Aktif Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Sponsor Bağlantılar

Online kredi başvurusu, web üstünden vakit kaybetmeden bir tek T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız ile yapacağınız müracaat çeşididir. Son manalarda tüm bankalar tarafınca online kredi başvurusu hizmeti sunulmaktadır. Ek olarak bankalar, dijital bankacılık hizmeti de sunarlar ve müşterilerine büyük kolaylık sağlarlar. Bu bankalardan biri de Etken Bank’tır. Etken Bank, birkaç şehirde şubesi bulunmuş olduğu için tüm Türkiye’ye hizmet vermek adına N Kolay Kredi adı altında dijital bankacılık hizmet sunmaktadır. Bu bankacılık hizmeti yardımıyla, dakikalar içinde kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi anında kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler bile bu kanaldan kredi başvurusu yaparak, oturmuş olduğu yerden kredi kullanmaktadır. Etken Bank online kredi başvurusu, N Kolay Kredi üstünden yapılmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Banka müşterisi olan kişiler onaylanan kredilerini anında hesaplarına aktarıp kullanmaya başlayabilirler. Banak müşterisi olmayan kişilere ise kurye kanalıyla evrakları teslim edilir. Bu evraklar imzalandıktan sonrasında kredileri, aynı gün içinde hesaplarına yatırılır. Etken Bank’ın bir başka pozitif yanları da düşük kredi notuna bile kredi verebiliyor olmasıdır. Kredi siciliniz bozuksa ve kredi notunuz kötüyse, aylık tertipli gelirinizin olması ve sigorta primlerinizi ödenmesi koşuluyla bu bankadan derhal kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Sizlere Etken Bank online kredi başvurusu hakkında detaylı informasyon sunalım;

Etken Bank Online Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

İnternetten müracaat yapmak banka banka dolaşmaktan oldukca daha kolay bir başvurudur. İster evde olun, ister iş yerinde, ister tatilde nakde mi sıkıştınız anında online müracaat ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Etken bank online kredi başvurusu ile yapmanız ihtiyaç duyulan istediğiniz kredi tutarını ve vadesini belirleyip sonrasında size uygun olan krediyi seçiyorsunuz. Belge istemeden kredi verebilen Aktifbank eğer siciliniz uygunsa bankaya uğramadan paranızı hesabınıza aktaracaktır. Sadece bazı durumlarda banka sizden belge talep edebilir fakat gene de Etken bankın online kredi başvurusunun avantajlarını yaşayacaksınız. Bir tek belgenizi bırakıp öteki prosedürlerle uğraşmadan işinizi oldukca kolay halletme avantajınız bulunacaktır.

Kimi zaman Etken bank online kredi başvurusundan sonrasında bu kredinin kolay onaylanıp onaylanmayacağı şeklinde bir ekip sorular sorulmaktadır. Evet online kredi öteki kredilere nazaran daha kolay ve avantajlı bir kredi olabilir. Fakat bu kredinizin oldukca acele onaylanacağı anlamına gelmiyor. Eğer siciliniz bozuksa, gerek öteki bankalar olsun gerekse Akbank olsun sizden belge istemeden hareket etmeyecektir. Findeks raporu ile tüm bankalarla ilişkileriniz oldukca rahat ortaya çıkmış olduğu için Etken bank online kredi onaylanırken de bu raporlar göz önüne alınarak karar verilmektedir.

Etken Bank online kredi başvurusu yapmak için bankanın web sitesini, web bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Bankanın web sitesini kullanarak müracaat yapmak için 3 adımı tamamlamanız gerekir. Bu adımların ilkinde kimlik numaranız, cep telefonunuz ve doğrulama kodu şeklinde bilgiler istenir. Peşinden aylık gelir, iş ve adres bilgilerini istenir. Peşinden kredini onaylanır ve ekranda yer edinen sözleşmeleri onaylamanız istenir. Onaylanan krediniz, 5 dakikada hesabınız aktarılır. Banka müşterisi değilseniz, kredinizi almak için kurye tarafınca ziyaret edilmenizi beklemelisiniz. Kurye aracılığı ile evraklarınız 7-10 gün iş günü içinde adresinize iletilir. Evraklarınızı imzaladıktan sonrasında aynı gün kredinizi hesabınızdan alabilirsiniz.

