranları nasıldır?

İş Bankasının ticari müşterilerine sunmuş olduğu krediler farklılık gösterir. Her kredi için belirlenmiş olan faiz oranı farklıdır. Bu faiz oranları, banka tarafınca açıklanır ve yıl sonuna kadar çoğu zaman aynı kalır. Sadece piyasa koşullarının değişmesine bağlı olarak banka, bu kredilerin faiz oranlarını değişiklik yapma hakkına haizdir. Şu anda geçerli olan faiz oranları, kredi türüne nazaran aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • İhbarlı BCH ile TL cinsinden alınan ticari kredilerin senelik faiz oranı, 1-12 ay vade arası için %29,40 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin vadesi 12 aydan uzun değildir.
 • SPOT olarak ve TL cinsinden verilen ticari kredilerin senelik faiz oranı, 1-12 aylar arası vade için %29,40 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin de 12 aydan uzun vadesi yoktur.
 • TL cinsinden taksitli olarak verilen krediler için aylık faiz oranı 1 aydan 36 aya kadar belirlenen vadeler için %2,45’tir. Bu kredilerin 36 aydan daha uzun vadesi yoktur.
 • Sıfır km olan araçlar için TL cinsinden verilen ticari taşıt kredilerin aylık faz oranı, 1 aydan 48 aya kadar olan tüm vadeler için %2,35’tir. Bu krediyi en fazla 48 ay vade ile alabilirsiniz.
 • 2. el araçlar için TL cinsinden verilen ticari taşıt kredilerinin aylık faiz oranı, 1 aydan 48 aya kadar olan tüm vadeler için %2,35’tir. Bu krediyi de en fazla 48 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
 • TL cinsinden verilen iş yeri kredileri için aylık faiz oranı, 1 aydan 84 aya kadar olan tüm vadeler için %2,30 olarak belirlenmiştir. Bu krediler 84 aya kadar vade ile alınabilir.
 • TL cinsinden verilen kredili ticari mevduat hesabı için aylık faiz işletilir. Bu faiz oranı %2,15’tir. Bu hesap kredi değildir, vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve gereksinim halinde fazladan olarak kullanılabilen kredi hesabıdır.
 • Firmalar için verilen kredi kartlarında aylık alınan faiz oranı %2,15 olarak belirlenmiştir.
 • Senelik bazda verilen döviz krediler için faiz oranı 1-12 ay arasındaki vadeler için %8,50, 13 ile 24 arasındaki vadeler için de %9,50 olarak belirlenmiştir.

İşbank Ticari Kredi ile İşlerinizi Büyütün 

İşbank’ın sunmuş olduğu avantajlı ticari kredi ile işlerinizi kolayca büyütebilirsiniz. İşletmelerin işleri büyütebilmesi için bazı zamanlarda nakit ihtiyacı gereklidir. Bu sebeple gerek yığın yapılması, gerek yeni çıkan ürünler alınması için devamlı nakit gereklidir. Bu şeklinde durumlarda firmalar öz sermayelerini kullanmak yerine kredi tercih ederler.

Bu sebeple öz ana para kullanılması durumunda firmanın bazı gereksinimleri açıkta kalabilir. Buna olasılık vermemek adına, uygun faiz oranlarına haiz ticari krediler, işletmeler için önemlidir. Sadece bazı bankaların ticari kredi faiz oranları yüksek olmaktadır. Bundan dolayı işletme, ticari krediye soğuk bakmaktadır.

İşbankası uygun ticari faiz oranlarıyla işletmeleri kendine çekmeyi başarıyor. Uygun faiz oranlarıyla işletmelerin büyümesine destek oluyor. Sizde işletme sahibi iseniz, krediye ihtiyacınız var ise kesinlikle işbank ticari kredileri incelemeyi ihmal etmeyin.

İşbank Ticari Kredi Müracaat Koşulları Nedir?

