İcralık Olanlara 50 Bin TL Kredi Veren Bankalar – GARANTİLİ

Sponsor Bağlantılar

İhtiyaç kredisi başta olmak suretiyle konut, taşıt ve değişik kredi türlerinin alınması oldukça popülerdir. Sadece, her tüketicinin kredi alması mümkün değildir. Bankalar, kredi notu yüksek ve sicili temiz tüketicilere kredi vermeyi tercih ederler. Kredi notu düşük olanların dahi kredi alamadığı ortamda icralık olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabı merak edilmektedir. İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar var mıdır sorusuna yanıt olarak hayır denebilir. Bu sebeple, bankalar kara listede olanlara bile kredi vermezler. İcralık olma durumu ise kara listeye girmenin bir üst basamağıdır. Bir başka deyişle, düzgüsel şartlar altında icralık olanlar bankadan kredi alamazlar.

İcralık Olanlara 50 bin TL Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Sponsor Bağlantılar

Bankadan kredi alan sadece zamanında ödemeyen tüketicilere banka belirli bir süre tanımaktadır. Verilen süre içinde borçların ödenmemesi halinde ise banka, borç tahsilatının gerçekleşmesi adına tüketici hakkında icra takip edeni başlatır. İcra takibinin başlamasıyla birlikte borcun öğrenim edilmesi sürecinde banka, devreden çıkar. Borçlunun tek muhattabı avukat olacaktır. Bu durumda, borçlunun bankaya olan borcuna ek olarak bir de avukat harcamalarını ödemesi gerekecektir. Maddi olarak zor durumda olan borçlunun bankalara yine kredi başvurusunda bulunması mümkün olmaktadır. Sadece, bankalar, icralık olanların yapmış olduğu kredi başvurusunu otomatikman reddederler. Bunun yanı sıra, bazı bankaların borçluların hukuk dışı unsurlara başvurmaması adına dönem dönem icralık olanlara hususi kredi kampanyaları düzenledikleri bilinmektedir.

İcralık Olanların Kredi Alabileceği Kampanyalar

Vakıfbank; 2019 yılı içinde icralık olanlara ve yasal takibe düşenlere hususi bir kampanya başlatmıştır. Tarafındaki Güç Paketi olarak malum bu kampanya yardımıyla kredi yada kredi kartı borcu olanların borçlarını kapatabilmeleri adına onlara uygun faiz oranlarıyla ödeme imkanı sunulmuştur. Bunun yanı sıra, takibe düşen borcu olanlara sıfır faizle borçlarını ödeyebilme fırsatı tanınmıştır. Vakıfbank’ın 2019 senesinde uygulamaya koyduğu bu kampanya ile birlikte 100 bin TL’ye kadar kredi borcu olanların 12 ay vadeli ve aylık eşit taksitler halinde hazırlanan ödeme planıyla birlikte borçlarını kapatması mümkün olmaktadır. İcralık olanların Vakıfbank’ın bu kampanyasına benzeyen kampanyaları takip etmesi gerekir.

İcralık Olanlara Kredi Mevzusunda Destek Olan Bankalar

Sponsor Bağlantılar

İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar var mıdır diye düşünenlerin bu mevzuda pek istekli olmaması gerekir. Bu sebeple, Güvence Bankası yada Ziraat Bankası benzer biçimde bankaların icralık olanların yapmış olduğu kredi başvurusunu otomatikman reddettiği malum bir gerçektir. Sadece, Aktifbank, Burgan Bank, QNB Finansbank ve Enpara.com benzer biçimde bankaların icralık olanlara daha ılımlı yaklaştığından bahsedilebilir. Sadece, icralık olan kişinin fazlaca iyi bir geliri bulunduğunu belgelemesi şarttır. Ek olarak şunu söylemek gerekir ki icralık olanlar, bu bankalardan kati olarak kredi alır diye bir yargı yoktur. Bu bankalar, kredi notu düşük olan tüketicilere kredi vermesiyle tanınan bankalardır.

