Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin hesabı nasıl açılır ?  Binance Hesabı Nasıl Açılır ? gibi soruların tek cevabı ve Bitcoin hesabı açarken dikkat edilmesi gereken tüm detaylar makalede yer verilmiştir.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Bitcoin üzerinden ciddi anlamda bir gelir elde edebilirsiniz.

Bitcoin 2009 yılından sonra hayatımıza giren ve girdiğini günden günümüze kadar yatırıcılarının ciddi anlamda para kazanmalarına olanak sağlayan bir kripto para birimidir. Bu kısa bir şekilde özetleyecek olursak  “Gelişen teknolojiye uyum sağlayan hayatımızın getirisi olarak ortaya çıkan dijital para birimi şeklinde özetleyebiliriz. Satoshi Nakamato tarafınca ortaya çıkartılan bu para birimi artık evrensel bir yapıya bürünüp bütün dünya tarafınca varlığı kabul edilmiş durumda.

Kabul oranının bu denli yüksek olduğu para birimini insanların yoğun talepleri doğrultusunda birçok kitle için “ekmek kapısı” konumuna geldi. Sizler de bu devasa gelir kaynağından gelir elde edebilir ve ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Tabi, bunun bazı ince detayları var. Bitcoin konusunda ön bilgilendirme yaptıktan sonra sizlere bu işten nasıl ciddi anlamda gelir elde edebileceğinizin yöntemlerinden bahsederek, sistem özelinde detaylı tanıtımlar yapacağız.

Her şeyden önce bir bitcoin cüzdanınızın olması gerekiyor, aksi durumda her hangi bir işlem yapabilmeniz söz konusu bile değil. Bunun için de bir hesap oluşturmanız gerekiyor, nasıl yapıldığı bilmeyenler için resimlerle kademe kademe açıklama yapacağız.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Bitcoin cüzdanına nasıl sahip olunur, kaydı nasıl oluşturabilirim?

 

Hesap oluşturmak için türlü sayıda seçeneğiniz bulunuyor. Bu pazardan pay sahibi olmak isteyip ciddi yatırımlarla kazanç sağlama çabasında olan birçok firma var. Tabi, burada en çok önem arz eden husus güven algısı. Para kazanmak isterken elinizdeki paradan da olmayın. Bu bağlamda bizler derin analizler yaparak dünyada en yoğun bir şekilde kullanılan ve oldukça fazla kripto para birimi alternatiflerinin bulunduğu Binance ‘yi tercih edip işlemlerimizi bu firma üzerinden yapacağız. Ayrıca sistem tam bir kullanıcı dostu! Oldukça yalın, sadece ve anlaşılır bir dille tasarlanmış. Sistemin iki ara yüzü bulunuyor. Yeni başlayanlar için daha sadeleştirilmiş bir yapıya büründürülürken, uzman olanlar için daha fazla detayla yer verilmiş. Bu seçimlerinizi anlık değiştirebiliyorsunuz. Her şeyden önce kaydımızı hızlı bir şekilde oluşturarak hemen kazanmaya başlayalım.

Binance üzerinden hesap oluşturma

 

 • Binance üzerinden kayıt oluşturmak için öncelikle internet tarayıcınıza aşağıdaki adresi kopyalayıp yapıştırın.

https://www.binance.com/tr/register?ref=NC2D5EMX

Not: Kayıt işleminizi bu link üzerinden başlatmanız oldukça büyük önem arz ediyor, farklı linkler üzerinden erişim sağlamayın. Bu direkt olarak sizlerin kazanç oranlarını etkileyecektir. Nedenlerini konumuzun ilerleyen bölümlerinde kapsamlı bir şekilde açıklayacağız. Bu yüzden şimdilik yalnızca bu link üzerinden kayıt olmanız gerektiğini bilin.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

 • Erişim sağladıktan sonra kayıt ekranı.

Kendinize özel bir kayır oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey hemen herkesin sahip olduğu bir mail adresi. Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek;

 

 • Resimde de görüldüğü üzere 1 numaralı okun yanına E-Posta adresimizi yapıyoruz. Mail adresinizi afaki yazmayın, devamlı kullandığınız bir adres olmasına özen gösterin. Bu adrese kazançlarınızı arttırmaya yönelik bilgilendirme içerikleri gelebileceği gibi, kayıt işleminizi onaylayıp bilginiz dâhilinde yaptığınızı belirtecek onay maili gelecektir.
 • Okun bulunduğu alana şifrenizi yazmanız gerekli. Şifrenizi belirlerken hatırlayabileceğiniz ve kimsenin kolay bir şekilde çözemeyeceği karışıklıkta ve özel karakterlerin içerdiği bir şifre olmasına özen gösterin. Bu sayede sonradan hesabınızın çalınma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.
 • Ok bölümüne 2. Ok bölümünde yazmış olduğunuz şifrenin aynısını “teyit” maksadıyla yazın.
 • En alt bölümdeki kutuyu seçin ve “Binance’ ye katılmayı” kabul edin.
 • Akabinde de “Kayıt ol” sekmesini seçip, kayıt aşamasını tamamlayın.
 • Bu aşamada kayıt için kullanmış olduğunuz mail adresine gidin. Sizlere bir mail gönderilip onay linki aktarılacak. Bu tamamen yukarıda açıklamasını yaptığınız mailin doğruluğuna yönelik bir tedbir. Linki tıklayın, mail adresinizi doğrulayın ve para kazanmanın keyfini yaşayın.

Dip Not: Hesabımıza erişim sağladıktan sonra size ilk adımda 2 aşamalı güvenlik doğrulama ekranını gelecek. Bunu arzu ederseniz “Skip” ekranına basarak hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. Daha sonra ayarlardan güvenli girişi aktif etmeniz mümkün. Bunun için“2FA” yani iki aşamalı doğrulama” bölümüne girmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızda yüksek meblağlarda işlem yapacaksanız 2FA’ güvenli giriş seçeneğini aktif etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Binance kayıt işleminden sonra ayarlarını yapma.

