Hızlı Kredi Nasıl Çekilir?

Sponsor Bağlantılar

Kredi çekmek isteyenler için birçok bankanın sunmuş olduğu değişik imkanlar bulunmaktadır. Tüketicilerin kredi çekme mevzusunda en oldukça dikkat ettikleri kriter, bilhassa gerekseme kredilerinin en süratli şekilde çekilmesidir. Süratli kredi iyi mi çekilir diye düşünenlerin ilk olarak bu mevzuda hizmet veren bankaları araştırması gerekmektedir. Birçok bankanın web bankacılığı, mobil bankacılık yada sms ile kredi başvurusu yapma imkanları bulunmaktadır. Sadece, bu tip başvurular, genel olarak ön müracaat niteliğindedir. Süratli kredi çekmek isteyenlerin kredi başvuruları onaylansa dahi ihtiyaç duyulan evraklar ve kredi başvurularının tamamlanması noktasında banka şubesine gitmesi şarttır.

Süratli Kredi Çekmek İçin Yapılması Gerekenler

Sponsor Bağlantılar

Bireysel gerekseme kredilerini derhal almak bir başka deyişle kredi başvurularının bir an ilkin sonuçlanmasını isteyenlerin her şeyden ilkin kredi notlarını yüksek tutmaları gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan tüketicilerin yaptıkları başvurular, kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Kredi notu; Kredi Kayıt Bürosu sistemi üstünde kayıtlı olarak tutulan bir tüketici değerlendirme sistemidir. Kredi notunun devamlı olarak denetim edilmesi şarttır. Averaj altı ayda bir yapılacak kredi notu kontrolleri sonrasında tüketicinin kredi almak için uygun kredi notu olup olmadığını tek başına değerlendirmesi mümkün olmaktadır. Findeks başta olmak suretiyle birçok bankanın kredi notu sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Kredi notu düşük olanların yükseltmek adına kredi ve kredi kartı ödemelerine dikkat etmesi gerekir. İyi bir kredi notuna haiz olanların ise bu notu korumak adına çaba göstermeleri şarttır.

Süratli Kredi Alabilme Şekilleri

Süratli kredi iyi mi çekilir diye düşünenlerin kredi notu haricinde dikkat etmeleri ihtiyaç duyulan bir nokta, uzun süre süresince bir bankayla çalışıyor olmalarıdır. Uzun bir süre süresince bir bankanın müşterisi olanların o bankadan kredi alabilmesi oldukça daha kolaydır. Mesela, Akbank müşterisi olanlar, Akbank Direkt Kredi uygulaması yardımıyla kısa zamanda 40 bin TL’ye varan gerekseme kredisi alma şansına haiz olurlar. Süratli kredi iyi mi çekilir diye merak edenlere hatırlatılması ihtiyaç duyulan bir öteki nokta; kredi notu sıfır olan birisinin kredi almasının mümkün olmamasıdır. Bu durumdaki insanoğlu, sadece ipotek yada kefil göstererek kredi alabilirler.

Süratli Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler 2019

Sponsor Bağlantılar

Süratli kredi iyi mi çekilir diye düşünenlerin ödemelerini tertipli olarak yapıyor olması bir zorunluluktur. Bu aşamada, hiçbir tüketici, ödeyemeyeceği bir borcun altına girmemelidir. Limitli bir kredi kartının kullanılması esnasında planlama yapılmalıdır. Her tüketici, bütçesine gore kredi kullanmalıdır. Riskli bir borcun altına girilmemelidir. Kredi yada kredi kartı borcunu zamanında ödeyemeyen birinin kredi notu, aniden düşmeye başlayacaktır. Bu aşamada, bankalara yapılacak kredi başvuruları negatif olarak neticelenecektir. Bunun haricinde, her bankanın kredi verme limiti bulunmaktadır. Kredi başvurusu meydana getirilen bankanın kredi vermesi için müracaat meydana getiren kişinin o bankanın ürünlerini kullanıyor olması gerekir. Mesela, ING Bank, kendi müşterilerine beş bin TL’ye kadar mini kredi vermektedir.

