Halkbank Paraf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Özellikler

Sponsor Bağlantılar

Halkbank kredi kartı mevzusunda en fazlaca tercih edilen adlardan biridir. Bilhassa birbirinden avantajlı kredi kartı ürünlerini bünyesinde bulundurmayı başaran banka yardımıyla alışverişler daha kolay bir hale çekilebilir. Halkbank paraf kredi kartı bunlar içinde bulunurken, alışverişi daha rahat şartlar altında yapmanıza olarak sağlayacak bir yüze haizdir. Paraf kredi kartı yardımıyla alışverişleri yüksek taksitler eşliğinde ödemeye başlayabilir, kredi kartına hususi olarak sunulan fırsattan anında faydalanabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Alışveriş başına puan kazanmanıza niçin olacak Paraf Card yardımıyla kazandığınız puanları öteki alışverişlerde kullanabilir ve öteki alışverişleri parasız hale getirebilirsiniz. Öteki kredi kartlarına nazaran fazlaca süratli bir halde puan kazanmanıza niçin olacak bu seçenek, alışverişi kolay bir hale getirmenize niçin olacaktır. Öte taraftan nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve bunu kolay bir halde gidermek için harekete geçmek istiyorsanız direkt bu adrese önem vererek bu mevzuyu en iyi şekilde kapama fırsatı elde edebilirsiniz. Nakit ön ödeme özelliği yardımıyla uzunca bir süre nakit için arayışa girmeye kesinlikle gerek kalmadan istediğiniz benzer biçimde nakit çekebilme hakkınız bulunur. Bu şekilde arzu ettiğiniz her an nakit para çekme hakkına haiz olurken, almış olduğunuz bu nakit avansı uzun vade farkı vesilesiyle ödemeye başlayabileceksiniz. 

Öte taraftan Paraf kredi kartı özellikleri bununla sınırı olan kalmayıp, ödeme mevzusunda da mühim avantajlar sunmaktadır. Borç taksitlendirme, sonradan taksitlendirme, borç erteleme benzer biçimde pek fazlaca pozitif yanları bulunan kredi kartı yardımıyla ödeme işlemlerini daha rahat bir halde yapabilmiş olacaksınız. Ek olarak Para kredi kartına hususi olarak dönemsel olarak gösterilen kampanyalara katılma hakkı da elde etmiş olacaksınız. Şu demek oluyor ki her açıdan bundan sonraki dönemde alışverişleri kolay bir hale getirmek ve ödemeleri en rahat şekilde yapabilmek için tercihinizi bu kredi kartından yana kullanabilirsiniz. Üstelik son aşama rahat müracaat şekilleri ortaya çıkarken, süratli bir süre içinde bu kredi kartının sahibi olmuş olacaksınız.

Paraf Kredi Kartı Çeşitleri

Sponsor Bağlantılar

Paraf Kredi Kartı;

Paraf kredi kartı ile yurt içinde ve yurt haricinde VİSA ya da MasterCard bulunan tüm üye iş yerlerinde, ek olarak yurt içinde Troy logosu bulunan tüm iş yerlerinde de alışveriş yapabilirsiniz. Bahsedilen üye iş yerlerinde yurt içi kapsamında taksitli alışveriş yapabilir ve/yada kampanyalardan yararlanma olanağına haiz olabilirsiniz.

Paraf Gold Kredi Kartı;

Paraf Gold kartı ile hem yurt içinde hem de yurt haricinde VİSA ve MasterCard bulunan tüm üye iş yerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Ek olarak yurt içi kapsamında taksitli alışverişler yapabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Paraf Gold kredi kartını kullandıkça anında ParafPara kazanabilir, kazandığınız bu ParafParalarla da üye iş yerlerinde para benzer biçimde kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Paraf Platinum Kredi Kartı;

Paraf Gold kredi kartı ile aynı özellikleri taşımaktadır sadece ‘Artan ParafPara’ benzer biçimde kampanyalarda daha çok kazanç sağlama hakkına haizdir.

Paraf Business Kredi Kartı;

Paraf Business kredi kartı, iş bölgeleri adına harcama meydana getiren kişiler tarafınca geliştirilmiştir. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı alışverişlerinizde iş yeriyle ilgili aklınıza gelebilecek her harcama için bu kredi kartını kullanabilirsiniz.