Kayıt aşamasından sonra karşınıza artık cüzdanınız geliyor. Burada bilmeniz gereken önemli konular için bizler sizlere yardımcı olalım.

Bu aşama önemli olduğu için madde madde ilerleyeceğiz.

Giriş Şifreniz Bölümü: Eğer güvenlik nedeniyle şifrenizin değişimini isterseniz bu bölümden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız değiştiremezsiniz. Çünkü sistem sizden eski şifrenizi de isteyecektir. Şifrenizi unutmanız durumda kayıt ekranından “Şifremi unuttum” derseniz mail adresinize yenileme linkini göndereceklerdir.

Anti-Spam kodu: Bu bölümden hesap doğrulaması yapıyorsunuz.

Api: Daha uzmanların kullandığı bir alan. Bireysel kullanıcılar için bu bölümde her hangi bir işlem yok. Merak edenler hakkında bilgi verelim. 3. Kişiler sistemlerine btc tanımlaması yaptıklarında manuel girişler yaomak yerine Api üzerinden girdiği değerler sayesinde her şeyi otomatik bir şekilde tanımlayabiliyorlar.

Sms doğrulama: Maddi işlemler yapabilmeniz ve bilgilendirmelerin sizlere ulaşabilmesi için mutlaka bu ayarları yapmanız ve telefonunuzu doğrulamanız gerekiyor.

Google Authenticator: Tüm büyük sistemler tarafınca kullanılan ek güvenlik sistemidir. Google tarafınca sistemler arasında artı bir şifreleme yapar. Bu seçeneği aktif ettiğinizde telefonunuza harici bir uygulama indirip giriş yapabilmek için o uygulamanın sizlere sağlayacağı şifreyi girmeniz gereklidir.

Güvenliğinizi bir tık daha arttıracağınız için kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Yatırım yapın, kazanmaya başlayın.

Kripto para ticareti yapıp kazanabilmek için Binanceye bütçeniz doğrultusunda bir para girişi sağlamanız gerekiyor. Yatırabileceğiniz rakamın her hangi bir sınırı yok. Alt limiti oldukça düşük tutabildiğiniz gibi, üst limiti de bütçeniz kapsamında oldukça yüksek gösterebilirsiniz.  Rakamı ne kadar yüksek tutarsanız kazanma oranınızın da o denli yükseleceğini hatırlatmak isteriz. Yatırdığınız para tuturarın özelinde her hangi bir kesinti ya da komisyon oranı uygulanmıyor. Bu nedenle işlem sıklığınızı kontrol altında tutmaya çalışmayın.

Sistem üzerinde yapabileceğiniz yatırımları iki ayrı şekilde yapabilirsiniz.

Bu aşamada öncelikle FONLAR daha sonra da Yatırılanlar bölümüne giriş yapın. Karşınıza seçim yapabileceğiniz farklı türlerde para birimleri çıkacak. Seçeceğiniz her hangi bir para biriminin yatırım adresini kopyalayın.

 

Daha sonra sırasıyla Para Çekme & Gönderme tada ikinci yöntem olan Fonlar ve Bakiye bölümüne giriş yapın. Burada da karşınıza para birimleri çıkacak. Seçiminizi yaptıktan sonra bir önceki aşamada kopyalamış olduğunuz linki buraya yapıştırmanız gerekiyor. Yükle butonuna bastıktan sonra da tebrik ediyoruz, ilk yatırımınızı yapmış oluyorsunuz.

Bitcoinle kazanabilmek için bunlara dikkat edin.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Şimdiye kadar sistem kaydını nasıl oluşturacağınız ya da sistemi tanıtmaya yönelik açıklamalar yaptık. Ama para kazanabilmek için bunlar yeterli değil. Sizin de yüksek miktarlarda kar marjına ulaşabilmeniz için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bunları şu şekilde sayabiliriz,

 • Bitcoin üzerinden kazanabilme yöntemleri
 • Referesans linki çok önemli!
 • Uzmanlık alanınız sonucunda hizmetinize karşılık bitcoin alabilirsiniz.
 • Ticaret yeteneğiniz konuşturarak bitcoin kazanabilirsiniz
 • Bedava bitcoin kazanabileceğiniz yöntemlerde mevcut.

Ana başlıkları aktardığımıza göre bunları size madde madde açıklayalım.

Referans linki çok önemli!

Yukarıda kısmen değindiğimiz ama daha ayrıntılı bir şekilde aktaracağımızı bildirdiğimiz referans kayıt sistemi bitcoin üzerindeki kazanımlarda oldukça etkili oluyor. Şöyle ki sistem referans gönderilen kişi özelinde ekstra avantajlar sağlıyor.

Referans sistemi üzerinden üye olup yatırım işlemlerinde uygulayacağınız alım satımlarda %10 oranında ekstra bonus kazanıyorsunuz. Bunun gibi daha birçok avantajları var. Ayrıca sizde kayıt olduktan sonra çevrenizdekilere, arkadaşlarınıza sistem hakkında bilgilendirme yapabilir ve kendi referans kodunuzla üye olmasını sağladıktan sonra kazanç kapınızı daha da yükseltebilirsiniz. Bu nedenle kayıt işleminizi mutlaka https://www.binance.com/tr/register?ref=NC2D5EMX linki üzerinden oluşturmaya özen gösterin.

Uzmanlık alanınız sonucunda hizmetinize karşılık bitcoin alabilirsiniz.

Hepimizin kendini bir alanda iyi hissettiği ve “Ben bu işi güzel yaparım” diyebildiğini birçok yetenekleri vardır. Bu yeteneklerinizi boş zamanlarınızda mutlaka gelir kapısına dönüştürün.  Günümüzde hizmet satımı yapabileceğiniz birçok freelancer sistemler mevcut. Bu sistemlere kayıt olup vereceğiniz hizmet doğrultusunda da belirli oranlarda bitconin kazanabilirsiniz. Bizler sizler için bitcoin üzerinden ödeme alabileceğiniz bazı sistemleri aktarabiliriz.

