Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Sponsor Bağlantılar

Bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçlarından dolayı avukatlık ya da icralık olabilirsiniz. Bu borçların avukata verilmesi ve icralık olmanız değişik kavramlardır. Bir kredi ya da kredi kartı borucunun 2 dönem içinde doğrusu 2 ay içinde ödenmemesi halinde, kanuna uygun olarak banka tarafınca 30 günlük ek süre tanınır. Bu sürenin sonunda gene borcunuzu ödeyemezseniz banka, alacaklarını avukatta devreder. Avukata devrolan borçlarınız sebebiyle yasal takibe alınırsınız ve kredi siciliniz bozulur. Avukatta olan borçlarınızı da belirli bir süre içinde ödemediğiniz takdirde icraya verilirsiniz. İcralık olduğunuzda, kredi siciliniz tamamen bozulacak ve 5 yıl süresince silinmeyecektir kredi sicili bozuk olan kişilerin 5 yıl süresince banklardan kredi ve kredi ve kredi kartı alması neredeyse imkansızlaşır. Sadece günümüz koşullarında avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar mevcuttur.

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Sponsor Bağlantılar

Bankaya olan borçlarınızdan dolayı avukatlık olduysanız, borcunuzun olduğu banka ile anlaşmaya varabilirsiniz. Bankalar, daha ilkin icra yöntemiyle eşyalara el koyabiliyor ve bu tarz şeyleri paraya çevirebiliyordu. Sadece yeni çıkarılan kanunlar doğrultusunda artık eşyalara el konulmuyor ve borca karşılık, maaşlı olan ya da geliri olan kişilerin maaşlarına ya da gelirlerine el konuluyor. Maaş ya da gelirin bir kısmına el konularak, bankaya olan icralık borçların eğitim edilmesi sağlanıyor. Eğer bu duruma düşmek istemiyorsanız, avukatlık olan borçlarınız için avukatınızdan yapılandırma isteyebilirsiniz. İcralık olan borçlarınız için de bazı bankalardan kredi alarak, borcunuzun tamamını kapatabilirsiniz.

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar 2019 yılı için Akbank, Finansbank, Etken Bank, İş Bankası, TEB ve Ziraat Bankası olarak sayılabilir. Bu bankalardan kredi alabilmeniz için aylık tertipli bir gelirinizin olması gerekir. Bunun yanında kefil ya da ipotek şeklinde teminatlar da istenir. Son 6 aylık sigorta priminizin de yatmış olması gerekir. Bu koşulları sağlıyorsanız, avukatlık ya da icralık olan borçlarınız için kredi alabilirsiniz. Bu kredileri veren bankaların kredi özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Akbank icralık olana kredi koşulları;

Sponsor Bağlantılar

Avukatlık ya da icralık olan borçlarınız için Akbank vesilesiyle 1.000 liradan 50.000 liraya kadar kredi çekebilirsiniz. Bu bankadan sigortalı ve sigortasız olarak kredi çektiğinizde kredinin faiz oranı değişecektir. Buna nazaran;

  • 50.000 lira krediyi sigortalı olarak ve 60 ay vade ile çekerseniz aylık faiz oranınız %2,25 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.737,55 lira olur.
  • 50.000 lira krediyi, gene 60 ay vade ile ve sigortasız olarak çekerseniz aylık faiz oranınız %2,55 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.829,94 lira olur.

Finansbank icralık olanlara kredi koşulları;

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar içinde en oldukca tercih edileni Finansbank’tır. Bu banka, kredi siciliniz negatif olsa bile 100.000 liraya kadar kredi vermektedir. Sadece bu krediyi alabilmek için bankaya güvence vermeniz gerekir. 60 ay vade ile kredinizi alabilirsiniz. Kredi faiz oranı kredi notunuza nazaran değişim gösterecektir. Örnek verecek olursak;

Bu bankadan 35.000 lira krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde, kredi notunuza nazaran aylık faiz oranınız %1,79 olarak belirlenirse krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1043,28 lira olur. Bu krediye toplamda ödeyeceğiniz meblağ ise 62.597,04 lira olacaktır.