Bankanın web bankacılığından kredi başvurusu yapabilmek için banka müşterisi olmanız gerekir. Etken Bank tarafınca size hususi olarak verilen gizyazı ile web sitesinden giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonrasında “kredi başvurusu” kısmına gelmiş olarak derhal kredinize müracaat yapabilirsiniz. Kredi başvurusu esnasında yalnızca almak istediniz meblağ ve kredi vadesi detayları istenecektir. Ekranda yer edinen sözleşmeleri de onayladıktan sonrasında paranızı derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Etken Bank online kredi başvurusu hem de mobil bankacılık üstünden de yapılmaktadır. Mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Peşinden size verilen gizyazı ve kimlik numaranız ile uygulamaya giriş yaparak kredi başvurunuzu derhal yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredinizi ise derhal hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktifbank Online Kredi Faiz Oranları

İnternet üstünden meydana getirilen online kredi başvurularında daha düşük faiz oranlarıyla karşılaşmak mümkün. Bunun sebebi ise bankaların dijital alandaki rekabeti gelmektedir. Bankalar dijital bankacılık yardımıyla hem kullanıcı doğrusu banka müşterisini artırıyor hem de şube maliyetini düşürüyor. Böylece Aktifbank ve birçok bankada online müracaat ile almak istediğiniz kredi faiz oranlarında gözle görülür bir düşüş gerçekleşiyor. Etken bank tüm bu tarz şeyleri N kolay krediyi piyasaya sürerek yapmaktadır.

Örneklendirecek olursak 10.000 TL kredi çektiğimizi düşünürsek;

Vade             faiz oranı                        senelik maliyet oranı              aylık taksit                              toplam meblağ

60 ay              %2,79                                     %3,37                             389 TL                                        23,373 TL

48 ay              %2,79                                     %3,38                             422 TL                                        20,287 TL

36 ay              %2,79                                     %3,38                             482 TL                                        17,409 TL

12 ay              %2,79                                     %3,44                             1026 TL                                     12,359 TL

Etken Bank Online Kredinin Avantajları

 • Banka şubesine gitmeden, iş yerinizden, evinizden her nerde olursanız olun internetten istediğiniz vakit kredi kullanabilirsiniz. Üstelik onaylanıp hesabınıza yatması oldukca uzun sürmeyecek.
 • Sayfalarca belge imzalamanıza gerek kalmayacak.
 • Şubede sıra bekleme derdiniz olmayacak ve çeşitli prosedürlerle uğraşmayacaksınız.
 • Ek olarak Etken Banktan kredi çektiğiniz için bu bankanın kredi kartını alma şeklinde bir zorunluluğunuz olmayacak.

Etken Bank online kredimi iyi mi kullanırım?

Etken Bank web şubesini kullanarak paranızı başka bir hesabınıza parasız şekilde ve istediğiniz vakit geçirme edebilirsiniz.

Türkiyede ki tüm PTT’lerden paranızı parasız alabilirsiniz.

N kolay banka kartınız ile istediğiniz ATM’den paranızı çekebilirsiniz.

Etken Bank online kredimi iyi mi öderim?

Etken Bank şubelerinden, www.aktifbank.com.tr adresinden, herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan Etken Bank hesabınıza EFT yaparak, tüm PTT şubelerinden ve PTT matik’lerden, Akbank ATM, Vakıf Bank ATM VE PTTmatik’lerden, N kolay banka kartın ile taksit ödemeni yapabilirsin.

Vakıf bank ATM’sinden iyi mi ödeyebilirim?

Kartsız işlemler menüsüne girilir. Etken bank işlemleri seçilir, banka kart numarası ya da hesap numarası yazılır, ekrandaki bilgiler doldurulur, kendinize ilişik cep telefonu ve TC kimlik numaranız girilir, bilgilerinizi girip işlem ücretini denetim ettikten sonrasında ödemeyi onaylayabilirsiniz. Ak Bank ATM’lerinden de aynı şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Etken Bank online kredi başvurusu hangi krediler için yapılabilir?

