Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Sponsor Bağlantılar

Günümüzde faizsiz kredi alabilmek vatandaşların çoğunlukla araştırmış olduğu konulardan biridir. Faiz oranları alınacak kredi ödemelerinde büyük bir ehemmiyet taşıdığından dolayı, genel olarak kredi mevzusundaki tercih faizsiz krediden yana oluyor. Bankalar bazı kesimlere hususi olarak sıfır faizli kredi imkanı sunarken, bu şekilde kredi geri ödemelerinin mühim seviyede rahat yapılmasına olanak tanıyor. Bu şekilde masrafsız ve kar oranı olmadan sıfır maliyetli kredi alabilmenin yolu bankalar tarafınca açılmıştır. Emekliler, esnaflar benzer biçimde topluluklarda bankalar tarafınca sunulan sıfır faizli kredi imkanından yararlanılabilecekler içinde yer ediniyor.

Faizsiz Kredi Nedir?

Sponsor Bağlantılar

Bankaların kredi vermekteki temel amacı kar elde etmektir. Faizli kredi vade sayısına bağlı olarak geri ödemelerin fazla olarak yapıldığı bir kredi hizmetidir. Faizsiz kredi imkanında ise faiz oranı sıfır olarak belirlenirken, komisyon, kredi harcaması ve dosya harcaması benzer biçimde harcamalar kredi talebinde bulunan kişilerden istenir. Bilhassa geri ödemelerde rahatlamak isteyen ve daha rahat şartlar altında ödeme yapmak isteyenler tercihini faizsiz krediden yana kullanabilir.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Geçtiğimiz yıllarda emeklilerin sıfır faizli ve düşük faizli kredi olmak suretiyle, kredi ürünlerinden yararlanılması mümkün bir hale getirildi. Emekliler maaşlarını aldıkları bankayı tercih ederek, bundan sonraki adımda sunulan düşük faizli yada sıfır faizli kredi imkanından yararlanabiliyor. Bu şarta haiz olan emekliler maaşlarında herhangi bir kesinti yaşamadan kredi hizmetlerinden yararlanabilirler.

Sponsor Bağlantılar

Faizsiz kredi hizmetinden yararlanmayı düşünen kişilerin bilmesi ihtiyaç duyulan mevzu ise banka tarafınca bir kredi sınırlaması getirilmesidir. Bir tek 45 bin TL’ye varan kredi tutarlarında sıfır faiz oranından yararlanılabilir. Bunun yanında vade sayısı da bankalar tarafınca en fazla 36 ay olarak belirlenmiş durumdadır. Emeklilere hususi sıfır faizli kredi ise günümüzde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafınca sağlanıyor. Emekliler şube başvurusu üstünden kredi başvurusu gerçekleştirebilirken pozitif bir yanıt almaları halinde anında kredi tutarını hesaplarına aktarabilirler.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Sıfır faizli kredi veren bankalar günümüzde sınırı olan sayıdadır. Hususi şartlara haiz olan kişiler bu bankaları tercih ederek, faizsiz kredi almak için harekete geçebilirler.

Ziraat Bankası

İhtiyaç kredisi mevzusunda en oldukça tercih edilen bankaların başlangıcında bulunan Ziraat Bankası, faizsiz kredi kullanmak isteyenler için doğru bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Banka vesilesiyle alınan kredilerde faiz olmamakla beraber, banka alınan kredi tutarından %2.40 kar oranı ister. Bu durum 10 bin TL tutarındaki kredi tutarı için 12 aylık vade oranında 1400 TL harcama olarak ortaya çıkar. Ziraat Bankası üstünden başvurulan bu kredi ürününe müracaat için istenen belgeler ise, kimlik belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi olmaktadır. Öte taraftan banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda ipotek, güvence benzer biçimde şeylerde talep edebilir.

Halkbank Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank esnaflara hususi olarak sıfır faizli kredi imkanı sağlıyor. Bilhassa yeni iş kuran yada işini büyütmek isteyenlerin yöneldiği bu kredi tutarında vade sınırı bulunur. Halkbank üstünden kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise şube üstünden lüzumlu belgelerle beraber müracaat işlemini gerçekleştirmesi lazımdır.

Vakıfbank Sıfır Faizli Kredi

Vakıfbank faizsiz kredi kapsamında esnaflara ve emeklilere hususi olarak kredi imkanı sağlıyor. İhtiyaç kredisi mevzusunda en oldukça tercih edilen adlardan önde gelen Vakıfbank, kredi mevzusunda belirli bir hisse almakla beraber vade sınırı belirlemiştir. Bunun yanında emeklilerin sıfır faizsiz kredi alabilmesi için, maaşlarını bu banka üstünden alma şartı koşulmuştur. Banka bunun haricinde lüzumlu görmüş olduğu durumlarda kredi çekmek isteyen kişilerden ek belgeler ve kefil talep edebilir.

Vakıfbank faizsiz BES kredisi kampanyası;

Vakıfbank, sunmuş olduğu bu faizsiz BES kredisi kampanyası ile 18 ve 35 yaş içinde olan gençlerin yatırım yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Bu kampanyaya katılarak sıfır faizli kredinizi derhal alma imkânınız bulunur. Bu kampanya kapsamında toplamda 3.000 liralık yatırım kredisi kullanmış olurusunuz. Bu kredinin 1500 liralık kısmı faizsiz olarak verilir ve 12 vadeye bölünür. Kalan 1500 liralık kısmını ise kredi kartınızdan ya da hesabınızdan 125 liralık eşit taksitler halinde ödersiniz.

Vakıfbank’tan almış olduğunuz bu kredi yardımıyla 3.000 liralık birikim yapma pozitif yanları elde edersiniz. Aldığınız bu kredi 12 ay süresince birikimli yaşam sigortasında değerlendirilir. Süre sonunda getirisiyle beraber paranız BES fonlarına aktarılır. Bu kampanyadan 18-35 yaş içinde olan kişiler, ilk kere BES yaptıracaklarsa yaralanabilirler.

  • Bu kampanya ile sağlayacağınız avantajlar ise şöyledir;
  • Kredi dosya harcaması ötmeden ve sıfır faizli kredi ile birikim yapma imkânı bulursunuz.
  • BES için geçerli olan %25 devlet katkısından da faydalanmış olmuş olursunuz ve birikimleriniz daha oldukça kıymet kazanır.

1.500 liralık BES ödemelerini Vakıfbank kredi kartınız ile yapmış olursanız, anında 40 lira World puan kazanmış olmuş olursunuz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*