Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları

Sponsor Bağlantılar

Merkezi Kuveyt’te olan Burgan Bank Grubu’nun Türkiye temsilcisi olan Burgan Bank Türkiye; alternatif bir bankayla çalışmak isteyenler için oldukça doğru bir tercihtir. Burgan Bank mevduat hesabı yardımıyla birikimlere kıymet katmak mümkün olmaktadır. Vadeli mevduat hesabı; oldukça risksiz bir yatırım aracıdır. Bu sayede, birikimleri vadeye koyarak faiz getirisi elde etmek mümkün olmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat hesabının sunmuş olduğu Burgan Bank vadeli faiz oranları; birikimlerini değerlendirmek isteyenler için en mantıklı tercih olacaktır. Burgan Bank; bir günden bir yıla kadar istenilen süre diliminde vade için mevduat hesabı açtırmayı mümkün kılmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; piyasalardaki değişiklikten etkilense dahi paranın vadesinin bitimine kadar durağan(durgun) kalmaktadır.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Hesaplama

Sponsor Bağlantılar

Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; piyasadaki değişikliklerden etkilenir. Sadece, müşterinin yapmış olduğu yatırımın sonuna kadar aynı faiz oranı geçerlidir. Bunun haricinde, Burgan Bank’ta Türk lirası, Euro ve Dolar cinsinden olmak suretiyle üç değişik para biriminde vadeli mevduat hesabı açtırmak mümkün olmaktadır. Burgan Bank’ta iki günden başlayarak 450 güne kadar uzanan süre diliminde vadeli mevduat hesabı açtırmak mümkündür. Burgan Bank vadeli faiz oranları; vadeye bakılırsa değişim gösterir. Mesela; 10 bin TL tutarındaki kıymet, iki günden 32 güne kadar %23,5 faiz oranıyla işlem görmektedir. Sadece, 32.günden başlayarak 450.güne kadar oluşturulan vadeli hesaplarda faiz oranı %24,1 olarak belirlenmektedir.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları 2019

Burgan Bank vadeli faiz oranları; net kazanç getirisini bir örnekle açıklamak mümkündür. 10 bin TL tutarının 30 gün vadeyle değerlendirildiği bir mevduat hesabında faiz oranı %23,5 olurken hesabın net kazancı ise 2019 yılı Haziran ayının verilerine bakılırsa 164,18 TL olacaktır. 30 günlük vadenin sonunda ise toplam meblağ 10,164.18 TL olacaktır. Bir başka örnekte ise 10 bin TL’nin 135 gün vadeyle işlem gördüğünü düşünelim. Bu aşamada; uygulanacak faiz oranı ise %24,1 olacaktır. Net kazanç ise 757,67 olarak hesaplanacaktır. Vade sonu meblağ; 10,757.67 TL olarak belirlenmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Burgan Bank Türk lirası vadeli faiz oranları, yatırım yapacağını vadeye bakılırsa değişmektedir. Buna bakılırsa 0-6 gün arasından vade yapmış olursanız kazancınız %4 olur. 7 ile 13 gün içinde vade yapmış olursanız gene kazancınız %4 olur. 13 ile 31 gün arsındaki vadeler için faiz oranı gene %4 olarak belirlenmiştir. 31 ile 450 gün arasındaki vadeler için de faiz oranınız %6 olacaktır.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Dolar Hesabı

Burgan Bank vadeli faiz oranları; para birimine bakılırsa farklılık göstermektedir. 5 bin dolarlık bir mevduat tutarının 100 gün vadeyle işleme sokulduğu bir vadeli mevduat hesabında uygulanan faiz oranı; %3,75’tir. Buna bakılırsa dönem sonu net kazanç; 41,10 USD olacaktır. Vade sonu meblağ ise 5,041.10 USD olarak hesaplanmaktadır. Dolar hesabında iki ile 13 gün arasındaki faiz oranı; %2 iken, 14 ile 32 gün arasındaki faiz oranı %2,75; 32 ile 92 gün arası %4; 92 günden başlayarak 450 güne kadar ise %3,75 faiz oranı uygulanmaktadır. Burgan Bank vadeli faiz oranları; yalnızca Türk lirasında değil dolar hesabında da oldukça uygun seçenekler sunmaktadır.