Paraf Esnaf Kredi Kartı;

Paraf Esnaf kredi kartı ile çek ve senet işlemlerini kart üstünden gerçekleştirerek nakit akışınızı düzenleyebilir, mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilir ve ana bayii limit özelliği yardımıyla çalıştığınız tedarikçilerden avantajlar sağlayabilirsiniz.

Paraf KOBİ Kredi Kartı;

Paraf KOBİ kredi kartı ile tek bir kart üstünden tüm ticari işlemlerini gerçekleştirebilir ve taksitli yada vadeli işlemler yaparak tecim hacminizi günden güne büyütebilirsiniz. Ek olarak nakit akışınızı güvenle düzenlerken size hususi ürün ve kampanyalardan yararlanıp ParafPara kazanma şansı da yakalarsınız.

Parafly kredi kartı;

Parafly kredi kartı, benzersiz ayrıcalıklar sunan ve müşterilerine starlara layık bir dünyanın kapılarını açan bir karttır. Bu kartı dünyanın neresinde olursanız olun visa ve mastercard logasu olan tüm işyerlerinde kullanama imkânınız bulunmaktadır. Ek olarak bu kart ile size hususi olan fazlaca sayıda imtiyaz sunulmaktadır.

Bu kart ile haiz olacağınız birkaç avantaj ise asistan hizmeti, her yer lounge hizmeti, gezi hattı hizmeti, avansa parafpara, 5 kat parafpara, yurt dış gezi sigortası, Esenboğa havalimanı lounge hizmeti, İspark’ta parasız otopark hizmeti, geçirme hizmeti, paraf gümün, paraf üstü, taksitli nakit ön ödeme, sonradan taksit, nakit ön ödeme, borç taksitlendirme, satmaca ödeme talimatı verme, kredi kartınızdan kira ve eğitim aidatı otomatik ödemesi verme, satmaca ve kurum tahsilatları yapma özelliği, birikimli vadeli altın mevduat hesabı talimatı verme, birikimli mevduat talimatı verme, yabancı para hesap özelliği, HGS, paraf para, taksitli kullanım, temassız kullanım, BKM Express ayrıcalıkları, SMS gizyazı, sanal kart, üst düzey güvenlikli 3D şifreleme özelliği, limit belirleme ve e-ekstredir.

Paraf Kredi Kartı Ayrıcalıkları Nedir?

Paraf günüm kampanyası ile belirlediğiniz bir günde her ay için geçerli olacak şekilde %5 indirim, 2 ay erteleme, +4 taksit yada 5 kat ParafPara kazanma ayrıcalıklarından birini tercih edebilirsiniz.

ParafÜstü uygulaması ile 100 ve katlarında alışveriş yaptığınızda tek seferde maksimum 9,99 TL ve ayda maksimum 25 TL indirim kazanabilirsiniz.

İSPARK’ta parasız otopark uygulaması için tek seferde 150 TL’lik alışveriş yaptığınız takdirde yol üstü otoparklarda 2 saat, açık ve kattan oluşan otoparklarda 3 saat parasız park imkanı kazanabilirsiniz.

Artan ParafPara uygulaması ile Paraf kullananlar 1500 ve üstü alışverişlerinde fazladan %20, Paraf Gold kullananlar 1500-5000 TL arasındaki alışverişlerinde fazladan %20 ve 5000 TL’nin üstündeki alışverişlerinde fazladan %30, Paraf Platinum kullananlar 1500-10000 TL arasındaki alışverişlerinde fazladan %30 ve 10000 TL üstündeki alışverişlerinde %50 ParafPara kazanabiliyorlar.

Paraf kartlarınız ile 200 TL’den 15000 TL’ye kadar nakit ihtiyacınız olan şeyleri %2 faiz oranı ile 3,6,9 ve 12 aylık taksitler şeklinde alabilirsiniz.

