Enpara’dan Zor Anlar İçin Ekpara

Sponsor Bağlantılar

Pek fazlaca şahıs gün içinde ya da yaşamının kalan kısımlarında nakit ihtiyacı hissetmektedir. Bu gereksinimler çoğu zaman günlük ihtiyaçların karşılanması için lüzumlu olmaktadır. Mesela maaş günü kadar 5 gün için yönetim edecek nakit bir para pek fazlaca kişiyi zor durumlardan kurtarmak için kafi olmaktadır. Enpara ise bu şeklinde durumlarda kullananların yardımına koşmakta ve nakit gereksinimlerini büyük seviyede karşılamaktadır. Enpara hesabına bağlı Ekpara aslına bakarsak bir KMH hesabı olarak bilinmektedir. KMH hesabı kredili mevduat hesabı anlamına gelmektedir. Kişiler kendi hesaplarına bağlı olarak eksiye düşen bir banka hesabı kullanabilmektedir. Bu hesaplar aracılığı ile “0”a düşen bakiyelerin arkasından eksi hesaptan nakit çekimi gerçekleştirilebilmektedir.

Enpara Ekpara Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Enpara hesabına bağlı Ekpara için müşteriler belli kanallar aracılığı ile müracaat gerçekleştirilebilmektedir. Enpara internet sayfası, davet merkezi, mobil bankacılık ya da web bankacılığı ise bunların içinde en sık kullanılanlardır. Finansbank şubeleri de gene bu alanda hizmet sunabilmektedir.

Enpara hesabına bağlı Ekpara için müracaat yapıldıktan sonrasında müşterilerin sicillerine bakılırsa limit belirlenmekte ve müşteriler bu limitleri diledikleri süre nakit gereksinimleri için harcayabilmektedir. Ödeme döneminde ise %2,52 faiz oranı ile çekilen nakit, hesaba geri ödenmek durumundadır. Aslen ekpara, kredi kartı kullanımı ile benzer nitelikler taşımaktadır.

Ekpara’ya Kimler Başvuramaz?

Sponsor Bağlantılar

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu bazı müşteriler için negatif sonuçlanabilmektedir. Mesela yasal takipte borcu olan, geçmiş banka ödemeleri düzensiz olan ya da icrada belli bir borcu bulunan müşteriler KMH hesabı olan ek para hesabından ne yazık ki faydalanamamaktadır. Şu sebeple ek para hesapları da belli bir KKB puanı bulunan müşterilere sunulmaktadır.

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu yaparken herhangi bir banka borcu olmayan; sadece tüm bu durumlara karşın başvurusu negatif sonuçlanan kişilerden de anlatmak mümkün olabilmektedir. Bu biçim durumlarda ise vergi borcu ya da ödenmemiş trafik cezaları ön plana çıkmaktadır. Onlarca defa ek para başvurusu yapmak puanın daha da düşmesine ve hesap talebinin onlarca defa negatif sonuçlanmasına sebebiyet verecektir. Bundan dolayı kişilerin kesinlikle durumlarını çözümleme etmeleri ve problemi bulduktan sonrasında müracaat yapmaları gerekmektedir.

Ekpara Müracaat Kanalları Nedir?

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu yapmak isteyen müşteriler Enpara mobil bankacılık aracılığı ile başvurularını sağlayabilmektedir. Enpara hesabına giriş yapıldıktan sonrasında Ekpara alanı seçilmeli ve bu alanda lüzumlu olan bölgeler doldurulduktan sonrasında müracaat işlemi tamamlanmalıdır. Başvurusu onaylanan kişilere kısa ileti ile bilgilendirme sağlanmakta ve hesap tanımlaması yapılmaktadır. Evrakların imzalanması için ise bir Enpara yetkilisi müşteriyi adresinde ziyaret ederek kalan prosedürleri tamamlamaktadır.

Enpara hesabına bağlı ekpara başvurusu için bir öteki kanal ise web bankacılığıdır. Enpara web bankacılık hesabına giriş icra eden müşteriler tıpkı mobil bankacılıkta olduğu şeklinde “ek para” alanından başvurularını yapabilmekte ve sonrasında etken olarak hesaplarını kullanabilmektedir. En mühim detay ise her müşterinin ekpara limitinin aynı olmadığıdır. Müşterilerin puanlarına bakılırsa ekpara limitleri de değişim göstermektedir.

Yüksek Ekpara Limiti İçin Ne Yapmalıyım?

Enpara hesabına bağlı ekpara için müşteriler yüksek limit talep etmektedir. Aslen bu durumda kredi başvurusu esnasında sağlanan koşulların sağlanması gerekmektedir. Şu demek oluyor ki kredi yada kredi kartı ödemelerinin tertipli yapılması, banka puanının yüksek olması, vergi borcu ya da trafik cezası şeklinde durumların söz mevzusu olmaması gerekmektedir. Daha ilkin hiçbir banka ile ilişkisi olmayan şu demek oluyor ki “0 KKB” olarak vasıflandırılan kişilerin de ek para başvurusunun onaylanmama olasılığının yüksek olduğundan bahsedilebilmektedir.

Enpara ekpara limit arttırma iyi mi yapılır?

Enpara.com müşterisiyseniz ve Ekpara hesabınız var ise, banka hesabınızda para olmasa bile nakit çekim yapabilirsiniz. Enpara banka kartınızı kullanarak hesabınızda para olmasa bile Ekpara limitiniz dahilinde alıveriş yapmanız da mümkündür. Peki ekpara limit arttırma iyi mi yapılır?

Ekpara limiti sizin kredi notunuza, aylık gelirinize ve öteki bankalarda olan borçlarınıza bakılırsa otomatikman tanımlanır. Enpara.com alan kişi hizmetler, ekpara için müracaat yaptığınızda gelirinizle ilgili lüzumlu araştırmaları yapar ve size bir limit tanımlar. Bu limitin artmasını istiyorsanız alan kişi hizmetlerini arayarak müracaat yapmanız gerekir.

Burada mühim olan nokta aylık gelirinizin artmış olması ya da öteki bankalardaki borçlarınızın kapanık olmasıdır. Mesela A bankasındaki kredinizi tamamen kapattıysanız, bu durumda aylık gelirinizden size kalan sayı da yükselir. Bu sayede ekpara limit artış talebiniz de pozitif yönde değerlendirilebilir.
Ekpara limit artış talebiniz sonrasında banka tarafınca gelir belgeniz istenebilir. Bunun sebebi gelir artışınızın izlenebilmesi ve kanıtlanmasıdır. Gelir belgenizi ilettiğinizde de ekpara limitiniz artar.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*