Burgan Bank dolar için vadeli faiz oranı, vadeyi belereceğiniz güne bakılırsa değişecektir. Buna bakılırsa 0 ile 31 gün içinde vade belirleseniz faiz oranınız %0,50 olacaktır. Yatırımlarınız için 32 günden 450 güne kadar vade belirlerseniz, faiz oranınız %1,75 olur.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Euro Hesabı

Burgan Bank vadeli faiz oranları; euro hesabında da oldukça uygun seçenekler sunmaktadır. 5 bin euroluk bir mevduat tutarının 100 gün vadeyle işleme sokulduğu bir vadeli mevduat hesabında %1,4 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna bakılırsa net kazanç; 15,35 euro olacaktır. Vade sonu meblağ ise 5,015.35 başlamaktadır. 93.günden başlayarak 450.güne kadar ise %1,4 faiz oranıyla hesaplarda işlem yapılmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; satın alan tarafınca uygun bulunmuş olduğu takdirde Burgan Bank’ın resmi web sitesi üstünden müracaat yapmak mümkün olmaktadır. Burgan Bank; müşteriden ilk etapta kişisel bilgiler talep etmektedir.

Burgan Bank Euro için vadeli faiz oraları, gene yatırmalarınızı vadede bekletmek istediğiniz süreye bakılırsa belirlenecektir. Bunan bakılırsa bir günden bir aya kadar olan şu demek oluyor ki 31 güne kadar olan yatırımlarınız için faiz oranı %0,25 olacaktır. 32 günden 450 güne kadar olan vadeli mevduat yatırımlarınız için faiz oranı %1 olarak belirlenmiştir.

Burgan bank vadeli hesap iyi mi açılır?

Burgan Bank’tan vadeli mevduat hesabı açtırmak için banka şubelerine müracaat yapabilirsiniz. Yatırım yapacağınız miktarın ne kadar bulunduğunu belirterek aylık faiz oranınızı öğrenebilirsiniz. Bu banka, müşterilerine hususi faiz oranı uygulamaktadır. Eğer bu banka ile çalışıyorsanız, daha yüksek faiz oranlarından yararlanabilir ve yatırımlarınızın daha çok kıymet kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabınızı bankanın web bankacılığından ya da mobil uygulamasını kullanarak da açtırabilirsiniz. Vadesiz mevduat hesaplarınızda olan paranın miktarına bakılırsa hesabınızı açabilir ve derhal yatırım halletmeye başlayabilirsiniz. Bunun için web bankacılığından ya da mobil bankacılıktan giriş yapmanız gerekir. İnternet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilmek için de bankanın size vermiş olduğu kullanıcı kodu ve şifreyi kullanmanız gerekecektir. Bu sayede vadeli mevduat hesaplarınızı, banka şubelerine gitmeye ve sıra beklemeye gerek kalmadan açtırabilir, hesabınız için istediniz vadeyi belirleyebilir, açtırmış olduğunuz hesabınıza istediğiniz an para yatırabilir ve hesap hareketlerinizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Hesabınızın vade sonu ulaştığında, sizin tarafınızdan bir belirtme olmadığı sürece, daha ilkin belirlenmiş olan vade kadar hesabınız yeniden etken hale getirilecektir.

Burgan Bank vadeli hesap özellikleri nedir?

Burgan Bank, banka şubelerinden hesap açtıran müşterilerine yüksek mevduat faizleri sunarken, hesaplarını dijitalden açtıran müşterilerine de hem yüksek mevduat faizi sunar hem de süper kredili mevduat hesabından faydalanmalarını sağlar. Bu hesabın özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Burgan Bank vadeli mevduat hesabı, oldukça kolay bir halde açılır. Hesabınızı dijital bankacılıktan açmak için bankanın müşterisi olmasanız bile https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris? Adresini tıklayabilirsiniz.
  • Bu bankanın vermiş olduğu yüksek mevduat faiz oranı daima yüksektir. Başka bankalar benzer biçimde yalnızca 3 aylık sefalar getirdin faizi uygulanmaz. Bir kez hesap açtırdığınızda, paranızı ne kadar süre süresince vadeli mevduatta tutarsanız tutun, yüksek mevduat faiziniz değişmez.
  • Burgan Bank’tan vadeli mevduat hesabı açtırdığınızda yüksek kredili mevduat hesabı da açtırmış olmuş olursunuz. Üstelik, içerideki paranız bitse bile bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Bu avantaj yardımıyla hem yüksek tutarlı hem de uygun faiz oranlı kredinizi derhal alabilirsiniz.
  • Bu hesabı açtırdığınızda masrafsız olarak havale ve EFTA yapma imkânı elde edersiniz.
  • Bu hesaba bağlı olarak kullanacağınız krediniz için 7/24 müracaat yapabilir ve onaylanan kredinizi anında kullanabilirsiniz.
  • Bu hesabı açtıran kişiler 7/24 canlı destek alma avantajına da haiz olurlar. Hesabınızlar ilgili tüm detayları detaylı olarak, destek hattından öğrenebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*