Etken Bank, birden fazla kredi seçeneği sunmaktadır. Bu bankaya online olarak müracaat yapabileceğiniz kredi seçenekleri ve kredilerin özellikleri aşağıdaki gibidir;

İnternetten anında kredi, online başvur yapabileceğiniz kredilerden biridir. Bu kredi, 2.000 liradan 30.000 liraya kadar verilmektedir. Kredini faiz oranı %2,89 olarak belirlenmiştir. Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür.

Etken Bank, müşterilerine kolaylık sağlamak açısından, anlaşmalı olduğu iş yerlerinden yapacağınız alışverişleriniz için taksitli alışveriş kredisi de sunmaktadır. Bu krediyi 500 liradan 30.000 liraya kadar kullanma imkânınız bulunmaktadır. Bu kredi için başvurularınızı SMS kanalıyla yapmanız gerekir. Kredi geri ödemelerinizi ise PTT işyerlerinden, anlaşmalı UPT bayilerinden ya da tüm banka ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Etken Bankın online olarak başvurabileceğiniz bir öteki kredi ürünü de kredili destek hesabıdır. Bu hesabı, hesabınızda para olmasa bile ödemelerinizi yapmak ve acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için kullanabilirsiniz. Bu hesap, vadesiz olan hesabınıza tanımlanacaktır. Kredili destek hesabının limiti banka tarafınca belirlenmektedir. Bu hesaba başvurmak için gene web sitesini kullanabilirsiniz.

Etken Bank Online Kredi Başvurusu Şartları Nedir?

Etken Bank online kredi başvurusu yapabilmek ve kredinizi derhal alimsek için bazı şartlar gerekir. Eğer bu şartlara sahipseniz, kredinize yukarıda da detaylı olarak anlattığımız şeklinde oturduğunuz yerden müracaat yapabilir ve kredinizi derhal hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka, kredi başvurusu için kefil ya da ipotek istemez. Kredi notuna da ehemmiyet vermez. Bu bankadan kredi alabilmenizin şartları tertipli geliriniziz olması ve sigorta primlerinin ödenmiş olmasıdır. Kredi başvurusu esnasında kimlik numaranızı girdiğinizde aylık geliriniz ve sigorta primleriniz otomatikman sorgulanır. Eğer öteki bankalara olan borçlarınız gelirinizle orantılıysa ve geliriniz bu krediyi almak için yeterliyse, son altı aylık sigorta primleriniz de yatırılmışsa, kredinizi derhal alabilirsiniz.

Etken Bank online kredi başvurusu kimler tarafınca yapılabilir?

Etken Bank, online bankacılık alanında üstün hizmet sunan bir bankadır. Bu bankadan online kredi almak için başvurularınızı birden fazla yolla yapabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız şekilleri kullanabilmek için bankanın web sitesine girerek daha detaylı informasyon edinebilirsiniz. Şimdi ise Etken Bank Online kredi başvurusu kimler tarafınca ve iyi mi yapılabilir bunu açıklayalım;

Etken Bank müşterisi olanlar;

Bankanın web sitesine girerek, gereksinim duyan tutarı girebilir. Peşinden ekranda oluşturulan sözleşmeleri onayladıktan sonrasında paralarınız derhal hesaplarına aktarabilir.

Passolig banka kartı olanlar;

Passolig, bilinmiş olduğu şeklinde Türkiye’deki tüm stadyumlara katılabilme pozitif yanları sağlar. Bu kartla hem de alışveriş yapabilir ve daha pek oldukca avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu avantajlardan biri de Etken Bank’tan kredi başvurusu yapabilmektir. Bu karta haiz olan kişiler gene Etken Bank’ın web sitesine girerek derhal kredi başvurularını yapabilirler. İhtiyacınız olan kredi tutarını girdikten sonrasında derhal başvurunuz alınır ve onaylandıktan sonrasında ekrana gelen sözleşmeleri onaylamanız gerekir. Peşinden, paranızı derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Passolig ön ödemeli kartı olanlar;

Passolig ön ödemeli kartınız var ise kredi başvurusunu yapabilmek için kısa müracaat formunu doldurmanız gerekir. Peşinden başvurunuz alınır ve kısa süre içinde onaylanır. Onaylanmış olan başvurunuz için lüzumlu olan sözleşmeler ekrana yansır. Sözleşmeleriniz onayladıktan sonrasında vermiş olduğunuz iş ya da ev adresinize 3-7 iş günü içinde kurye yollanır. Kurye, lüzumlu evraklarınızı tarafınıza imzalatır ve aynı gün içinde krediniz hesabınıza aktarılır.