Ek olarak Nakit Ön ödeme, Sonradan Taksit, Borç Taksitlendirme, Satmaca Ödeme Talimatı, Kredi Kartından Kira / Kesinti / Eğitim Talimatı, Satmaca ve Kurum Tahsilatları Özelliği, Birikimli Vadesiz Altın Mevduat Talimatı, Birikimli Mevduat Talimatları, Esenboğa Havalimanı Lounge, YP Hesap Özeti, E-ekstre, HGS, ParafPara, Taksit, Temassız Özellik, Bkm Express, SMS Gizyazı, Sanal Kart, 3D Secure ve Limit uygulamaları ile avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Başvurusu

Paraf kredi kartı başvurusu bu kredi kartına başvuruda bulunmak isteyenlerin merak etmiş olduğu sorulardan biri olmaktadır. Paraf kredi kartına başvuruda bulunmak için karşınıza birden fazla yol çıkar. Bunlar içinde hangisi şuan sizin için daha uygun görünüyorsa onu tercih ederek derhal müracaat işlemini tamamlayabilirsiniz. Müracaat mevzusunda ilk olarak tercih edebileceğiniz yöntem web üstünden müracaat yapmaktır. Bunun için yapılması ihtiyaç duyulan şey ise Paraf kredi kartının resmi web sitesini ziyaret ederek başvuruda bulunmaktadır. İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak için süratli başvur butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu ekranda karşınıza kredi kartını almak için lüzumlu olan bilgiler gelecektir. Size sorulan sorulara eksiksiz ve doğru olarak yanıt verdikten sonrasında müracaat işlemini tamamlamış olmuş olursunuz. Müracaat formunda kredi kartı talebinde bulunan kişiden istenen bilgiler içinde ise T.C kimlik numarası, doğum zamanı, gelir detayları bulunmaktadır. Müracaat formunu gönder dedikten sonrasında kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Yaptığınız başvuruya dakikalar içinde pozitif yönde yada negatif herhangi bir yanıt gelmiş olacaktır.

Paraf kredi kartı başvurusu, Halkbank’ın web bankacılığı ve mobil bankacılıktan da yapılmaktadır. Bu kartın ayrıcalıklarına haiz olmak ve vakit kaybetmeden müracaat yapmak için bu uygulamalardan birini tercih edebilirsiniz. İnternet bankacılığından müracaat yapmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın web sitesinde bulunan “İnternet Şubesi” giriş kısmına tıklayarak derhal girişinizi yapabilirsiniz. Giriş yapmak için bankanın size vermiş olduğu alan kişi numarasını ve şifreyi kullanmanız gerekir. Eğer şifreniz yoksa, gene bu bölümden şifrenizi alabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonrasında “kredi kartı- kredi kartı müracaat” seçeneklerini takip ederek derhal başvurunuzu yapabilirsiniz. Müracaat esnasında uzun uzun biçim doldurmanıza gerek kalmaz. Zira bankada tim kişisel bilgileriniz bulunmaktadır.

Mobil bankacılıktan müracaat yapmak için de cep telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir Halk Bank mobil uygulamasına giriş yapmak için gene banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın size vermiş olduğu alan kişi numarasını ve şifreyi kullanarak giriş yaptıktan sonrasında cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kod, güvenli giriş için gereklidir. Giriş yaptıktan sonrasında web bankacılığındaki adımları takip ederek derhal paraf kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonrasında kredi kartınız, ikamet ettiğiniz adresinize postalanacaktır.

Bunun yanında kısa mesajla Paraf kredi kartı başvurusu yapabilme hakkı da bulunur. Bunun için telefonun bildiri yazma kısmına giriş yaptıktan sonrasında T.C kimlik numarası ve gelir bilginizi yazarak 3452’ye kısa bildiri göndermeniz yeterlidir. Başvurunuza dair sonucu bir tek dakikalar içinde cep telefonunuza almış olmuş olursunuz.

Ek olarak 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Alan kişi Hizmetleri üstünden, Halkbank şubelerinden, Halkbank mobil uygulaması üstünden ve Halkbank bankamatikleri üstünden de istediğiniz her an Paraf kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Müracaat Şartları Nedir?