Mesela,

 • Cryptogrind
 • Jobs4Bitcoins
 • Coinality
 • jobs
 • bitWAGE
 • Co
 • co

Gibi web sitelerinee üye olup, gelirinizi bitcoin hesabınıza tanımlatarak dijital paranızı katlamanız mümkün.

Ticaret yeteneğiniz konuşturarak bitcoin kazanabilirsiniz!

Bitcoin için en yaygın kullanılan yöntemdir. Bitcoin borsasını iyi takip ederseniz gelirlerinizi en tepelere yükseltebilirsiniz. Bunun için analiz yeteneğinizin ve araştırmacı yapınızın en üst düzeylerde olması gerekiyor.

Bu işlemi bir borsa mantığında düşünebilirsiniz. Borsa’ da edinilen yüksek tecrübelerin de yardımı ile hisse senedinin düşük seviyelerde iken alıp, yükseldiği anda bozdurulduğunda oldukça yüksek bir kar marjı bırakır. Durum bitcoin için de benzer özellikler gösteriyor. Sistem üzerindeki sanal paralarında farklı fiyat bantlarında gezindiğinden bahsetmek mümkün. Eğer fiyatı düşükken dijital para birimini yakalayıp değer kazandığında satışını yaparsanız ciddi anlamda BTC kazanmanız kaçınılmaz bir son. Tabi, bu yöntem biraz risk teşkil ediyor. Zarar etme ihtimaliniz de var. Fakat hayat risklerle dolu değil mi? Tavsiyemiz bu işlemi yaparken öncelikli olarak düşük rakamlardan yola çıkın. Zarar ettiğiniz anda bütün birikiminiz ortadan kaybolmasın. Bu küçük rakamlar özelindeki yapacağınız işlemler yardımıyla edineceğiniz tecrübeler sayesinde de ileriki dönemlerde çok daha yüksek yatırımlarla çok daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

Bedava bitcoin kazanabileceğiniz yöntemlerde mevcut.

Bu kadar büyük Pazar payının oluşumundan sonra 3. Sıra bileşenlerin bu işlemden kar amacı gütmek maksadıyla bedava bitcoinleri kullanıcılarına dağıtma işlemini söylemezsek tabi ki olmazdı. Amaçları tamamen reklam üzerinden gelir elde edebilmek. Reklamlar aracılığıyla şirketlerden edinmiş oldukları gelirlerin bir kısmını sizlere BTC olarak dağıtarak karşılıklı bir şekilde kazanmayı vaat ediyorlar.  Tabii ki pastanın büyük kısmı onlara, küçük kısmı da size kalıyor. Peki, bu sistemler nelerdir?

Android marketlerde ya da IOS storlara türlü çeşitlerde uygulamalar bulunuyor. Ya da yalnızca bu işlem için tasarlanan web siteleri de mevcut. Bu işlemi farklı mantaliteler altında yapan o kadar yoğun bir kitle var ki, tek tek bunlara değinmek yerine “mantıklarını” sizlere aktararak karar verebilmeniz açısından yardımcı olmaya çabalayacağız.

 Bitcoin musluğu olarak adlandırılan bu sistemlerde iki ana mantık üzerinden sizlere BTC aktarılmaktadır.

 • Reklam izleme yöntemiyle
 • Görev yaptırma yöntemiyle.

Birinci seçeneğe yukarıda kısmen de olsa değindik. İndireceğiniz uygulama ya da gireceğiniz web sitesinde farklı türde reklamlar, videolar bulunmaktadır. Sizlerden bu videoları sonuna kadar izlemeniz istenecektir. Ya da karşınıza çıkan reklamlara zorunda bir şekilde tıklama sistemi. Sizler bu işlemleri yaptıktan sonra firmaların reklam veren 3. Şahıslardan alacakları gelirden sonra kısmen de olsa cüzi bir miktarını sizlere BTC olarak dağıtır ve gelir elde etmenize olanak tanır.

İkinci seçeneğe gelecek olursak, burada ki Pazar çok daha kapsamlı bir şekilde ilerliyor. Sistem üzerinden sizinle iletişim kuruyorlar ve isteyebileceklerinin sonu yok.  Genel olarak sosyal medya hesaplarınızı ağırlıklı bir şekilde kullanmak isteyebilirler. Mesela bir içeriği Storyinizde paylaşıp reklamlarınızı yapmak, bir bulmaca çözmenizi istemek, her hangi bir konu hakkında içerik oluşturmanızı talep etmek dışında Youtube üzerinden bir video izleyip google’da her hangi bir işletme hakkında yorum yapmanızı talep etmek yoğun bir şekilde başvurdukları yöntemin başında yer alıyor.

Dediğimiz gibi karşınıza çıkacak görevlerin herhangi bir sınırı yok. Tabi bütün bunları yapmak ya da yapmamak tamamen kendi inisiyatifiniz altında. Orada geçen görevleri yapıp, görevi yaptığınızı sistem sahibine delil olarak sunarsanız ( Ekran görüntüsü vs..) karşılığında sizlere düşük de olsa bir BTC geliri gelecektir. Alacağınız rakamlar çok da yüksek olmayacaktır. Hayallerinizi büyük tutmayın, eğer çok zaman harcayacağınız ve BTC ‘si düşük olan bir görev varsa uzak durmayı tercih edebilirsiniz.

Bu sistem kullanıcılar arasında yoğun bir şekilde tercih edilmese de uzun süre bilgisayar başında ya da eli telefonda olup fazlaca boş zamanı olan ve mesleki anlamda zaman geçirip gelir elde etme yöntemi bulunmayan insanların az da olsa kendilerine kazanç kapısı oluşturabilecek bir sistem olarak kendini ön plana çıkartıyor.

