Garanti Bankası İhtiyacınıza Göre En Uygun İhtiyaç Kredisi

Sponsor Bağlantılar

Güvence Bankası; Türkiye’nin köklü geçmişe haiz bankalarının başlangıcında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci hususi bankası konumunda olan Güvence Bankası; bankacılık sektörünün neredeyse tüm alanlarında etkinlik göstermektedir. Güvence Bankası’nın etkinlik gösterdiği bankacılık unsurları içinde ticari, kurumsal, KOBİ, bireysel, hususi ve yatırım bankacılığı bulunmaktadır. Güvence Bankası’nda birçok çeşide haiz olan gereksinim kredileri vardır. İhtiyaç kredileri; her insanın bütçesine uygun olmakla birlikte düşük faiz ve vade seçeneklerine haizdir. Bireysel kredi ve gereksinim kredisi alternatifleri yardımıyla nakit sıkıntısı çekenlerin bu gereksinimlerini gidermesi sağlanmaktadır. Güvence Bankası’nda üç aydan başlayarak altmış aya kadar uzanan vade alternatifleriyle kredi almak mümkün olmaktadır.

Güvence Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Ihtiyaç duyulan Evraklar Nedir?

Sponsor Bağlantılar

Öteki bankalarda ve bireysel kredilerin hepsinde olduğu şeklinde gereksinim kredisi alım sürecinde bazı belgelerin bankaya sunulması gereklidir. Bu belgeler, müracaat yapanın kimliğinin doğrulanması ve kredi notunun uygun olup olmadığının anlaşılması bakımından ehemmiyet taşımaktadır. Güvence Bankası, öteki bankaların yapmış olduğu şeklinde kredi notuna fazlaca ehemmiyet vermektedir. İstenilen belgeler yardımıyla kişinin kredi notunu öğrenmek ve kredi almaya uygun olup olmadığını belirlemek mümkün olmaktadır. Güvence Bankası gereksinim kredisi almak için ihtiyaç duyulan evraklar kimlik belgesi, maaşlı çalışanlar için maaş yazısı yada bordro, emekliler için emekli belgesi, çiftçiler için ziraatçi belgesi, faizle geçinenler için faiz gelir belgesi, kira geliriyle geçinenler için gayrimenkul tapusu ve şirket sahibi olanlar için vergi levhası olarak bilinmektedir.

Güvence Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Güvence Bankası’nda gereksinim kredisi verilirken ev, otomobil, kısa süreli gereksinimler ve öteki gereksinimler için değişik kredi çeşitleri sunulmaktadır. Güvence Bankası gereksinim kredilerinin çeşitleri içinde dijital kredi ve gereksinim kredisi olmak suretiyle iki değişik seçenek bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi alırken altmış aya varan vade seçeneklerinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Mesela; 15 bin TL’lik kredi tutarı için senelik faiz oranı %2,34 olarak bilinmektedir. 15 bin TL gereksinim kredisi alanların aylık taksit miktarları 519,90 TL olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde, tahsis tutarı ve bazı ücretler de kredinin geri ödemesinde etkili olmaktadır.

Güvence Bankası İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Güvence Bankası’nda üç ile altmış ay içinde vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları; kredi tutarına ve vade süresine gore farklılık göstermektedir. Bireysel gereksinim kredisi almak isteyenler için maksimum vade sınırı altmış ay olarak belirlenmiştir. Sadece, bu sınır çalışanlar, emekliler ve kira geliriyle geçinenler için altmış aydır. Şirketi olanlar yada şirket ortağı olanlar için bu sınır 36 ay olarak belirlenmiştir. Ticari amaçlı olarak kullanılan gereksinim kredilerinde vade sınırı 36 aydır. İnternet bankacılığı yada Güvence Cep üstünden gereksinim kredisi başvurusu yapanların kredi tutarları, onaylanan miktar kadar olmaktadır. Güvence Bankası’ndan maaş ödemesi almayanlar için kredi tutarı; 25 ile 60 bin TL içinde değişkenlik göstermektedir.

Güvence Alışveriş Kredisi ve Mağazada Kredi

Güvence Bankası’nın gereksinim kredisi kapsamında sunmuş olduğu kredilerden birisi de Güvence Alışveriş Kredisi’dir. Alışveriş sitelerinden meydana getirilen alışverişlerin ödenmesinde Güvence Alışveriş Kredisi’nden yararlanmak mümkün olmaktadır. 750 TL ile 15 bin TL içinde değişen alışverişlerde evraklarla uğraşmadan saniyeler içinde kredi başvurusu yapmak ve onaylanmasıyla birlikte bu krediyi kullanmak mümkün olmaktadır. Güvence Alışveriş Kredisi’nde 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları bulunmaktadır. Güvence Mağazada Kredi ise Güvence’nin anlaşmalı olduğu mağazalarda yapılacak alışverişlerde rahatça kullanılabilmektedir. %2,29 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi tutarı 3 ile 10 bin TL içinde değişmektedir.

Güvence Bankası gereksinim kredisi başvurusu için internet sayfası kullanma aşamaları nedir?

Güvence Bankası kredilerine internet sayfasında bulunan müracaat formundan, mobil bankacılıktan, web şubeden, davet merkezinden, Alo Kredi hattından, ATM’lerden ve banka şubelerinden başvurunuzu gerçekleşebilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler online müracaat yapabilmek için internet sayfasındaki müracaat formunu kullanabilirler. Bunun için aşağıdaki talimatları seyredebilirsiniz;

• İlk olarak Güvence Bankasının internet sayfasına girerek krediler bölümünde bulunan “derhal başvur” kısmına tıkayabilirsiniz. Müracaat formuna derhal ulaşmak için https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page adresini de tıklayabilirsiniz.
• Karşınıza açılacak olan formda, bazı aşamalar bulunmaktadır. Her aşamada sizden istenen detayları eksiksiz olarak girin ve başvurunuzu dakikalar içinde tamamlayın.
• İlk aşamada cep telefonu numaranızla beraber kimlik numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodu bilgisi istenir. Altta bulunan kutucuğu da işaretledikten sonrasında “devam” kısmına tıklayın. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonrasında ikinci aşamaya geçebilirsiniz.
• Bu aşamada almak istediğiniz kredi bilgilerini girmeniz gerekir. Kredi tutarı ve vadesi şeklinde detayları girdikten sonrasında gene devam edin.
• Öteki aşamada emek harcama, adres ve kimlik bilgilerinizi gireceğiniz ekran yer alır.
• Dördüncü aşamada ise girdiğiniz detayları denetim edeceğiniz ekran yer alır. Bu ekrandan ödeme planınızı da görüntüleyebilirsiniz.
• Son aşamada ise işlem netice kısmı gelecektir. Bu aşamadan son onayı verdikten sonrasında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Başvurunuz onaylandıktan sonrasında kredinizi almak için en yakın Güvence Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*