Bu bankadan ticari kredi almak için ticaretle uğraşmanız gerekir. İş Bankası esnaflara kredi verdiği şeklinde şirket sahipleri yada ortaklarına, girişimcilere ve hanım girişimcilere kredileri ile destek elde eden bir bankadır. Ticaretle uğraşan kişiler kısa, orta ve uzun vadelerdeki nakit gereksinimlerini karşılamak için birden fazla kredi seçeneğinden yaralanma imkânına haizdir. İş Bankasından ticari kredi alabilmek için de bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu tarz şeyleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

İşbank ticari kredi müracaat koşullarından ilk kredi notunuzun iyi durumda olmasıdır. Bu banka çoğu zaman 1500 seviyesinin altındaki kişilere kredi vermez sadece çeşitli teminatlar alarak 1100 seviyesine kadar kredi imkânı da sunabilir. Kredi notunuz 1100 seviyesinin altında ise bu bankatan kredi almanız oldukça zor olsa gerek.

Bu bankadan kredi alabilmenizin bir öteki şartı ise sigorta borçlarınızın ödenmiş olmasıdır. Sigorta prim borcu bulunan kişilerden borç kapatma yazısı alınır ve bu koşula kredi sağlanır. Eğer prim borcunuz var ise alacağınız krediden bu borçlar ödenir ve kalan miktar size verilir. Bu sebeple esnafların kredi çekebilmesi için BAĞ-KUR prim borçlarının bulunmaması gerekir.

Ticari kredileri alabilmek için bankanın istemiş olduğu evrakları teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar şirketinizin ya da işletmenizin evraklarıdır. Bu evrakların için en mühim olanı gelir belgeleri doğrusu gelir bilançolarıdır. Son iki yıla ilişik gelir bilançolarınız incelenir ve bu doğrultuda kredi miktarı belirlenir.

İşbank ticari kredi müracaat belgeleri nedir?

İşbank ticari kredilerine isterseniz online kanallar üstünden isterseniz de banka şubelerinden müracaat yapabilirsiniz. Bu banka, anında ticari kredi kampanyası ile 100.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için online kredi kullandırımı yapmaktadır. Hafta sonu ya da mesai saatleri haricinde olsa bile bu krediye başvur yapabilir ve paranızı anında kullanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız 100.000 liranın üzerindeyse, kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu bankanın müşterisi değilseniz, kredi başvurusu esnasında bazı evrakları teslim etmeniz gerekecektir. Bu evraklardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • İşbank ticari kredi başvurusu yaparken kimliğiniz yanınızda olmalıdır. Kimlik yerine geçen yeterlik ya da geçişlik şeklinde belgeler de kabul edilir.
 • Müracaat esnasında işletme sahibiyseniz işletmenize ilişik gelir vergisi beyannamesi, vergi levhası, tecim sicil gazetesi ve son iki senelik gelir bilançosu belgelerini teslim etmeniz gerekir.
 • Şirket ortağıysanız kurumlar vergisi beyannamesi, imza sirküleri, vergi levhası, son iki senelik gelir bilançosu, tecim sicil gazetesi şeklinde belgeleri teslim etmeniz gerekir.
 • Bu belgeler sayesine işletmenizin senelik averaj kazancı belirlenir ve banklardan işletmeniz adına bir kredi limiti açılır. Oluşturulan bu limitle, nakit ihtiyacınız olan şeyleri sorun çekmeden karşılayabilirsiniz.

İş Bankası ticari kredi örnek hesaplama tablosu nasıldır?

Ticari krediler, iş hayatınızın negatif etkilenmemesi için önemlidir. Bu kredileri almadan ilkin oldukca iyi araştırma yapmanız ve bütçenize ya da kazancınıza uygun olarak ödeme planı belirlemeniz gerekir. Ticari kredilerin faiz oranları ve bu kredilerden alınan harcamalar her bankada farklıdır. Bundan dolayı kredinizi almadan ilkin kesinlikle karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederiz. İş Bankası ticari kredileri oldukça uygun faiz oranlarında sunulmaktadır. Bu krediler için örke hesaplama tablosu aşağıdaki şekildedir;

Yaşam sigortanızı İş Bankasından yaptırmak koşuluyla 36 ay vadeli olarak 50.000 lira kredi almak isterseniz;

 • Aylık faiz oranı %1,11 olarak hesaplanır.
 • Aylık taksit tutarı; 1.708,54 liradır.
 • Ticari kredi kullandırım tutarı; 498,75 lira olarak alınır.
 • Geri ödeyeceğiniz toplam meblağ; 61.507,49 liradır.
 • Kredini senelik toplam maliyet oranı; %15,72’dir.