Etken Bank avukatlık icralık olana kredi koşulları;

Etken Bank, kredi notuna ehemmiyet vermeden ve evrak istemeden kredi veren bankalardan biridir. Bu bankadan, web üstünden kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Aylık tertipli bir geliriniz var ise ve sigortanız son 6 ay tam olarak yatırıldıysa, bu bankadan kredi almanız oldukça kolaydır. Kredinizi 2.000 liradan 30.000 liraya kadar alabilirsiniz. 3 aydan 60 aya kadar da vade belirleyebilirsiniz. Buna nazaran;

Bu bankadan 30.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekerseniz aylık faiz oranınız %2,79 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.166,06 lira olacaktır. Bu krediden 150 lira tahsis tutarı alınır.

TEB avukatlık icralık olana kredi koşulları;

TEB bankası da avukatlık ya da icralık olanlara kredi veren bankalardan biridir. Bu koşullar altında bu bankadan kredi alabilmek için aylık tertipli bir gelirinizin olması, sigorta primlerinizin tertipli olarak ödeniyor olması ve yanınızda minimum bir tane kefilin bulunması gerekir. Bu bankadan şu anda 48 ay vade ile 50.000 liraya kadar kredi alabilmeniz mümkündür.

TEB vesilesiyle 50.000 lira kredi çekmek isterseniz, kredinizin vadesi en fazla 48 ay olacaktır. Bu vadeye nazaran ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,3 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.892,15 liradır. Bu krediden yaşam sigortası ve dosya harcaması alınacaktır. Bu kredinin faiz oranı, müşterilerin kredi notuna nazaran belirlenmektedir. Avukatlık, icralık kişilerin bu nedene bağlı olarak, TEB’den alacakları kredilerinin faiz oranı daha yüksek olacaktır.

İş Bankası avukatlık icralık olana kredi koşulları;

İş Bankası, avukatlık ya da icralık olan kişilere kolay kredi veren bankalar içinde yer alır. Bu bankadan 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Kredi notunuz ve kredi siciliniz fena olsa bile aylık tertipli bir geliriniz var ise ve sigorta primleriniz ödeniyorsa, bu bankadan kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredi miktarını yükseltmek içi bankaya kefil ve ipotek teminatları vermeniz istenecektir.

İş Bankasından 100.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde bu kredinin faiz oranı %1,99’dan başlayacaktır. Sadece müşterilerin kredi notuna bağlı olarak kredi faiz oranları değişim izah edebilir. Bu krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 3.153,28 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 189.196,80 liradır. Bu krediden dosya harcaması ve yaşam sigortası harcaması alınacaktır.

Ziraat Bankası avukatlık icralık olana kredi koşulları;

Ziraat Bankasından bu koşullar altına kredi çekmeniz birazcık zor olsa gerek. Sadece aylık tertipli geliri olan, sigortası tertipli olarak yatan, bankaya ev ya da iş yeri tapusunu ipotek olarak veren ve minimum bir tane kefil getiren kişiler, bu bankadan kredi sicil negatif olsa bile kredi alabilmektedir. Kredinin üst limiti banka tarafınca, vereceğiniz ipoteğe nazaran belirlenmektedir. Kredini faiz oranları da kredi notunuza nazaran değişecektir.

Bu bankandan 100.000 lira kredi almak istediğinizde, kredinin vadesini 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %1,59 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 2.813,908 lira olur.

Odeabank avukatlık icralık olana kredi koşulları

Avukatlık icralık olana kredi veren bankalar içinde yer edinen Odebank aracılığı ile 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bu banka, avukatlık olan kişilere kredi vermek için gelir belgesi, kefil ve ipotek şeklinde belgeler talep etmektedir. Bankanın ipotek istemesi durumunda, alacağınız kredinin miktarı, ipoteğin değerine nazaran belirlenecektir. Buna nazaran;

Odeabank’ta 100.000 bin lira kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 3.223,56 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %2,07 olarak belirlenmiştir. Krediye ödeyeceğiniz taksit tutarı 525 lira olur. Bu kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 193.413,15 liradır.

Fibabanka borç transferi kredisi;

Fibabanka avukatlık ya da icralık olan kişilere kredi verdiği şeklinde öteki bankalarda olan kredi borçlarınızı tek bir bankada toplamak için de borç transferi kredisi imkânı sunmaktadır. Borç transferi kredisi ile borçlarınız avukatlık ya da icralık olmadan yine yapılandırma ve kolayca ödeme imkânınız olacaktır. Bu kredinin tutarı, öteki bankalardan olan borçlarınız ve aylık gelirinize nazaran banka tarafınca belirlenmektedir. Bunun haricinde Fibabanka’dan avukatlık olan borçlarınız için 50 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür

Bu bankadan 50 bin lira kredi almak istediğinizde ve vadenizi 60 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %1,7 olur. Bu kredinin dosya harcaması 250 liradır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.452,36 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 87.141,75 liradır.

