Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları

Sponsor Bağlantılar

Finansbank, her türlü acil nakit ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ile kredi sunan banaklardan biridir. Bu bankanın müşterisi olun ya da olmayın saniyeler içinde başvurularınızı yapabilir ve nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabileceğiniz kredinizi, anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Finansbank bireysel kredi faiz oranları, kredi çekmek için başvuran kişinin kredi notuna bakılırsa değişmektedir. Bu bankadaki faiz oranları vadeye ya da tutara bakılırsa belirlenmez. Kişiye hususi faiz oranı uygulaması vardır.

Finansbank bireysel kredi faiz oranları ve kredi özellikleri;

Sponsor Bağlantılar

Nakit ihtiyaçlarınız için en uygun çözümler sunan Finansbank, 3 ay ertelemeli kredisi ile rahat bir nefes almanıza destek verir. Bu bankadan alacağınız gerekseme kredilerini 3 ay sonrasında ödemeye başlayabilirsiniz. Ek olarak kredi ödemelerinizi isterseniz faiz oranına isterseniz de kredi tutarına bakılırsa belirleyebilirsiniz. Bu bankadan alacağınız gerekseme kredilerini evrak ya da kefil gerektirmeden kullanabilirsiniz. Bu krediye at faz oranları ve öteki özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 35.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. 35.000 liranın üstünde olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi başvurularınız banka şubesine yapmanız gerekir.
 • Bu kredinizi faiz oranı %2,04’ten başlamaktadır. Bu oran, yüksek kredi notuna haiz olan kişiler için geçerlidir. Kredinizi bu orandan alabilmeniz için kredi notunuzun 1850 ve üstünde olması gerekir.
 • Bu krediye 3 aydan başlamış olan ve 60 aya uzanan vade seçenekleri ile haiz olabilirsiniz.
 • Bu krediden yaşam sigortası ve kredi tahsis tutarı harcamaları alınmaktadır. Yaşam sigortası tutarı, kişinin yaşına ve cinsiyetine bakılırsa değişim gösterirken tahsis tutarı, kredi tutarının binde beşi oranında alınmaktadır.
 • Acil gerekseme anında derhal kullanabileceğiniz bu krediye SMS kanalıyla, web sitesinden, web bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da satın alan hizmetlerinden derhal müracaat yapabilirsiniz.

Finansbank bireysel kredi faiz oranları örnekleri;

Yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde Finansbank bireysel kredi faiz oranları, kişilerin kredi skoruna göre değişiklik gösterir. Buna bakılırsa örnek ödeme planlarını aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

 • Bu bankadan 10.000 lira olan nakit ihtiyacınız için 60 ay vade ile müracaat yaptığınızda, kredi skorunuza bakılırsa faiz oranı %2,04 olarak belirlendiğinde, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 320 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 10.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde, kredi notunuza bakılırsa belirlenen faz oranı %2,33 olursa bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 346 lira olur.
 • Bu bankadan 10.000 lira olan krediyi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde, kredi notunuza bakılırsa aylık faiz oranınız %2,79 olarak belirlenirse aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı, 389 lira olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Finansbank, bununla beraber 3 ay ertelemeli olarak da kredi sunmaktadır. Bu kredinin aylık ödeme tutarları için de aşağıdaki şekilde örneklendirme yapabiliriz;

 • 10.000 lira olan krediyi 60 ay vade ile ve 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz toplam vade sayısı 57 olacaktır. Bu kredi için kredi skorunuza bakılırsa belirlenen faiz oranı %2,04 olursa, ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 334 lira olacaktır.
 • Aynı koşullarda 60 ay vadeli krediyi 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz gene 57 ay üstünden hesaplanır. 10.000 lira olan kredi için kredi notunuza bakılırsa belirlenen faiz oranı %2,33 olursa, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 363 lira olacaktır.
 • Gene 10.000 olan kredinizi 60 aylık vade ve 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz, kredinin toplam vadesi 57 ay olur. Bu kredi için belirlenen faiz oranı kredi skorunuza bakılırsa %2,79 olursa ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 411 lira olacaktır.

Görüldüğü benzer biçimde 3 ay ertelemeli olan kredilerde vade sayısı 3 ay azaltılır ve toplam kredi maliyeti kalan aylara bölünür. Bu yüzden ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı artış gösterir.

Finansbank bireysel kredi başvuruları iyi mi yapılır?

Finansbank bireysel kredi amal için başvurularınızı birçok kanaldan yapabilirsiniz. Finansbank müşterileri ve müşterisi olmayan kişiler acil nakit gereksinimlerini karşılamak amacıyla kredi başvurusu için çeşitli seçenekler sunar. Bu seçenekleri şu şekilde açıklayalım;

• Finansbank’ta hesabı olan kişiler, kredi başvurusu yapmak için internet sayfasında bulunan “derhal başvur” kısmına tıklayarak, müracaat formunu doldurabilirler.
• Finansbank müşterisi olan kişiler Alo Kredi hattını arayarak derhal kredi başvurularını yapabilirler.
• Finansbank müşterisi olun ya da olmayın bireysel kredi başvurusu için KrediGo uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, Türkiye’nin ilk ve tek kredi uygulamasıdır. Bu uygulamayı cep telefonunuza indirerek derhal başvurunuzu yapabilirsiniz.
• Finansbank kredilerine T.C. kimlik numaranızı 5030’a bildiri atarak da müracaat yapabilirsiniz.
• Banka müşterisi olan kişiler gene bu krediye müracaat yapabilmek için mobil uygulamayı ya da web şubeyi kullanabilirler.
Görüldüğü benzer biçimde banka müşterisi olan kişilerin Finansbank kredilerine müracaat yapabilmek için birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Banka müşterisi değilseniz de KrediGo ve SMS bankacılığını kullanarak müracaat yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*