Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Sponsor Bağlantılar

Kredi almak; günümüz ekonomik dünyasında her insanoğlunun gereksinim duyduğu bir eylemdir. Çalışanların kredi alması öteki insanlara kıyasla daha kolaydır. Bunun sebebi, durağan(durgun) ve belgelenebilen bir gelirlerinin olmasıdır. Sadece, herhangi bir işte çalışmayan insanların kredi alma süreci sıkıntılı geçmektedir. Öğrenciler, emekliler, ev hanımları şeklinde grupların kredi alması bazı şartları yerine getirmelerine bağlıdır. Bu durumu fark eden bazı bankalar ise bilhassa emeklilerin bu sorununu çözmek adına onlara uygun fırsatlarla kredi sunmaktadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar yardımıyla emeklilerin rahatça kredi alması mümkün olmaktadır. Bilhassa emekli maaşını almış olduğu bankadan kredi almak isteyenlerin bu eylemlerini gerçekleştirmesi oldukca daha kolay olacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Sponsor Bağlantılar

PTT başta olmak suretiyle kamu bankaları Ziraat Bankası ve Vakıfbank şeklinde bankalar, emekli tüketicilere uygun şartlar altında kredi kampanyaları düzenlemektedir. Emekliye faizsiz kredi kampanyası yardımıyla emeklilerin emekli maaşlarını gelir olarak göstererek kredi alması mümkün olmaktadır. 2019 senesinde emeklilere ikramiye ödemelerinin yapılması, bu mevzuda destekleyici bir etkinlik olmuştur. Ziraat Bankası başta olmak suretiyle öteki bankalardan da emekli ikramiyesi almak mümkün olmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar içinde Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyttürk Katılım, Türkiye Finans Katılım ve Albaraka Türk Katılım şeklinde bankalar bulunmaktadır. Başka bankadan almış olduğu kredi olmayan, maaşı ve kredi geri ödemesi içinde negatif oran bulunmayan ve 75 yaşı geçmeyen emeklilerin kredi alması mümkündür.

Emeklilere On Maaşa Kadar Faizsiz Kredi Kampanyası

Türkiye’de yapılacak yeni düzenleme doğrultusunda kamu bankalarının emeklilere faizsiz yada düşük faizli kredi vermesi planlanmaktadır. Kredinin üst limitinin ise 45 bin TL olması düşünülmektedir. Emeklinin krediyi kendisine maaş veren bankadan alması gerekecektir. Emeklinin maaşına nazaran belirli oranlarda kredi çekmesi planlanmaktadır. Emeklinin borcu ise maaşından yapılacak kesintilerle mümkün olacaktır. Bu kesintilerin faizsiz olarak yapılması düşünülmektedir. Bu aşamada, on maaşa kadar kredi verilmesi planlanmaktadır. Bu proje, hemen hemen yürürlükte olmasa dahi kısa sürede uygulamaya konması düşünülmektedir. Kredinin geri ödemesi, 36 aya kadar yapılacak vadelerle mümkün olacaktır.

Emeklilere Uygun Fırsatlarla Kredi Veren Bankalar

Sponsor Bağlantılar

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar içinde Fibabanka bulunmaktadır. Fibabanka’da belirli bir limite kadar ve uygun vade seçeneğine haiz olan kredi verilmesi mümkündür. Fibabanka’da emekliler için uygun fırsatlarla kredi alınması söz mevzusudur. Emeklilere verilen kredi kampanyalarından yararlanmak isteyenlerin güncel duyuruları takip etmesi önerilmektedir. Fibabanka’dan faizsiz emekli kredisi almak isteyenlerin yalnızca işlem tutarı ve sigorta bedeli ödemesi söz mevzusudur. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar içinde Denizbank’ın adı geçmektedir. Denizbank; belirli bir sınıra kadar nakit ihtiyacı için hususi faizsiz ve masrafsız kredi sunmaktadır. Hiçbir dosya ve sigorta harcaması olmadan Deinizbank’tan kredi almak mümkündür.