Halkbank paraf kredi kartı, bankanın kendi müşterilerine daha kolay şartlarda sunulmaktadır. Banka, kendi müşterilerinden gelir belgesi istemez ya da sayfalarca biçim doldurmaya gerek kalmaz. Sadece yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde Halkbank müşterisi değilseniz biçim doldurarak müracaat yapmanız gerekir. Başvurudan sonrasında girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığı sorgulanır. Bu sorgulama sistem üstünden otomatikman yapılır. Sorgulama esnasında aylık gelir, iş ve sigorta bilgilerinize bakılır. Eğer banka politikalarına uygunsanız, kredi kartı başvurunuz onaylanır.

Kart başvurunuzun onaylanması için aylık tertipli bir gelirinizin olması, başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızın aylık gelirinizi aşmaması, sigorta primlerinin tertipli olarak ödenmiş olması ve kredi notunuz yüksek olması gerekir. Bu şartları taşıyan kişilerin kart başvuruları fazlaca süratli bir halde onaylanır.

Halkbank paraf kredi kartı faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Her bankada olduğu benzer biçimde Halkbank Paraf kredi kartı için de faiz oranları ve ücretler bellidir. Bankalar bu ücretleri, kredi kartları ile verdikleri hizmetler karşılığında alırlar. Bu kredi kartlarının ücretleri ve faiz oranlarından aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Alışveriş için belirlenmiş olan faiz oranı %1,60’dır.
  • Kartınızdan alacağınız nakit ön ödeme için faiz oranı %1,60‘dır.
  • Kartınıza ödemediğiniz borçlarınız üstünden işletilecek olan gecikme faizi oranı %2,00’dir.
  • Paraf kredi kartınızdan senelik alınacak olan ödenti tutarı 39 liradır. Bu karta bağlı olan ek kartınız var ise bu kart için de 19 lira alınır.
  • Kredi kartınızdan yaptığınız alışverişlerinizi ya da borçlarınızı taksitlendirmek istediğinizde alınacak faiz oranı %1,60’dır.
  • Taksitli nakit ön ödeme faizleri 3 aylık, 6 aylık,9 aylık ve 2 aylık olarak iler. Bu aylar için %1,60 olarak uygulanır.
  • Kredi kartınızın ekstresini ya da yaptığınız alışverişlerinizi sonradan taksitlendirmek istediğinizde 3 aydan 12 aya kadar olan taksitler için %1,60 oranında faiz uygulanır.

Kartınızdan yapacağınız satmaca ödemelerinde 100 liraya kadar olan faturalar için 1,24 lira, 100 liranın üstünde olan satmaca bedelleri için de %1,34 oranında komisyon ücretleri alınır.

Halkbank paraf kredi kartı öteki avantajları nedir?

Halkbank paraf kredi kartı ile birbirinden değişik avantajlar yaşamına müşterilerini çağırıyor. Bu kartın sunmuş olduğu özellikler, kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor. Bu özelliklerin neler bulunduğunu tek tek açıklayalım;

Halkbank paraf kart paraf günüm özelliği;

Paraf günüm özelliği yardımıyla kartınızdaki kampanyaları ve kampanyaların günlerini kendiniz beleyebilirsiniz. Arzu ettiğiniz kampanyayı oluşturabilir ve ay içinde hangi günlerde geçerli olacağını seçebilirsiniz. Bu özellik yardımıyla ayda bir kez olmak suretiyle kendi belirleyeceğiniz bir günde %5 indirim, alışverişleriniz de +4 taksit ya da 5 kat paraf para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Bu özelliği isterseniz her ay aynı günde ve aynı kampanyadan yararlanarak kullanabilirsiniz.

Paraf günüm hususi durumunu kullanabilmek için; yararlanmak istediğiniz kampanya kodu ile beraber kartınızın son altı hanesini ve belirlediğiniz günü aralarında boşluk bırakarak yazdıktan sonrasında 3404 numarasına kısa bildiri göndermeniz kafi olacaktır.
Kampanya kodları ise indirim için “I”, erteleme kampanyası için “E”, 5 kat paraf para için “P” ve artı taksit pozitif yanları için “T” harfleridir. Daha ilkin belirlediğiniz kampanyayı ve gününü değişiklik yapmak istediğinizde ise Halkbank Dialog merkezini arayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*