Sonuç olarak aktarmamız gerekirse; BTC yakın zamanda hayatımıza giren, günümüzde popülaritesini tamamen arttıran ve geleceğe ise damga vurması beklenilen oldukça popüler bir sistem. Gündemi takip ederek, sistem özelinde zaman içinde edindiğiniz tecrübeleri kullanarak, bu konu hakkında detaylı araştırmalar ve analizler yaparak kendinize çok yüksek rakamlarda bir kazanç oluşturmanız mümkün. Bu yüzden sizde hemen şimdi https://www.binance.com/tr/register?ref=NC2D5EMX linkine tıklayarak BTC üzerindeki hesabınızı oluşturun, günden güne katlanan kazançlarınızın keyfini yaşayın.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

 

Bitcoin hesabı nasıl açılır başlığımızda bitcoin hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt bulacaksınız. Siz de bitcoin hesabı nasıl açılır merak ediyorsanız o halde doğru içeriktesiniz demektir. Bitcoin hesabı nasıl açılır öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Sizler için bitcoin hesabı nasıl açılır sorusunu özenle cevapladık ve bitcoin hesabı nasıl açılır öğretmeye çalıştık. Bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızda bitcoin hesabı nasıl açılır öğrendikten sonra artık bitcoin hesabı açabilirsiniz. Hemen bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızı okuyun ve bitcoin hesabı nasıl açılır öğrenin!

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin satın almanın birçok yolu vardır. Biri bir Bitcoin ATM’si, diğeri fiziksel Bitcoin satıcıları, diğeri kripto para borsalarıdır. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine sahip olan herkes önce bir kripto para birimi değişimine kaydolmalıdır. Bu borsalar Binance gibi küresel kripto borsaları olabileceği gibi BtcTurk veya Paribu gibi yerel borsalar da olabilir. Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi satın almak isteyen herkes önce bu borsalardan birinde bir hesap açmalıdır. Hesap açma süreci, birkaç dakika süren kısa ve kolay bir süreçtir.  Binance web sitesine giriş yapın. Üyelik formunu doldurun. Posta ile onaylayın. Hesabınız ticaret için hazır hale gelmiştir.

Hesabı açan kişi bu borsada herhangi bir banka hesabına para yatırır ve yatırılan miktar için herhangi bir dijital para birimi satın alabilir. Daha sonra bu Bitcoin’i veya başka bir dijital para birimini herhangi bir zamanda mevcut para değerinden alıp satabilir. Sanal dolaşımı olan Bitcoin bir tür dijital paradır ve bu dijital paraların dolaşımda olduğu kripto para birimlerinde olabilmek için öncelikle bir bitcoin cüzdanınızın olması gerekir. Bitcoin hesabı açma terimi aslında bunun anlamıdır. Bitcoin hesabı açabilmek için bu fonlarda işlem gören platformlarda (kripto para borsaları) üyelik oluşturmak gerekir. Bitcoin hesabı açmak için oluşturulan üyeliklerde platformlar sizden komisyon talep etmekte ve bu ücret karşılığında kendi yapıları içinde birçok fırsat sunmaktadır.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

 

 Bitcoin açılabilecek Hesaplar Nelerdir?

Aslında “Bitcoin hesabı” adında bir hesap türü yoktur. Bitcoin hesabınızdan bahsettiğinizde, borsalarda veya bitcoin cüzdanlarında işlem yaptığınız hesapları kastediyorsunuz. Bu nedenle Binance.com gibi global borsalarda veya Paribu, Koinim, BTCTurk gibi yerel borsalarda açtığınız hesaplar Bitcoin hesabı olarak değerlendirilebilir. Bu sitelerde hesap açmak çok kolaydır, sadece normal bir web sitesi için üyelik formunu doldurun. Paribu ve Koinim gibi yerel borsalar kimlik doğrulama gerektirirken, Binance.com gibi küresel borsalar günde 2 BTC’ye kadar para çekme ile kimlik doğrulama gerektirmez. Paribu’da hesap açmak için Binance Exchange’de bir Bitcoin hesabı açın. Binance kullanım kılavuzunu okuyun. Paribu borsasında bir Bitcoin hesabı açın. Paribu’ya Türk Lirası gönderin ve Bitcoin satın alın. Paribu’dan satın aldığınız bitcoinleri Binance Exchange’e gönderin. Binance Borsasında Bitcoin ile Altcoin ticareti yapabilirsiniz.

Bir Bitcoin hesabı açmak ve bu pazara girmek için kripto para borsalarına kayıt olmak kesinlikle gereklidir. Bir Bitcoin hesabı açtıktan sonra, bitcoin satın almak için kredi kartınızı kullanmanız gerekir. Paribu, BTCTürk ve Thodex gibi Türk borsaları da para transferi yoluyla Türk lirası yüklemenize ve bitcoin satın almanıza izin veriyor. Dijital borsalarda herhangi bir parayı kripto para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Bitcoin hesabı açtığınız platformlarda kripto para piyasasını yakından takip etme şansınız da olabilir.

Bitcoin Nasıl Alınabilir?

Bitcoin’in birçok alt parası vardır ve her platform farklı altcoin ticareti yapabilir. Bitcoin hesabı oluştururken kişisel bilgiler sizden istenir. Bu kişisel veriler mümkün olduğu kadar doğru girilmelidir. Bitcoin borsalarında oluşturduğunuz bir bitcoin hesabı ile kolayca bitcoin satın alabilir, değerleri yükseldiğinde satış yapabilir ve hesaplarınız arasında transfer yapabilirsiniz. Bitcoinleriniz, bitcoin cüzdanlarında saklanır ve kayıtlı olduğunuz borsa tarafından korunur. Her platform için farklı güvenlik önlemleri olsa da, bilgisayarınıza ek cüzdan koruma programları da kurabilirsiniz. Daha sonra bitcoinlerinizi yüklü programda cüzdanınıza gönderebilirsiniz.