Emeklilerin Faizsiz Kredi Alması

Denizbank ve Fibabanka haricinde Kuveyttürk’ün müşterilerine faizsiz olarak kredi sunmuş olduğu bilinmektedir. Kuveyttürk; kar oranıyla çalışan bir bankadır. Katılım bankaları, aldıkları karar neticesinde belirli bir mal yada hizmet karşılığında kredi vermektedirler. Bir başka deyişle, kredi almak isteyenlerin krediyi iyi mi nerede ve ne amaçla kullanacaklarını belgelemesi şarttır. Emeklilerin katılım bankasından kredi alabilmesi için maaşlarını bu bankalardan alıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Halkbank’ın dönem dönem emekliler için sunmuş olduğu faizsiz kredi kampanyaları bulunmaktadır. Ek olarak, geçmiş dönemlerde Akbank, İş Bankası, Aktifbank ve TEB şeklinde bankaların faizsiz emekli kredisi sundukları bilinmektedir. Bu tip kampanyaların güncel olarak takip edilmesi şarttır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, bu kampanyalarını resmi sitelerinden duyururlar.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020;

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, çoğu zaman katılım bankalarıdır. Bu bankaların içinde Albaraka Türk, Kuveyt Türk şeklinde bankalar yer alır. Bu bankaların kredilerini ve özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Albaraka Türk gereksinim finansmanı;

Emekliye hususi faizsiz kredi türünden olan bu gereksinim kredisinde faiz değil kar oranı mevcuttur. Başka bir deyişle, katılım bankaları sizin adınıza ihtiyacınız olan şeyleri çözer ve buna kar oranı ilave ederek sizden geri ödemenizi isterler. Albaraka Türk katılım bankasından alacağınız faizsiz kredinin özelikleri ise şöyledir;

  • Bu krediyi beyaz eşyadan mobilyaya kadar tüm ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz.
  • Bu krediyi 60 aya kadar vade ile ve aylık eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
  • Bu finansmanın kar oranları %0,95 ile %0,99 içinde belirlenir. Kredi notunuza ve aldığınız krediye nazaran alacağınız finansmanın kar oranı da değişebilir.
  • Bu krediyi almak için sizden istenen belgeler ile banka şubelerine müracaat yapanız gerekir. Bununla birlikte 18 yaşın üstünde olmanız istenir.

Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya harcaması şu demek oluyor ki tahsis tutarı alınacaktır. Bunun haricinde herhangi bir harcama alınması söz mevzusu değildir.

Denizbank emekliye faizsiz kredi;

Denizbank, emeklilere hususi olan gereksinim kredisi ile acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri uygun faiz oranlarında karşılıyor. Emekli maaşı alan her insanın kolaylıkla banka şubelerinden ya da internet adresinden müracaat yapacağı bu kredi yardımıyla, tüm nakit ihtiyacınız olan şeyleri derhal karşılayabilirsiniz. Kredinizi aylık %0,99’dan başlamış olan faiz oranlarında ve 60 ay vade ile almanız mümkündür. Bu kredini aylık faiz oranı %0,99’dan adım atar ve kredi notunuza göre farklılık gösterir. En yüksek uygulanan faiz oranı, emeklilere hususi gereksinim kredisi için %1,59’dur.

Denizbank emeklilere hususi gereksinim kredisini 2.000 lira tutarında 12 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %0,99 olarak belirlenirse, aylık taksit tutarı 179,82 lira olur. Kredi için alınacak tahsis tutarı tutarı 10 liradır. Sigorta primi için alınacak olan meblağ 26,14 liradır. Kredini aylık toplam maliyet oranı vergiler de dahil edildiğinde %1,3647 olur. Senelik kredi toplam maliyet oranı ise %16,3765 olacaktır.

Denizbank emeklilere hususi gereksinim kredisini 10.000 lira tutarında 12 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %1,59 olarak belirlenirse, aylık taksit tutarı 940,26 lira olur. Kredi için alınacak tahsis tutarı tutarı 50 liradır. Sigorta primi için alınacak olan meblağ 130,70 liradır. Kredini aylık toplam maliyet oranı vergiler de dahil edildiğinde %2,2274 olur. Senelik kredi toplam maliyet oranı ise %26,7286 olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*