Fibabanka Mevduat Faiz Oranları

Sponsor Bağlantılar

Fibabanka, müşterilerine pek oldukca kanaldan mevduat sunmaktadır. Bu mevduat hesapları, paranızın birikmesini ve değerlenmesini sağlar. Birden fazla olan mevduat hesaplarının faiz oranları da farklıdır. Fibabanka çatısı altında Kiraz Hesap, Vadeli Mevduat Hesabı, E-Mevduat Hesabı, Prestij Hesap ve Dönüşen Mevduat Hesabı olarak farkı yatırım alternatifleri sunulmaktadır. Sizlere Fibabanka mevduat faiz oranları hakkında detaylı informasyon verelim;

Fibabanka mevduat faiz oranları nasıldır?

Sponsor Bağlantılar

Bu bankadan Türk Lirası, dolar ve Euro üstünden mevduat hesabı açtırmanız mümkündür. Her para cinsine nazaran değişik faiz oranlarında getiri elde edersiniz. Elde edeceğiniz getirin faiz oranları hem de hesabın çeşidine nazaran de değişim gösterir. Bu mevduat hesapları ihtiyaçlarınıza nazaran farklılık gösterir. Bazıları uzun solukta oldukca fazla kazandırırken bazılarından kısa vadede büyük kazanç elde edebilirsiniz. Bazılarına vade süresince yalnızca para aktarımı yaparken bazılarından hem para aktarma hem de para çekme şeklinde işlemler yapabilirsiniz. Mevduat çeşitlerine nazaran Fibabanka mevduat faiz oranları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Fibabanka kiraz hesap mevduat faiz oranları nasıldır?

Kiraz hesap, vadeli hesabınızı vadesiz hesap şeklinde kullanabileceğiniz bir yatırım hesabıdır. Bu hesapta yatırımlarınız günlük olarak değerlenir. Hesap üstünden istediğiniz bankacılık işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesaptan istediğiniz süre para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesabınıza otomatik ödeme talimatı verebilir ya da havale, EFT şeklinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hesabın faiz oranları şu şekildedir;

Sponsor Bağlantılar

TL cinsinden açacağınız kiraz hesap için hoşgeldin faiz oranları, tüm para tutarları için %24’tür. 60 gün süresince devam eden bu oranlar, hemen sonra devam faiz olarak işler. Devam faizi oranı ise yatıracağınız para tutarına nazaran değişecektir.

Kiraz hesabınızı dolar cinsinden açtırırsanız 60 gün süresince %3,50, Euro üstünden açtırırsanız 60 gün süresince %1 faiz oranından yararlanabilirsiniz.

Fibabanka mevduat faiz oranları nasıldır?

Vadeli mevduat hesabı olarak da adlandırılan bu hesapta, paranızı belirli bir vadeye nazaran yatırabilirsiniz. Yatırmış olduğunuz paranız, belirlediğiniz gün sayısı kadar değerlendir. Bu hesaba bir yıla kadar yatırım yapabilirsiniz. Hesabın getirilerini, belirlediğiniz günlerde alabilirsiniz. Gene belirlediğiniz günlerde hesabınıza ara ödeme yapabilirsiniz. Bu hesabı faiz oranları şu şekildedir;

  • TL üstünden oluşturulan vadeli mevduat hesapları için 8 ile 21 gün içinde %3,75, 22 ile 27 gün içinde %5, 28 ile 31 gün içinde %5,25 ve bir yıla kadar %6 oranında aylık kazanç elde edersiniz.
  • Dolar üstünden oluşturulan vadeli mevduat hesapları için 8 ile 21 gün içinde %0,05, 22 ile 27 gün için %0,20, 28 ile 31 gün için %0,40 ve bir yıla kadar %1 oranında aylık kazanç elde edersiniz.
  • Euro üstünden oluşturulan vadeli mevduat hesapları için 8 gün ile 21 gün içinde %0,05, 22 ile 27 gün içinde %0,10, 28 ile 31 gün içinde %0,15 ve bir yıla kadar %0,30 oranında aylık kazanç elde edersiniz.

Fibabanka e-mevduat faiz oranları;

E-mevduat, Fibabanka tarafınca sunulan bir hizmettir. Vadeli mevduat hesabı açtırmak için artık şubeye gitmenize gerek kalmaz. İnternet üstünden hesabınızı açabilir ve yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu hesabı an azca 1.000 lira yatırmanız gerekir. Fibabanka mevduat faiz oranları şu şekildedir;

  • TL için oluşturulan e-mevduat hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,01, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %16,50 ve 32 gün 1 yıl arası faiz oranı %19 olarak belirlenmiştir.
  • Dolar için oluşturulan e-mevduat hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,25, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %1,75 ve 32 gün ile 1 yıl arası faiz oranı %2 olarak belirlenmiştir.
  • Euro için oluşturulan e-mevduat faiz hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,01, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %0,25, 32 gün ile 1 yıl arası faiz oranı ise %0,50 olarak belirlenmiştir.

Fibabanka prestige hesap faiz oranları nasıldır?

Prestige hesap, Fiabanka müşterisi olan ve belirli bir tutarın üstünde birikimi olan müşteriler için sunulmaktadır. Bu hesaba haiz olmak için Fibabanka şubelerinden müracaat yapmanız gerekir. TL, Dolar ve Euro olarak oluşturulan hesaplar için faiz oranları belirlenmiştir. Aşağıda belirtileceğimiz faiz oranları yalnızca yeni müşteriler için geçerli olacaktır. Ek olarak bu faiz oranları banka müşterisi olan ve 7.000.000 lirayı aşmayan birikimi olan müşterilerin yeni birikimleri için sunulmaktadır. Prestige hesaba tanımlanmış olan vadeli mevduat faizleri ise şöyledir;

32-45 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

46-60 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

61-91 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

92-182 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*