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

 

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Bitcoin cüzdanı 13 karakterden oluşur. Harf ve rakamlardan oluşan bir dizi denilebilir. Bankaların size verdiği Iban numarası olarak düşünürseniz anlaşılması daha kolay olacaktır. Elbette bu cüzdan adresi sadece Bitcoin için geçerli değil. Her kripto para biriminin kendi cüzdan numarası vardır. Örneğin, Binance borsasının bir üyesi ise, toplam 150 dijital para birimi olduğu için size 150 cüzdan numarası atanacak. Başka bir adrese veya borsaya transfer yapmak istiyorsanız, bu kripto para biriminin numaralarını kullanmalısınız. Binance borsasından Paribu’ya XRP’yi Binance’e seçerek ve Paribu’da XRP cüzdan adres numaranızı girerek 100 Ripple (XRP) transferi yaptığınızı varsayalım. Bu, Bitcoin’e atanan cüzdan adresini girerseniz, bu transferin işleme alınmayacağı anlamına gelmektedir.

Bitcoin Açılımı Esnasında Kullanılacak İpuçları Nelerdir?

Yatırım yapacağınız kripto para birimi hakkında kendi araştırmanızı yapın. XRP jetonlarını Google’a yazdığınızda yüzlerce makale göreceksiniz. Projeyi inceledikten sonra,  makul olduğunu düşündüğünüze göre yatırım yapınız. Tüm döviz piyasalarının sabit bir kuralı sabırlı olmaktır, yatırım yaptığınız dijital para biriminin değeri düştüğünde veya yatırım yapmadığınız projelerin değeri arttığında panik yapılmamalıdır. Piyasada, her zaman uzun vadede kazanacağını düşünenler yatırımcı olmaktadır.

Kaybı durdur işlevi olan “Kaybı Durdur veya Kaybı Durdur” işlevini kullandığınızdan emin olunmalıdır. Bitcoin piyasasına göz kulak olmak moralinizi ve karar verme isteğinizi azaltacaktır. Kendiniz için kurallar koyduğunuzdan emin olunmalıdır. Bitcoin ile yüksek para kazanabilir veya yüksek para kaybedebilinir, bu yüzden alamayacağınız para veya borca yatırım yapılmamalıdır. Borsa, döviz veya bitcoin yatırımı ile ilgili kitapları okuduğunuzdan emin olunmalıdır.

Bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızın sonuna geldik. Siz de bitcoin hesabı nasıl açılır yazımızın sonuna geldikten sonra bitcoin hesabı nasıl açılır öğrendiyseniz bitcoin hesabı nasıl açılır başlığımıza bir yorum bırakın 🙂 Yorumlarınız sayesinde bitcoin hesabı nasıl açılır yazımız daha çok değer kazanacak ve daha kaliteli içerikler üretmeye devam edeceğiz.

Bitcoin hesabı nasıl açılır yazımıza attığınız her yorumla sorularınızı sorabilir ve yanıtlar bulabilirsiniz. Bitcoin hesabı nasıl açılır başlığımız altında hemen sorularınızı iletin ve yanıtlarınızı alın!

TIKLA BİTCOİN HESABI AÇ

 