İcralık Olan Kişinin Kredi Başvurusu Yapması

İcralık olan kişilerin yaptıkları kredi başvuruları, büyük oranda negatif cevapla sonlanmaktadır. Bu durumla karşılaşan bir tüketicinin yapması ihtiyaç duyulan şey, İcra Müdürlüğü’ne giderek mal beyanında bulunmaktır. Tüketicinin yapmış olduğu başvurular, ilamlı yada ilamsız olarak değerlendirilmektedir. İcra işlemlerinin başlaması için tüketiciye tebligat gönderilmektedir. Tüketici, tebligatın kendisine ulaşmasının peşinden yedi gün içinde mal beyanında bulunma hakkına haizdir. Tüketici, mal beyanı yardımıyla borcunu iyi mi ödeyeceğine dair düşünce sunmaktadır. İcralık olan şahıs, mal beyanı yapmış olduğu takdirde avantaj elde edecektir. Tüketicinin borçla ilgilenen avukatla antak kalma yapmış olduğu takdirde kısa zamanda borcundan kurtulması söz mevzusu olacaktır. Bu sayede, bir an ilkin kredi başvurusu hayata geçirmeye hak kazanabilir.

İcralık olan kişilerin bankalardan kredi kullanabilmesi için yanında minimum bir tane kefil bulundurması ve ipotek verebileceği bir tapu bulundurması gerekir. Bankalar kefil ve ipotek benzer biçimde teminatlar alarak, icralık olanlara kredi verebilirler. İpotek vermek için yanınızda ev ya da iş yeri tapusu götürmeniz kafi olacaktır.

İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar ve kredi özelikleri;

İcralık olanlara kredi mevzusunda İş Bankası en fazlaca tercih edilenidir. Bu bankadan 100 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bu kredini faiz oranı kişiye hususi olarak belirlenmektedir ve %2,05’ten adım atar. Bu bankadan kredi alabilmeniz için kefil ve ipotek teminatı vermeniz gerekir.

Akbank, icralık olanlara kredi veren bir öteki bankadır. Bu bankadan, yalnızca aylık tertipli bir geliriniz var ise, sigorta primleriniz tertipli olarak ödeniyorsa ve kefil ya da ipotek benzer biçimde teminatlarınız var ise kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 50 bin lira olan kredinizi isterseniz yaşam sigortalı olarak isterseniz de sigortasız olarak alabilirsiniz. Kredinizin faiz oranı sigortalı ya da sigortasız olarak almanıza nazaran değişecektir. 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile ve sigortalı olarak çekmek isterseniz faiz oranınız %1,93 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.550,52 lira olur. 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile ve sigortasız olarak çekerseniz de aylık faiz oranınız %2,03 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.594,16 lira olur.

Güvence bankası da icralık olan şu demek oluyor ki kredi sicili bozuk olanlara kolay kredi veren bankalardan biridir. Bu bankadan ipotek ya da kefille beraber kredi almanız mümkündür. Bu koşullar altında Güvence Bankasından alabileceğiniz kredi tutarı en fazla 100 bin lira olabilir. Bu bankadan 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.533,23 lira olur. Bu kredinin faiz oranı ise %1,89’dan adım atar. Kredi notunuza nazaran kredinin faiz oranı değişecektir.

Finansbank da kredi sicili fena olan kişilere kredi veren bankalar arasındadır. Hatta bu bankalar içinde en fazlaca tercih edilenlerden biridir. Bu sebeple düşük kredi notuna kefil yada ipotek almadan kredi verebilmektedir. Bankanın tek şartı ise aylık tertipli bir gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Bu bankadan 50 bin lira kredi çekmek isteğinizde ve vadenizi 60 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.365,53 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,49’dur.

Etken Bank, icralık olana ya da kredi notu fena olana kredi veren bir öteki bankadır. Bu bankadan 30 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bankanın en mühim özelliği ise kefil ya da ipotek istememesidir. Herhangi bir belge istenmeyen bu krediyi kullanabilmek için aylık gelirinizin ve sigortanızın bulunması gerekir. Bu bankadan 30 bin lira olan kredinizi 60 ya vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.194,12 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %2,89’dur. Bu krediden 150 lira tahsis tutarı alınacaktır.

Denizbank, kredi sicili bozuk olan kişilere, başka bir deyişle kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bir başka bankadır. Bu bankadan da kredi siciliniz negatif olsa bile kefil ya da ipotek vererek kredi almanız mümkündür. Bu banka vesilesiyle 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. İpotek istenmeyen kredilerde kefil gösterilmesi zorunludur. Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinize ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.669,64 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %2,20’dir. Kredinizden 262,5 lira dosya harcaması alınacaktır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 100.178,84 lira olur.

