Alternatif Bank Bahar Kredisi Sizleri Bekliyor

Sponsor Bağlantılar

Alternatif Bank son zamanların en gözde bankalarından biridir. Bilhassa engelsiz bankacılık ve dijital bankacılık alanında hususi hizmetler sunan bu banka, krediler alanında da en oldukca tercih edilen bankalardan biridir. Son zamanlarda yapmış olduğu kampanyası ise Bahar Kredisidir. Bu bankadan uygun faiz oranları ve düşük taksit tutarları ile kredinizi alabilirsiniz. Alternatif Bank bahar kredisi hakkında detaylı informasyon sunalım;

Alternatif Bank bahar kredisi özellikleri nedir?

Sponsor Bağlantılar

Alternatif Bankın sunmuş olduğu bahar kredisi, bu senenin bahar ayarlarında geçerli olan kampanyasıdır. Kampanyaya olan öğrenci nazaran bu kredini süresi uzatılabilir. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu bankadan bahar kredisi için 1.000 liradan 30.000 liraya kadar olan ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak suretiyle müracaat yapabilirsiniz.
 • Bu krediye 3 ay ile 60 ay içinde vadeler ile haiz olabilirsiniz.,
 • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis tutarı şu demek oluyor ki dosya harcaması alınmaktadır.
 • Kredi için yaşam sigortası harcaması alınmaktadır. Bu yaşam sigortası kredinin vadesine, kredi tutarına, krediyi çeken kişinin cinsiyetine ve yaşına nazaran değişmektedir.
 • Kredi için belirlenmiş olan aylık faiz oranı %2,05’tir.

Alternatif Bank bahar kredisi örnek ödeme planları;

Bu bankadan nakit ihtiyaçlarınıza nazaran uygun vadelerde kredi çekmeniz mümkündür. Alternatif Bank bahar kredisi için çekeceğiniz kredi tutarına ve vadeye nazaran örnek ödeme planları aşağıdaki şekilde olacaktır;

 • Bankadan 10.000 lira kredi çektiğinizde ve kredi vadesini 12 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,05 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 973 TL olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 11.722 TL olacaktır.
 • Bu bankadan 5.000 lira olan kredinizi 60 ay vadeli olarak çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz faiz oranı değişmeyecek ve %2,05 olacaktır. Kredinin aylık ödeme tutarı 160 TL olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 9.644 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi alırsanız aylık faiz oranınız gene %2,05 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 962 TL olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 57.863 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 30.000 lira olan nakit ihtiyaçlarınız için 24 ay vade ile kredi çekmek isterseniz kredinin aylık faiz oranı %2,05 olur. Krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.670 lira ve geri ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 40.236 lira olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Yukarıdaki hesaplamalardan da görüleceği suretiyle kredi vadesini ne kadar düşük tutarsanız, geri ödeyeceğiniz toplam meblağ da o denli azalacaktır. Sadece uzun vadeli olarak kredilerin aylık tutarı düşük olduğundan daha çok tercih edilmiş olduğu görülmektedir.

Alternatif Bank bahar kredisi başvuruları iyi mi yapılır?

Bu bankadan kredi almak için size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde banka şubesi olup olmadığını bankanın web sitesinden kont öl edebilirsiniz. Banka şubesine gitmek istemiyorsanız ya da bulunduğunuz ilde bu bankanın şubesi yoksa kredi başvurularınız için web şubesini, mobil şubeyi, davet merkezini ya da banka ATM’lerini kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi değilseniz bile derhal davet merkezlerini arayarak bu bankadan hesabınızın açılmasını sağlayabilir ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Alternatif Bankın web şubesi ve mobil şubesi üstünden müracaat yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız ve banka tarafınca size verilen kullanıcı kodu ve satın alan numarası ile bu bölgelere giriş yapmanız gerekir. Mobil şube ya da web şubesi üstünde meydana getirilen başvuruların onaylanması daha kolay olacaktır. Kredi başvurunuz onaylandığında paranızı hesabınıza aktarmak için size en yakın banka şubesine gidebilir ya da online şube yöntemlerden biri ile paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi için web bankacılığından iyi mi müracaat yapılır?

Alternatif Bank bahar kredisi müracaat şekillerinden biri de web bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanarak müracaat yapmak için aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.alternatifbank.com.tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredisi/sonbahar-kredisi adresine tıklamanız gerekir. Bu adresten, bahar kredisi ile ilgili detayı informasyon edinebilirsiniz.
 • Bu adreste karşınıza oluşturulan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “web şubesi” kısmına tıklamalısınız.
 • Karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekrandan isterseniz kullanıcı numaranız ile isterseniz de kimlik numaranız ile giriş yapma imkânınız bulunmaktadır. Her iki seçenekle giriş yapmak için kesinlikle banka tarafınca size verilen şifreyi almış olmanız gerekir. Şifreniz yoksa bankadan ya da davet merkezinden alabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız, bu bölümden yeni gizyazı alabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonrasında menü kısmına gelmiş olarak “krediler/ kredi başvurusu” adımlarını takip etmeniz gerekir.
 • Bu adımlarda yer edinen kredi bilgilerini girerek, lüzumlu detayları onayladıktan sonrasında derhal kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı uygulamasından kredi başvurusu yapmak ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarmak oldukça kolaydır. Ek olarak başvurularınızı, mesai saatlerini beklemek zorunda kalmadan, istediğiniz zaman yapabilir ve onaylanan kredinizi gene istediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi için mobil bankacılıktan iyi mi müracaat yapılır?