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır? Bitcoin son yılların en çok kazandıran dijital bir kripto bara birimidir. İlk olarak 2009 yılında faaliyete geçirilen bu online para birimi yaklaşık 11 yıl içerisinde 100’lerde kat değer alarak bugünkü zirve noktasına kadar ulaşmıştır. Bitcoini değerli kılan birçok faktörler söz konusudur. Tamamen merkeziyetsiz bir para birimi olmakla birlikte herhangi bir sahibi bulunmuyor. Diğer bir ifadeyle bitcoin geliştiricilerinin kimler olduğu hakkında henüz net bilgiler söz konusu değildir. Bu para birimi bugün itibariyle pek çok Avrupa ülkelerinden ve ülkemizin bazı bölgelerinden de geçerliliğini sürdürüyor. Ancak ülkemizde henüz kripto para birimleri hakkında yasal düzenlemeler yer almadığından bitcoin sınırlı düzeyde kullanılabiliyor.
Bitcoin tüm kripto para birimlerinin lideri ünvanına sahiptir. Bu para birimi diğer alt kriptolara oranla çok daha yüksek bir değer taşıyor. Bugün halen yükselmesi devam ediyor. Bu nedenle de dünya çapında gerek bireysel ve gerekse de kurumsal işletmeler tarafından halen yoğun bir şekilde tercih ediliyor.
Bitcoin Neden Tercih Ediliyor?
Bitcoin birçok nedenlerden dolayı tercih ediliyor. Pek çok alt kripto para birimleri özellikle merkeziyetsiz olmadığından düşük düzeyde güven sağlıyor. Bu da yatırımcıların genellikle bitcoine yönelmesine neden oluyor. Bitcoin tamamen merkeziyetsiz bir şekilde çalıştığından yatırımcılarına güven sağlıyor. Çünkü merkeziyetsiz olan herhangi bir dijital para birimi yatırımcılarına her zaman güvenceler sunar. Bu türden kriptoların kısa ömürlü olması, geçici bir süreliğine aktif kalması gibi durumlar söz konusu değildir. Bitcoin aynı zamanda diğer alt kripto para birimlerine oranla işlevi daha uzun ömürlüdür. Yapılan analizler doğrultusunda ortalama olarak 2140 yılına kadar bitcoin üretimi yapılabilecektir.
Bitcoin Avantajları Nelerdir?
Bugün en avantajlı kripto para birimi hangisidir diye sorulsa, doğal olarak Bitcoin denilir. Çünkü bu gözde dijital para birimi her şeyden önce köklü bir geçmişe sahiptir. Bugün birçok alt coinler birkaç ay veya yıl içerisinde borsalarda yer almıştır. Fakat Bitcoin ortalama olarak 12 yıllık bir geçmişe sahiptir. Tüm bunların haricinde bu kaliteli dijital para birimi tüm dijital para birimlerinin öncüsü ünvanına da sahiptir. Bitcoin her ne kadar pek çok kripto para birimlerine oranla daha düşük miktarda üretilse de günden güne maksimum düzeyde değerler almaya devam ediyor.
Bitcoin diğer alt coinlere oranla çok daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde değer alıyor. Bu dijital para biriminde ayrıca dalgalanma durumları diğer alt coinlere oranla daha düşüktür. Uzmanlar Bitcoin’inin yakın gelecekte çok daha büyük değerlere ulaşacağı yönünde bilgiler sunuyor. Dolaysıyla bu kripto para birimi geçmişten bugüne dek geniş ve istikrarlı bir yatırımcı kitlesine ev sahipliği yapıyor.
Bitcoin’e Kimler Yatırım Yapabilir?
Bitcoin kurumsal bir kazanç platformu değildir. Dolaysıyla bu kripto para birimine dileyen herkes güvenli bir şekilde yatırımlar yapabiliyor. Bireysel ve kurumsal işletmeler tarafından yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. Bugün özellikle pek çok yabancı kaynaklı devasa cirolu işletmeler tarafından da yüklü miktarda Bitcoin alımları gerçekleştiriliyor. Bitcoin yatırımı doğrudan internet üzerinden ve Blochain sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Blochain sitesi haricinde kesinlikle farklı platformlar üzerinden hesap açılmamalıdır. Bitcoin yatırımlarıyla bugün birçok dünyaca işadamları bulunuyor.
Bitcoin’den Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?
Bitcoin geleceği bulunan bir dijital para birimidir. Dolaysıyla ülkemiz genelinden de küçüklü büyüklü birçok yatırımcılar tarafından talep görüyor. Bu kripto para biriminden yatım miktarları nispetinde kazançlar sağlanabiliyor. Fakat Bitcoin ilk çıktığı tarihten itibaren özellikle üretimi daha basit olduğundan küçük yatırımlar karşılığında maksimum kazançlar sunuyordu. Bugün itibariyle ise özel algoritması yani her yıl üretim miktarında yarılanma durumu meydana geldiğinden daha düşük oranlarda kazanç vaat ediyor. Yine de Bitcoin birçok alt coinlere göre yüksek kazançlar sunuyor. Özellikle bugün balina olarak da tanımlanan büyük yatırımcı kitlelerine çok yüksek kazançlar sağlıyor. Diğer coinlerde olduğu gibi Bitcoin’den de yüksek kazançların elde edilebilmesi için mümkünse yatırımların bir süreliğine bekletilmesi tavsiye edilir.
Bitcoin özellikle her yıl yarılanması sebebiyle değeri bir sonraki yılda minimum 2 katı olarak söz konusu olabiliyor. Bu bazen daha yüksek katlamalı olarak da görülebiliyor. Bu aşamada yatırımcıların yükselişleri çok iyi değerlendirmesi ve borsaları düzenli bir şekilde takip etmesi önemlidir.
Bitcoin Neden Bu Kadar Değer Aldı?
Pek çok kripto para yatırımcıları tarafından Bitcoin’in neden bu denli değer aldığı merak ediliyor. Bu dijital para birimi dijital paraların söz konusu olmadığı yılda hizmete sunuldu. Dolaysıyla 2009 yılında Bitcoin varken henüz bugünkü pek çok alt coinler piyasada işlem görmüyordu. Bitcoin ilk çıktığı yıllarda doğrudan bilgisayarlar üzerinden mining yapılardan üretiliyordu. Bugün dahi üretimleri kısıtlı bir şekilde de olsa halen devam ediyor. Fakat bugün yarılanma durumu söz konusu olduğundan ve yoğun talep gördüğünden üretimi daha düşük seviyelerde seyir ediyor. Hatta ileriki dönemlerde bu kripto para biriminin bilgisayarlar üzerinden üretimi dahi durdurulabilecek ve daha hızlı işlev sunan cihazlar üzerinden aktif olabilecektir.