Yeni satın alan olanlar;

Etken Bank müşterisi değilseniz de kredi başvurusu için bankanın web sitesini kullanabilirsiniz. Gene kısa müracaat formunu doldurarak, derhal başvurunuzu yapın ve kredi onayınızı bekleyin. Birkaç saniye içinde krediniz onaylanır ve arından ekrana sözleşmeleriniz gelir. Bu sözleşmelere onay verdikten sonrasında kurye tarafınca 3-7 iş günü içinde evraklarınız adresinize teslim edilir. Evraklarınızı imzaladığınız gün, krediniz hesabınıza aktarılır.

Etken Bank online kredi iyi mi geri ödenir?

Etken Bank aracılığı ile alacağınız online kredileri, bulunduğunuz ilde Etken Bank şubesi olmasa bile kolayca geri ödeyebilirsiniz. Geri ödemelerinizi Etken Bank şubelerinden, web şubesini kullanarak, herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan Etken Banka’daki hesabınıza EFT yaparak, Türkiye’deki tüm PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden, Akbank ATM’lerinden, Vakıfbank ATM’lerinden ya da N Kolay kartınız kullanarak öteki bankanın ATM’lerinden hesabınıza para yatırarak yapabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’lerini kullanarak kredi ödemesi yapmak için;

 • Kartsız işlemler menüsüne girin.
 • Etken Bank işlemlerini seçin.
 • Banka kart numaranız yad a hesap numaranızı yazın.
 • Size ilişik olan kimlik numarasını ve cep telefonunuz girin.
 • Yatırmak istediğiniz para tutarını girin.
 • Bilgilerinizi denetim ettikten sonrasında doğrulayın ve paranızı hesaba aktarın.

Akbank ATM’lerinden kredi ödemesi yapmak için;

 • Kartsız işlemler menüsüne girin.
 • Etken Bank işlemlerini seçin.
 • Banka kartı numaranızı ya da hesap numaranızı yazın.
 • Size ilişik olan kimlik numaranızı ve cep telefonu bilgilerinizi girin.
 • Yatırmak istediğiniz para tutarını girin.
 • Onay ekranından, girdiğiniz detayları deneyin ve onaylayın.
 • Paranızı aktarın ve işleminizi tamamlayın.

Etken Bank kredi çeşitleri nedir?

Etken Bank, internetten anında kredisinin yanında değişik kredi seçenekleri ile de ihtiyacınız olan şeyleri karşılamaktadır. Etken Bank’ın değişik ihtiyaçlarınıza hususi ve değişik satın alan gruplarına hususi kredi seçenekleri bulunur. Bu kredi seçeneklerini açıklayalım;

• PTT’den emekli kredisi PTT’den emekli maaşını alan emekliler için verilen hususi bir kredidir. Emekliler maaşlarını PTT’den alıyorlarsa, bu krediye PTT’den müracaat yapabilirler ve 80.000 liraya kadar kredi alabilirler.

• Taksitli alışveriş kredisi ile anlaşmalı olan bayilerden yapacağınız alışverişler için anında kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi anlaşmalı bayilerden yapacağınız tüm alışverişleriniz için 500 lira ve 30.000 lira içinde kullanabilirsiniz.

• Etken Bank SMS ile kredi, kredi notu yüksek olanlar için sunulan bir kredidir. Bu krediyi 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Başvurularınızı da SMS bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz.

• Borç transferi kredisi ise emekliler için sunulan bir öteki kredi çeşididir. Başka bankalarda olan tüm kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarınızı bu kredi ile tek çatı altında toplayabilir ve geri ödemesini 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*