Alternatif Bank bahar kredisine, banka müşterisi olan kişiler kolayca müracaat yapabilmek için mobil bankacılığı da kullanabilirler. Mobil bankacılığı kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak cep telefonunuza Alternatif Bank mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için Google Play ya da Apple Store mağazalarını kullanabilir ve uygulamanızı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.
 • Arkasından banka tarafınca sez verilen satın alan numarasını ve şifreyi kullanarak uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmak için lüzumlu olan şifreyi, satın alan hizmetlerinden alabilirsiniz. Giriş için satın alan numarası yerine kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonrasında sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Arkasından menü kısmına gelip “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Krediniz için lüzumlu olan kredi tutarı ve vade bilgilerini girmelisiniz.
 • Arkasından açılacak olan onay ekranındaki detayları denetim edip onayladıktan sonrasında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mobil bankacılığın en büyük pozitif yanları sayfalarca biçim doldurmanıza gerek kalmaz. Hem de mobil bankacılık üstünden 7/24 kredi başvurusu yapabilirisiniz. Başvurunuz derhal sonuçlanır ve tarafınıza bildirilir. Onaylanmış olan kredinizi zaman kaybetmeden hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Alternatif Bank bahar kredisinin faiz oranları, müşterilerin kredi notuna nazaran farklılık gösterir. Banka tarafınca kredi skoru 1500 üstünde olanlar ve 1500 altında olanlar için iki değişik faizlendirme tablosu hazırlanmıştır. Sizlere bu tablo hakkında detaylı informasyon verelim;

Kredi notu 1550 ve üstünde olanlar için faiz oranları; %0,96 ve %1,10 içinde değişmektedir. Buna nazaran kredi notu 1550 ve üstünde olanlar alacakları kredinin vadesini 12 aya kadar belirlerse faiz oranı %0,96 olur. Kredi vadesi 24 aya kadar belirlenirse faiz oranı %0,98 olur. 36 ay vadeye kadar alacağınız krediler için faiz oranı %1,06 olarak belirlenirken 60 aya kadar vadeler için belirlenen faiz oranı ise %1,10’dur.

Kredi notu 1500’ün altında olanlar için de faiz oranı gene vade sayısına nazaran değişmektedir. Buna nazaran faiz oranları %1,06’dan adım atar ve %1,19’a kadar uygulanır. Kredinin vadesini 12 aya kadar olarak belirleyenler %1,06 faiz oranında kredilerini alırlar. Kredi vadesini 24 ay kadar belirleyenler için faiz oranı %1,09 olur. Vadesini 36 aya kadar belirleyenler için faiz oranı %1,12 olur. 48 ay kadar vade için faiz oranı %1,15 olurken 60 ay vadeye kadar faz oranı ise %1,19 olarak belirlenir.

Alternatif Bank beklenen yaz kredisi;

Alternatif Bank yaz kredisi kampanyası ile tüm ihtiyacınız olan şeyleri %0,94’ten başlamış olan faiz oranlarında karşılıyor. Bu krediyi alırken, bütçenize uygun faiz oranları ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Krediyi almak için Alternatif Bank banka şubelerinden müracaat yapmanız gerekir.

Müracaat esnasında yanınızda kimlik belgenizi, ikametgâh belgenizi, gelir belgenizi ve hizmet dökümü belgenizi bulundurmanız yeterlidir. Kredi başvurunuz alındıktan sonrasında size verilecek olan kredi tutarı belirlenir. Arkasından bütçenize uygun olan ödeme planına karar veririsiniz ve krediniz anında hesabınıza aktarılır. Alternatif Bank yaz kredisi genel özellikleri şöyledir;

• Alternatif Bank’ın bu avantajlı kredisinin faiz oranları, kredi vadesine göre değişiklik gösterir. Buna nazaran kredinizi 12 ay vadeye kadar alırsanız %0,94 faiz oranından faydalanabilirsiniz. 24 aya kadar vade için %0,96, 36 aya varan vade için %0,99, 48 aya kadar vade için %1,05 ve 60 aya varan vade için de %1,05 faiz oranı geçerlidir.
• Bu kredi için yaşam sigortası ve dosya harcaması alınır.
• Kredinizin faiz oranları düşük olduğunuz için senelik ve aylık maliyet oranları da oldukça düşüktür.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*