Bitcoin ilk dönemlerde yatırımcılar tarafından yeteri düzeyde güven almadığından borsa piyasalarına daha düşük değerden çıktı. Fakat 2009 yılından sonrasında hızlı bir şekilde inanılmaz değerlere ulaşmayı başardı. Öyle ki o dönemler bir yatırımcı tarafından 100 adet Bitcoin üzerinden 1 pizza siparişi dahi yapılmıştı. Bu olay kısa süreler içerisinde dünya basınında yankı uyandırmıştı. 2020 yılında ise Bitcoin maksimum düzeyde değer tırmanışında yerini alıyor. Öyle ki bu durumu gören büyük yatırımcı kitlesi dahi bu kripto para birimiyle yoğun bir şekilde ilgileniyor.
Bitcoin Değeri Neden Düşüyor?
Her kripto paralarda söz konusu olduğu gibi Bitcoin kripto para biriminde de zaman zaman çeşitli nedenler sonucunda değer düşüklüğü meydana geliyor. Bu durumun temel sebebi ise, elinde çok sayıda yani binlerce veya milyonlarca adet Bitcoin bulunan ve balina olarak tabir edilen büyük yatırımcı kitlesinin borsalara yön vermesidir. Bu türden yatırımcılar doğrudan Bitcoin’in işlem gördüğü borsalardan manipülasyonlar yapabiliyor. Bu da Bitcoin değerinin zaman zaman düşmesine veya yükselmesine neden oluyor. Bitcoin değeri balinaların tutumları bazında değişiyor. Bu yatırımcılar dilediği zamanlarda ortak bir şekilde hareket edebiliyor.
Bitcoin’i Alt Coinlerden Ayıran Özellikleri Nelerdir?
Bitcoin’i diğer alt coinlerden ayıran birçok temel özellikleri söz konusudur. Pek çok alt coinlerde merkeziyetsiz işlev söz konusudur. Dolayla birçoğunun gerçek anlamda yüksek kazançlar elde edilmesi amacıyla belirli sahibi veya sahipleri bulunuyor. Bu da projelerin genellikle kısa süreli olması anlamına geliyor. Ayrıca bu özellik yatırımcıların para kaybetmesi anlamına da gelebiliyor. Fakat Bitcoin işleyişi oldukça farklıdır. Bu kripto para birimi tamamen merkeziyetsiz yani hangi ülkede ve kimler tarafından hizmete sunulduğu bilinmiyor.
Sistemin geliştiricileri mutlaka bulunuyor, fakat henüz net isim ve kimlik bilgileri söz konusu değildir. Bitcoin’i alt coinlerden ayıran temel özelliklerinden biri de doğrudan Blochain tabanlı olmasıdır. Bu taban dünyanın en güvenilir uygulamasıdır. Dolaysıyla kullanıcı kimlik bilgileri %100 güvenli bir şekilde sistem tarafından muhafaza ediliyor. Fakat sunulan bilgilerin kullanıcılar tarafından kaybedilmesi tamamen kullanıcıların sorumluluğunda yer alıyor.
Bitcoin Yatırımı Riskli mi?
Bitcoin yatırımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında bu kripto para birimine yatırım yapılmasının riskli olup olmadığıdır. Bitcoin her ne kadar güvenilir bir yatırım aracı olsa da bilinmeyen nedenlerden dolayı bazı zamanlarda ciddi anlamda düşüşler gösterebiliyor. Bu coin de birçok uluslararası borsalarda aktif bir biçimde işlem görüyor. Öyle ki listenin ilk sırasında dahi yer alıyor. Fakat Bitcoin yatırımında da riskler elbette ki söz konusudur.
Yatırımın doğru zamanda gerçekleştirilmesi, hesabın kusursuz bir şekilde oluşturulması, sunulan şifre ve anahtar bilgilerinin saklanması ve kimseyle paylaşılmaması gibi faktörlere dikkat edilmesi önem arz ediyor. Bitcoin yatırımlarında özellikle deneyimli olunması risk faktörünün minimize edilmesi açısından önemlidir. Dolaysıyla henüz yeni yatırımcıysanız Bitcoin’e yatırım yapmadan önce mümkünse bir uzman eşliğinde hareket etmeniz, borsalardan gerekli analizleri gerçekleştirmeniz önerilir.
Bitcoin Hesabı Açılması
Kripto para birimleri bugün pek çok yerli ve yabancı türden borsalar üzerinden tutulabiliyor. Ancak pek çok borsalar tamamen finans kuruluşları gibi çalıştığından bitcoin ve diğer alt coin para birimlerinin saklanmasında riskler oluşturabiliyor. Kullanıcıların bu anlamda en kaliteli ve güvenilir olan borsaları tercih etmesi son derece önemlidir. Zira geçmiş dönemlerde bazı borsalarda yüklü miktarda bitcoinlerin çalındığı pek çok haber kanalları üzerinden duyurulmuştur.
Bitcoinlerin çalınması beraberinde yatırımcıların ciddi anlamda ekonomik kayıplar yaşaması demektir. Bitcoin hesabının açılması pek çok adımlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Kripto paralarda hesap açılması mutlaka bu alanda uzman olan güvenilir kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Zira deneyimli olunmadan açılan hesaplarda risk durumları oluşabiliyor.
Blochain.com Sitesine Giriş Yapın
İlk olarak Blochain.com sitesine giriş yapılmalıdır. Çünkü Bitcoin para biriminde hesap açtırmak istediğinizde mutlaka bu siteye giriş sağlamanız gerekiyor. Pek çok alt kripto para birimlerinde olduğu gibi Bitcoin’de doğrudan Blockhain tabanlıdır. Fakat bu siteyi taklit eden birçok sahte platformlar da söz konusudur. Bu türden sitelerin genel amacı yatırımcıların kimlik bilgilerinin ele geçirilerek bitcoinlere sahip olunmak istenmesidir. Bu ayrıntıda da ayrıca dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Sahte sitelerden mutlaka uzak durulmalıdır. Bu nedenle hesap açmadan önce web sitesinin mutlaka kimlik bilgilerinin kontrol edilmesi önemlidir. Bu aşamada tedbir amacıyla ilk olarak sitenin URL’sinin incelenmesi gerekiyor. Hemen akabinde ise Blochain Luxembourg S.A.R.L (LU) kurumsal sertifika belgesine sahip olup olunmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.
Kayıt İşleminin Tamamlanması
Yukarıdaki basit adımlar gerçekleştirildikten hemen sonrasında ise gerekli kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Web sitesinin hemen üst bölümünde yer alan ‘’Kayıt Ol’’ butonuna tıklanmalıdır. Buradan kullanıcıya ait aktif e-mail adresi ve maksimum güvenlikli bir parola oluşturularak cüzdan oluşturulur. Fakat cüzdan güvenliğinin en yüksek seviyede yer alması hesabın güvende kalması açısından son derece önemlidir. Bu nedenle mümkünse harf, sayı ve büyük simgelerden oluşturulan uzun karakterli parola oluşturulması tavsiye olunur.
Kayıt işleminin tamamlanması birkaç dakika kadar sürüyor. Parolanın unutulma riskine karşın da gerekli önlemlerin alınması önemlidir. Bu aşamada parolanın ilk olarak akıllı cep telefonunda yer alan not defteri kısmına ve akabinde ise yazılı olarak bir kağıt içerisine not edilerek kimseyle paylaşılmadan gizlenmelidir.
Yedek Şifre