Süratli Kredi Çekebilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalar, süratli kredi çekmek isteyenlerin gelir durumuna büyük ehemmiyet vermektedir. Kredi almak isteyen bir tüketicinin sigortalı olarak minimum üç ay çalışmış olması şarttır. Bir başka deyişle, son çalışılan yerde sürekli olarak üç ay çalışıldıktan sonrasında kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Kredi notu iyi olan birisinin bu süreyi düşürmesi söz mevzusu olabilir. Sigortalı olarak herhangi bir yerde çalışmayanların bankaya kredi başvurusunda bulunması doğru olmayacaktır. Kısaca üzerinde durmak gerekirse; süratli kredi iyi mi çekilir diye düşünenlerin kredi notlarının iyi olması ve kredi limitlerini bilmesi gerekmektedir. Ek olarak, müşterisi oldukları bankaya kredi başvurusunda bulunmaları doğru olacaktır.

Süratli kredi başvurusu iyi mi yapılır?

Süratli kredi, yukarıda da anlattığımız şeklinde bankaların düşük miktarlı sadece derhal kullandırdıkları kredi türüdür. Kendi müşterilerinin acil nakit gereksinimlerini 7/24 karşılamak isteyen bankalar, bu kredilerini online kanallar yöntemiyle sunarlar.

Süratli kredi başvurusu yapmak için bankaların web sitelerini, web bankacılıklarını, mobil bankacılıkları, ATM’leri, telefon bankacılığını ya da banka şubelerini kullanabilirsiniz. Pek oldukça banka, süratli krediyi dijital kanallardan kullanan müşteriler için uygun faiz oranları sunar. Daha ilkin bankalar, dijital kanallardan müracaat meydana getiren kişilerin kredi faiz oranlarını yeksek tutardı. Şundan dolayı banka şubelerinden işlem yapmak oldukça daha çok avantaj sağlardı. Sadece webin yaygınlaşması ve insanların her işini web yöntemiyle halletmesi, bankaların da harekete geçmesini sağlamış oldu. Bankalar satın alan portföyünü ve satın alan memnuniyetini arttırmak için artık süratli kredilerini dijital kanallardan sunmaya başladılar ve bunu da düşük faiz oranları ile halletmeye koyuldular.

2020 yılına ilk girdiğimizde kredi faiz oranları %0,99’lara kadar gerilemişken şu an ki durumda %0,79’a kadar indirilmiştir. Bu oranların gelecek günlerde birazcık daha düşürülmesi gündemdedir. Ek olarak bankalar süratli kredi kullanmak isteyen müşterilerine, kredi notuna gore faiz oranı uygular. En yüksek uygulanan faiz oranı da %2,59’dur.

Halkbank süratli kredi iyi mi alınır?

Süratli kredi almak için tercih edebileceğiniz bankalardan biri Halkbank’tır. Bu banka, süratli kredi adı altında oldukça uygun faiz oranında ve uygun ödeme koşulları ile kredi sunar. Bu krediyi 60 ay vadeye ve 50.000 liraya kadar derhal almanız mümkündür. Bu kredi için başvurularınızı telefon bankacılığı, SMS Bankacılığı, mobil ve web şubeden yapabilirsiniz. Isterseniz müracaat için internet sayfasını de kullanabilirsiniz. Onaylanan kredinizi de gene davet merkezinden, web ya da mobil şubeden hesabınıza aktarabilirsiniz.

Halkbank süratli krediyi 30.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;

• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 752,43 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 45.145,80 lira olur.
Halkbank süratli krediyi 40.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;
• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 1.003,25 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 60.195,00 lira olur.
Halkbank süratli krediyi 50.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;
• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 1.254,06 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 75.243,60 lira olur.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*