İcralık olana kredi veren bankaların istedikleri koşullar nedir?

İcralık olana kredi veren bankalar, bu kişilerde bazı koşulların bulunmasını ister. İcralık olan kişinin bir bankadan kredi çekebilmesi için ilk olarak ipotek verebilecek bir tapusunun olması gerekir. Tapunun, krediyi alacak kişinin adına olması mühim değildir. Bir tek ipotek verilecek olan tapunun ev ya da iş yeri tapusu olması yeterlidir. Banka bu ipoteği, krediyi çeken şahıs kredisini ödemediğinde tapuya el koymak ve alacağını garantiye almak için istemektedir. Kefil içinde aynı durum söz mevzusudur. Krediyi çeken kişiler bu krediyi ödemediklerinde bankalar, alacaklarını kefilden talep ederler.

İcralık olana kredi veren bankaların istedikleri öteki koşullar ise krediyi alacak olan kişinin aylık tertipli gelirinin olması, son altı aylık sigorta priminin bulunması ve öteki bankalara olan borçlarının kapatılmasıdır.

İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar güncel kredi faiz oranları;

Bankalar her dönem kredi faiz oranlarını günceller. Son meydana getirilen düzenlemeler ile bankalar, kredi faiz oranlarında büyük indirimler yapmış oldu. Bundan iki ay öncesine kadar %2’lerdeki faiz oranlarından kredi alabiliyorken kredilerin faiz oranları %1,35’lere kadar geriledi. Bu sayda bankaların müşterileri de artmaya başladı. İcralık olana 50 bin TL kredi veren bankalar ve bunların güncel faiz oranları hakkında detaylı informasyon sunalım;

İş Bankası icralık olana kredi özellikleri;

İş Bankasından icralık olsanız bile lüzumlu koşulları sağladığınızda 100 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz taksi tutarı 1.390,06 liradır. Bu kredini faiz oranı %1,55 olarak hesaplanır. Bu kredi için 262,50 lira dosya harcaması tahsis edilecektir.

Finansbank icralık olana kredi özellikleri;

Finansbank, kredi notu 900 ve üstünde olan kişiler için kolaylıkla kredi sağlar. İcralık olsanız bile bu bankadan 65 liraya kadar kredi istemeniz mümkündür. Bu bankadan 60 ay vadede 50 bin lira kredi almak isterseniz, aylık faiz oranı %1,25’te adım atar. Bu faiz oranı yüksek kredi notları için geçerlidir. Sizin kredi faiz oranınız birazcık daha yüksek olacaktır. Bu faiz oranında aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.269,67 lira olacaktır. Kredinizin toplam geri ödeme tutarı ise 76.180,36 lira olacaktır.

Etken Bank icralık olana kredi özellikleri;

Etken Bank icralık olanlara bile kredi sunan, kredi başvurusu esnasında kefil ya da gelir belgesi benzer biçimde evraklar talep etmeyen ve tüm Türkiye’ye hizmet sunan bir bankadır. Bu bankanın kredilerine icralık olsanız bile online olarak başvurulabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için yalnızca aylık tertipli gelir elde etmeniz ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması gerekir. Bu iki şartı elde eden hepimiz, bu bankadan 40.000 liraya kadar kredi alabilmektedir. Bu kredini özelliklere şu şekildedir;

  • Bu bankadan 40.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.
  • Bu kredini faiz oranı 12 ya vade için %1,34, öteki vadeler ve tutarlar için %1,89’dur.
  • Kredinizi 3-60 ay arası tüm vadelerde alabilirsiniz.
  • Bu krediye 1.250 liradan başlamış olan tutarda müracaat yapabilirsiniz.
  • Kredinizden dosya harcaması ve yaşam sigortası harcaması alınacaktır. Alınacak olan dosya harcaması tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır.

Etken bank aracılığı ile 60 ay vadede 30.000 lira kredi almak isterseniz, bu kredinin aylık faiz oranı %1,89 olacaktır. Bu krediye ödenecek aylık taksit tutarı 919,94 lira olur. Bu krediden 150 lira tahsis tutarı alınır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*