Bitcoin hesabı açılmasında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yedek paroladır. Pek çok yatırımcılar bu ayrıntıya önem vermiyor. Ancak ilk parolanın kaybedilmesi durumunda yedek parolanın büyük bir önemi söz konusudur. Bu gibi durumlarda yedek parola devreye konulabilir. Oluşturulan kullanıcı hesabı onaylandıktan hemen sonrasında kontrol panelinin hemen sol üst kısmında yer alan ‘’Güvenlik Merkezi’’ sekmesine giriş sağlanmalıdır. Bu kısımda yer alan ‘’Yedek Parola’’ seçeneğine tıklanmalıdır. Bu bölüm Bitcoin Cüzdanının güvenliğinin ilk adımıdır.
Yedek şifre kullanıcı cüzdanında yer alan ve toplamda 12 sözcükten oluşan özel anahtarları içeriyor. Dolaysıyla hesabın güvende kalması açısından söz konusu bilgilerin mutlaka yazılı olarak muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Söz konusu yedek parola kullanıcıların kendi hesaplarına erişmesini ve paralarının sıfırlanmasında fayda sunuyor.
İki Adımlı Doğrulama Aktif Edilmeli
Pek çok işlemlerde olduğu gibi Bitcoin hesabı açılmasında da kullanıcı hesabının maksimum düzeyde güvende kalması açısından iki adımlı doğrulama aktif edilmelidir. Bu işlem son derece basit olup tercihe göre bilgisayardan veya aktif kullanılan akıllı cep telefonundan ya da her iki cihaz üzerinden de tek seferde aktif edilebilir. Bu adımda ‘’Güvenlik Merkezi’’ kısmına giriş yapılır. Burada yer alan ‘’İki Adımlı Doğrulama’’ sekmesine tıklanır. Bu kısımda tercihe göre bir Authencator veya SMS, YUBİKEY kodları kullanılabilir.
Özellikle daha pratik olması sebebiyle Authencator uygulamasının tercih edilmesi tavsiye edilir. İki adımlı doğrulama uygulaması kullanıcı hesabına her giriş sağladığında ilgili cihaz üzerinden tek seferlik doğrulama kodu gönderiliyor. Gelen kodun sistemden yazılmasıyla birlikte hesaba anında giriş sağlanır.
Hepsi Bu Kadar
Bitcoin hesabı açılması sanıldığı kadar zahmetli bir işlem değildir. Söz konusu adımların hatasız bir şekilde yerine getirilmesi hesabın kurulması açısından yeterlidir. Bitcoin hesabı oluşturulduktan hemen sonrasında artık Bitcoin haricinde ETHERİUM, STALLER, CASH, PAX ve daha birçok kaliteli coinlerin de alım ve satımları güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bitcoin hesabı sadece bu para biriminin alınıp satılmasına özgü değildir. Bunun haricinde pek çok gözde kripto paralar için de kullanılabiliyor.
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yukarıda da belirttiğimiz üzere Bitcoin en çok kazandıran dijital para birimidir. Her ne kadar elle tutulur gözle görülür olmasa da bugün bu para birimi sayesinde dünya genelinden 100’lerce yatırımcılar servetler kazanmıştır. Dolaysıyla bu para birimine yatırım yapmak istediğinizde hesabınızın güvende olması ve yatırımlarınızın kaybedilmemesi açısından mutlaka birçok ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Oluşturduğunuz hesabınızın kesinlikle diğer fertler ve kurumlarla paylaşmamanız tavsiye edilir. Bitcoin hesabı açılması kadar hesap bilgilerinin hackerlenmesi de kolaydır. Bu işlemin özellikle uzman hacker veya hacker grupları tarafından dakikalar içerisinde gerçekleştirildiğini belirtebiliriz. Hesabınızdaki şifre ve kullanıcı bilgilerinizi mutlaka kimsenin ulaşamayacağı bir yerde not edin.
Akıllı cep telefonunuzdan not etmek istediğinizde ilk olarak parolalı bir not defteri uygulamasını Google Play veya Store Play üzerinden cihazınıza indirmelisiniz. Yukarıdaki basit adımları uyguladıktan sonra Bitcoin hesabınız hızlı bir şekilde oluşturulur. Bu aşamadan itibaren pek çok borsalar üzerinden Bitcoin alım ve satımı yapabilirsiniz. Hesabınıza Bitcoin ilave edebilir veya günlük para çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Bitcoin Hesabı En Hızlı Nasıl Açılır?
Tercihiniz doğrultusunda Bitcoin hesabınızı tek başınıza da açabilirsiniz. Fakat bu konuda yeteri düzeyde deneyimli olmamanız durumunda güvendiğiniz bir uzman eşliğinde de hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Bitcoin hesabının oluşturulmasında yapılan hatalardan uzak durulmalıdır. Hesabın açıldıktan sonra diğer adımların da mutlaka atılması tavsiye edilir.
Kusurlu bir şekilde açılan hesaplar beraberinde siber saldırılara maruz kalma kapısını açabiliyor. Bitcoin hesabı açıldıktan hemen sonrasında ayrıca sisteme hemen bitcon yatırılması tavsiye edilmez. Bir müddetliğine hesabın gerçek anlamda güvende olup olmadığının gözlemlenmesi gerekiyor. Bu aşamadan itibaren hesaba yatırım yapılması önerilir.
Tek Cihazdan Birden Çok Hesap Açılabilir mi?
Tek cihaz üzerinden birden fazla hesap açılması mümkün değildir. Blochain sitesinde kullanıcının tek hesap açma hakkı söz konusudur. Çünkü birden çok sayda hesabın açılması beraberinde çeşitli yönlerden de riskler oluşmasına neden olabiliyor. Bunun haricinde sistem tarafından kullanıcı ip adresi de takip ediliyor. Dolaysıyla aynı cihaz üzerinden birden çok hesabın açılması doğrudan sistem tarafından kolayca fark ediliyor. Bu aşamadan itibaren ise açılan yeni hesabın sistem tarafından pasif konuma dönüştürülmesi söz konusudur.
Bitcoin Hesabı Neden Oluşturulur?
Sadece Bitcoin’de değil diğer alt coinlerde de borsalar üzerinden işlemlerin yapılabilmesi için ilk olarak hesap oluşturulması gerekiyor. Özellikle Blochain tabanlı coinlerde doğrudan Blochain sitesi üzerinden hesap oluşturulması zorunludur. Blochain üzerinden kurulmayan Bitcoin hesabı geçerlilik kabul etmediği gibi kullanıcıların zaman kaybı yaşaması da kaçınılmazdır.
Bitcoin hesabı coin alım ve satımları yapılması ve geleceğe yatırım yapılması amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu kripto para birimi hesabı doğrudan evinizden cihazınızdan açabilirsiniz. Bitcoin hesabınızı oluşturduktan sonra uluslararası ve yerli borsalar üzerinden haftanın 7 günü boyunca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin üzerinden al sat yaparak hızlı bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*