Yaşam sigortası yaptırmadan bu krediyi kullanmak isterseniz de gene aynı meblağ ve aynı vade için aylık faiz oranı %1,2 olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı 62.503,42 liraya yükselirken, kredinin senelik toplam maliyet oranı da %17,03’e yükselir.

İş Bankası ticari kredi çeşitleri nedir?

İş Bankası hem bireysel hem de ticari alanda pek oldukca kredi çeşidi sunar. Bu çeşitler müşterilerin gereksinimlerine nazaran belirlenir. İş Bankası tarafınca anında krediden kendi işim kredisine, hanım esnaf girişimciden oldukca daha çok krediye kadar uygun faiz oranlarında ticari kredi alabilirsiniz. Bu kredilerin çeşitlerinden ve özelliklerinden bahsedelim;

Anında ticari kredi nedir ve özellikleri nedir?

Anında ticari kredi, esnaflara hususi olarak sunulan bir kredidir. Bu krediyi almak için oturduğunuz yerden müracaat yapabilir ve onaylanan kredinizi gene oturduğunuz yerden alabilirsiniz. Haftanın her günü ve saatinde acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri bu kredi ile karşılayabilirsiniz. İş Bankasında ticari limitiniz olsun ya da olmasın bu krediye mobil bankacılıktan ya da web bankacılığından müracaat yapabilirsiniz. Kredinin genel özelikleri ise şöyledir;

• Bu krediyi 36 ay vadeye kadar ve 100.000 liraya kadar kullanma imkânınız bulunur.

• Bu krediye esnaf olanlar ve gerçek şahıs tacir olan kişiler müracaat yapabilir.

• Anında kredinize başvur yapabilmek için İşcep mobil uygulamasını ya da web bankacılığını kullanabilirsiniz.

• Bu kredinin faiz oranı kişiye hususi olarak değişmiş olur. Onaylanan krediniz derhal vadesiz hesabınıza aktarılır.

İş Bankası esnafa destek paketi;

İş Bankası aracılığı ile ticari kredi olarak, esnafa destek paketinden de faydalanabilirsiniz. Bu paket yardımıyla orta ve minik ölçekli olan işletmeleri acil nakit gereksinimlerini derhal karşılayabilirler. Oldukça cazip faiz oranları ile alabileceğiniz bu kredi ile nakit sıkıntısı yaşamdan, faaliyetlerinizi devam ettirebilirsiniz. İş Bankası esnafa destek paketi genel özellikleri şöyledir;

• İş Bankasının bu kredisinden esnaf ve sanatkârlar odası üyeleri faydalanabilmektedir.
• Bu krediyi 250.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz.
• Kredinizi 36 aya kadar vade imkânı ile ve aylık eşit taksitli olarak almanız mümkündür.
• Esnaflar için hususi olarak sunulan bu krediyi isterseniz 6 aya anapara ve faiz ödemesiz olarak da alabilirsiniz.
• Kredinizi indirimli faiz oranı ile almanız mümkündür. Faiz oranının ne kadar olacağı banka tarafınca belirlenmektedir. Faiz oranınızı kredi tutarı, kredi vadesi ve kredi notunuz şeklinde faktörler etkileyecektir. Sadece bu krediye başvuran esnaflar için hususi indirimli faiz oranları uygulanmaktadır.
• Esnafa hususi olan bu krediye derhal müracaat yapmak ve detaylı data edinmek için İş Bankası şubelerine gidebilirsiniz. İnternetten müracaat yapmak için de https://www.isbank.com.tr/is-ticari/krediler adresindeki müracaat formunu kullanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*