Denizbank icralık olana kredi koşulları;

Denizbank da kredi notuna oldukca fazla ehemmiyet vermeyen ve müşterilerine kredi anlamında kolay destek elde eden bankalardan biridir. Bu bankaya kefil teminatı ya da ipotek teminatı göstermeniz durumunda, icralık olsanız bile 50.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.

Bu bankadan alacağınız 50.000 lira kredinizi 60 ay vadeye kadar çekebilirsiniz. 60 ay vadeli 50 bin lira kredi için bu bankaya ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %1,69’dur. Bu kredinin aylık taksit tutarı ise 1.448,17 liradır. Kredi için geri ödeyeceğiniz meblağ 86.889,71 lira olurken bu krediye ödeyeceğiniz dosya harcaması tutarı ise 262,5 liradır. Kredinizin senelik maliyet oranı ise %27,56 lira olacaktır.

Denizbank aracılığı ile ipotek vererek gerekseme kredisi almak istediğinizde, alacağınız meblağ birazcık daha terfi edecektir. Vereceğiniz ipoteğin değerine nazaran 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediyi gene 60 ay vade ile çekmeniz mümkündür. Kredini faiz oranı, banka tarafınca belirlenecektir.

Vakıfbank icralık olana kredi koşulları;

Vakıfbank, icralık olana kredi veren bankalardan en oldukca tercih edilenidir. Bu bankadan icralık olan kişilerin kredi alabilmesi için ilk olarak, daha önceki icralık olmuş borçlarını kapatmış olmaları gerekir. Daha ilkin icralık olduysanız ve Vakıfbank’tan kredi almak ısıtırsanız başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız ve yanınızda kefille beraber bir tane ipotek de bulundurmanız gerekir. Bu koşullar altında bu bankadan 3.000 liradan 125.000 liraya kadar kredi almak imkânınız bulunmaktadır. Kredinizin faiz oranı ise kredi notunuza nazaran değişecektir. Bu bankadan alacağınız kredi için örnek hesaplama aşağıdaki şekilde yapılabilir;

60 ay vade için 125 bin lira kredi almak istediğinizde bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 3.174,18 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,25’ten adım atar. Bu krediden 625 lira tahsis tutarı alınacaktır.

60 ay vade için 100 bin lira kredi almak istediğinizde ise faiz oranı gene %1,25’ten başlayacaktır. Bu faiz oranı için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.539,35 lira olur. Bu krediden alınacak dosya harcaması tutarı ise 500 liradır.

Avukatlık İcralık olana kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

Avukatlık ya da icralık olduysanız bir bankadan kredi alabilmek için bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Kredi notunuzun artmaya başlamış olması gerekir. Bunun için tüm borçlarınızın kapatılmış olması önemlidir. Hem de bir bankaya otomatik ödeme talimatı vererek ve bunların tertipli ödenmesini sağlayarak, kredi notunuzu yükseltmeye başlayabilirsiniz. BES ya da vadeli mevduat hesabı şeklinde ürünleri alarak da kredi notunuz etkilersiniz.
  • Aylık tertipli gelirinizin olması gerekir. Bankalar, verecekleri kredinin geri ödenebilirliğini sorgularlar. Avukatlık olsanız bile aylık tertipli geliriniz var ise, bankalardan kredi alabilirsiniz.
  • Avukatlık olan kişilerin sigorta primlerinin de ödenmiş olması gerekir. Sigorta primleri, bir işte tertipli olarak çalıştığınızın ve aylık tertipli gelirinizin bulunduğunun en büyük göstergesidir. Son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse, daha ilkin icralık olduysanız bile bankalardan kredi alabilirsiniz.
  • Bankalara kredi karaşınlında bir ipotek sunmanız gerekir. Daha öce, borçlarından dolayı avukatlık ya da icralık olan kişilerin bankaya itimat vermesi gerekir. Bu itimat, sadece verilecek olan ipotekle sağlanır. İpotek olarak ev ya da iş yeri tapusu götürebilirsiniz. Bu sayede bankalar, size verdikleri krediyi geri alamasalar bile bu varlıklara el koyarak verdikleri krediyi eğitim ederler.

Enpara İcralık Olana Kredi Koşulları Nedir?

