Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Sponsor Bağlantılar

Bankalardan kredi alabilmek için aylık tertipli bir gelirinizin olması gerekir. Sadece ev hanımları ve öğrenciler şeklinde kesimlerin tertipli geliri olmadığı halde kredi alma ihtimali bulunmaktadır. Bankalar çoğu zaman kredi verirken maaş bordrosu ya da maaş yazısı, kira gelirinizi kanıtlayan belge, ortaklık ya da şirket geliri belgesi, emeklilik belgesi, faiz geliri belgesi ya da ziraatçi geliri belgesi şeklinde belgeleri isterler. Bunun sebebi aylık ne kadar gelir elde ettiğinizi ve gelirinize gore alacağınız krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizi sorgulamaktır. Sadece tertipli bir geliriniz yoksa bile kredi almanız mümkündür. Gelir belgesiz kredi alma şekillerinden ve detaylarından bahsedelim;

Gelir belgesiz kredi iyi mi alınır?

Sponsor Bağlantılar

Bankalardan gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek için ilk olarak kredi notunuzun kafi olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üstünde olan kişilerin bankalardan, gelir belgesi göstermek zorunda kalmadan kredi alması mümkündür. Kredi notu ise daha ilkin almış olduğunuz kredilerin ve kredi kartının borçlarının tertipli ödenmesi ile düzelir. Ek olarak bir bankada otomatik ödeme talimatlarınız var ise ve bu tarz şeyleri her ay tertipli olarak ödüyorsanız da kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu sayede bankalardan gelir belgesiz kredi alma ihtimaliniz artar.

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmenin bir öteki şartı ise bankalarda vadeli mevduat hesaplarınızın olmasıdır. Eğer bir bankada vadeli mevduat hesabınız var ise, banka tarafınca güvenilir şahıs statüsüne girersiniz ve kredinizi alabilirsiniz. Bunun yanında bankalardan çoğunlukla para transferi yapıyorsanız, bankaların mobil bankacılık ve web bankacılıklarını etken olarak kullanıyorsanız ve daha evvelde alınmış olan kredilerinizi tertipli olarak ödediyseniz, gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bazı bankalar ise gelir belgesi olamadan kredi vermek için kefil, ipotek belgesi, ek gelir belgesi ya da taahhüt isteyebilir. Bunlardan herhangi birini yerine getirdiğinizde de gelir belgesiz kredi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

TEB, Akbank, Odeabank, Güvence Bankası ve ING şeklinde bankalardan gelir belgesi olamadan kredi alabilirsiniz. Bu bankaların kredi özellikleri ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Akbank, direkt kredi kampanyası ile 40.000 liraya kadar gelir belgesiz kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediye sigortalı ve sigortasız olmak suretiyle değişik faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kredini faiz oranları %2,16’dan adım atar.
 • ING Bank, mini kredi kampanyası ile 5.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için 60 ay vade ile kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranı se %2,29’dan başlamaktadır. Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranı, kredi notunuza gore değişim gösterir.
 • TEB, masrafsız olarak ergonomik kredi kampanyası ile 15.000 liraya kadar olan nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılamaktadır. Bu kredinin faiz oranı %2,15’den adım atar. Bu krediyi 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.
 • Güvence Bankası, gelir belgesi olamadan 50.000 liraya kadar gereksinim kredisi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranları ise %2,28 ve %2,43 içinde değişmektedir. 60 ay vade ile haiz olabileceğiniz bu krediden dosya harcaması alınır.
 • Odeabank, 10.000 liraya kadar gelir belgesi olmadan kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan 60 ay vade ile alacağınız krediniz için ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,52’den adım atar. Bu krediden tahsis tutarı alınmaktadır.
 • Enpara dosya harcaması ve tahsis tutarı olmadan ve gelir belgesi gerekmeden 1.000 liradan 60.000 liraya kadar gereksinim kredisi vermektedir. Bu kredinin vadesini 60 aya kadar uzatabilirsiniz. Kredini faiz oranı ise belirleyeceğiniz vadeye gore değişmektedir. Faiz oranları %2,24 ve %2,45 arasındadır.
 • Etken Banktan alacağınız 30.000 liraya kadar olan gereksinim kredisi de gelir belgesi olmadan verilmektedir. Bu kredinin faiz oranları %2,79’dur. Bu krediyi 60 ay vade ile kullanabilirsiniz.

  Gelir belgesiz kredi almanın koşuları nedir?

  Bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilmeniz için, onların istedikleri özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Eğer bir bankanın müşterisiyseniz, o bankadan gelir belgesiz kredi almanız oldukca daha kolay olacaktır. Banka müşterisi değilseniz de aşağıdaki şartları taşımanıza bakılır;

  • • Kredi notunuz yüksek olmalıdır. Gelir belgesiz kredi için kredi skorunuzun minimum 1550 ve üstünde olması istenir.
  • • Başka banklara olan borçlarınızın toplam ödemesinin aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Eğer bu şartı sağlayamıyorsanız, kredi notunuz yüksek olsa bile kredi alamazsınız.
  • • Aylık durağan(durgun) bir gelir elde ediyor olmalısınız. Maaşlı çalışansanız ya da esnaflık geliriniz var ise, gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz.
  • • Her ay tertipli olarak sigorta priminizin ödeniyor olması gerekir. Gelir belgesi göstermeden kredi alabilmeniz için minimum son üç aylık sigorta priminizin ödenmiş olması istenir.
  • • Gelir belgesiz kredi almak için bir öteki şart da başka bankalara olan borçlarınızı her ay tertipli olarak ödemenizdir. Eğer son altı ay içinde gecikmeli ödemeleriniz var ise, gelir belgesi göstermeden kredi almazsınız.

Akbank gelir belgesiz kredi;

Gelir belgesiz kredi alabileceğiniz en mühim bankalardan biri Akbank’tır. Şubeye gitme derdiniz olmadan, kefil ve gelir belgesi teslim etmenden ya da imza atma derdiniz olmadan, Akbank aracılığı ile kredini derhal almanız mümkündür. Akbank direkt kredi olarak malum gelir belgesiz kredi kampanyasında 60 aya kadar vadeden yararlanabilirsiniz.

Ek olarak kredinizi 40.000 liraya kadar, kefilsiz ve teminatsız olarak almanız mümkündür. Akbank gelir belgesiz kredi almak için başvurularınızı mobil şubeden, web bankacılığında ya da internet sayfasında bulunan müracaat formundan yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz davet merkezini ya da müracaat formunu kullanarak derhal başvurunuzu yapabilir, onaylanan kredinizi şubeye bile gitmeye gerek kalmadan alabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında banka yetkilileri tarafınca aranırsınız ve lüzumlu işlemler telefon bankacılığı ile yapılır.

Akbank gelir belgesiz kredinin aylık faiz oranı, almak istediğiniz kredi tutarına, kredi vadesine ve kredi notunuza göre değişiklik gösterir. Eğer web ya da mobil bankacılıktan müracaat yapmış olursanız oldukca daha uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Krediniz için hangi faiz oranında yararlanacağınız, bankanız tarafınca bildirilecektir. Ek olarak banka müşterisi olanları, kredi başvurusu yapmadan ilkin mobil bankacılığa giriş yaparak telefonlarını salladıklarında, ne kadar kullanabileceklerini de öğrenebilirler.

 

 

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*