İcralık olan kişilerin kredi alabileceği bir öteki banka enpara.com adresidir. Enpara, Finansbank tarafınca oluşturulan dijital bankacılıktır. Bu bankadan icralık olsanız bile kredi alabilmeniz için aylık gelir elde ediyor olmanız ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması gerekir. Bunun haricinde kredi sicili ya da kredi notu şeklinde koşullar aranmaz. Yalnızca kredi notunuz 1550’ün altındaysa banka tarafınca kredi verilirken gelir belgesi ya da kefil şeklinde teminatlar istenebilir.

Enpara.com kredilerine müracaat yapmak için dijital kanalları kullanmanız gerekir. Müracaat için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kredi-musteri/kredi-basvuru adresinde bulunan müracaat formunu doldurabilirsiniz. Eğer bu bankanın müşterisiyseniz de size verilen parola ile beraber mobil bankacılığa ya da web bankacılığına giriş yaparak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İcralık olsanız bile bu bankadan 60.000 liraya kadar ve %1,24’ varan faiz oranlarında kredi almanız mümkündür. Kredinizin faiz oranını kredi notunuz değil vade sayınız belirler. Ek olarak bu bankada krediniz için yalnızca yaşam sigortası harcaması alınır, dosya harcaması eğitim edilmez. Bu avantajlı krediyi derhal almak için başvurularınızı 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

İcralık olana kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

İcralık olana kredi veren bankalara müracaat yaparken yapmanız ihtiyaç duyulan, bu bankaların iyi mi müracaat aldıklarını oldukca iyi araştırmaktır. Yukarıda da açıkladığımız şeklinde bankaların bir kısmı online kanallardan müracaat alırlar. Dijital bankacılık hizmeti sunan bankalardan online olarak müracaat yapabilirsiniz. Sadece daha ilkin icralık olduysanız, kredi başvurularınızı ne olursa olsun banka şubelerinden yapmanız gerekir.

Online kanallardan müracaat yaptığınızda, daha ilkin icralık olan borçlarından dolayı direkt olarak negatif cevap alırınız. Bu durumda yaptığınız her negatif müracaat hem kredi notunuzu düşürecek hem de öteki bankaların size kredi vermesine engel olacaktır. Kredi başvurunuzu yapmadan ilkin sizden istenen tüm lüzumlu evrakları topladıktan sonrasında banka şubelerinden müracaat yapmanız gerekir.

Müracaat esnasında yanınıza kefil ya da ipotek alırsanız, bankadan oldukca daha kolay kredi alırsınız. Ek olarak kredi başvurusu yaparken daha ilkin çalıştığınız bir bankayı ya da halen çalışmakta olduğunuz bir bankayı tercih etmenizde yarar vardır. Maaş aldığınız, para giriş çıkışı olan ya da daha ilkin ödemelerini asla aksatmadığınız bir bankaya kredi başvurusunda bulunmanız, kredinizin daha kolay onaylanmasını elde edecektir.

CEPTETEB icralık olana kredi;

İcralık olanların kefilsiz, belgesiz ve tazminatsız olarak kredi alabileceği bir başka banka da CEPTETEB’dir. Bu banka yardımıyla oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınızda bulabilirsiniz. Şubesiz bankacılık hizmeti sunan CEPTETEB, icralık olsanız bile başvurularınızı internet adresinden alır ve kredi evraklarınızı evinize kadar teslim eder. Üstelik alacağınız kredinin harcaması da yoktur. CEPTETEB icralık olana kredi özellikleri şöyledir;

• CEPTETEB yardımıyla 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan kredinizi derhal alabilirsiniz.
• Bu kredi en fazla 36 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Kredinizi isterseniz, 3 ay erteleme avantajıyla da almanız mümkündür.
• CEPTETEB kredilerinin faiz oranları kredi notunuza göre değişiklik gösterir. Hoşgeldin faizi olarak %0,89 geçerlidir. Sadece icralık olduğunuz için kredinizi %0,99 faiz oranıyla kullanırsınız.
• CEPTETEB kredisinden dosya harcaması alınmaz, yalnızca yaşam sigortası harcaması ödersiniz. Bu sigorta ise alacağınız kredinin ve sizin özelliklerinize göre değişiklik gösterir.

Krediyi almak için TEB ATM’lerinden, internet sayfasındaki müracaat formundan, web şubeden ya da mobil şubeden 7/24 müracaat yapabilirsiniz. Krediniz otomatikman hesabınıza aktarılır ve derhal kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*