Akbank Uygun İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Akbank, tüm nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilmeniz için esnek ödeme planı olan, uygun taksitli gerekseme kredisi sunmaktadır. Düğün harcamaları, eşyaları yenileme, eğitim, sıhhat ve dinlence benzer biçimde ihtiyaçlarınız için istediğiniz anda, istediğiniz yerden müracaat yapabileceğiniz bu krediler, piyasaya bakılırsa uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Bu kredilerin faiz oranları sigortalı ve sigortasız olarak krediyi almanıza bakılırsa değişecektir. Akbank uygun taksitli gerekseme kredisi başvurusu birden fazla kanaldan yapılabilir.

Akbank uygun taksitli gerekseme kredisi başvurusu iyi mi yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Akbank’ın sunmuş olduğu bu krediyi alabilmek için ilk olarak müracaat yapmanız gerekir. Bu başvuruyu 18 yaşın üstünde olan, aylık tertipli bir gelir olan ve kredi istihbaratında olumsuzluk bulunmayan kısaca kredi sicili ve kredi notu iyi olan kişiler yapabilir. Üst limiti bulunmayan bu kredi için yüksek miktarlarda olan başvurularda bankanın ipotek ya da kefil isteme hakkı bulunur. İpotek olarak ev ya da iş yeri tapusu istenebilir. Bu krediye müracaat yapabileceğiniz şekilleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Akbank Direkt Kredi, belgesiz ve kefilsiz olarak verilen kredidir. Bu krediye istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden başvurma imkânınız bulunur. Akbank Direkt uygulamasını indirerek cep telefonu ya da tabletinizden müracaat yapabileceğiniz benzer biçimde bankanın web sitesini kullanarak da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanallardan yapacağınız başvurular pozitif sonuçlandığında, şubeye gitmeden paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Akbank tarafınca sunulan web kredi ise şubeye gitmeye gerek kalmadan müracaat yapabileceğiniz bir öteki yöntemdir. Baka müşterisi olmasanız bile bankanın internet adresinden giriş yaparak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonrasında size en yalın banka şubesine gidebilir ve kredinizi derhal kullanabilirsiniz.
 • Akbank uygun gerekseme kredisi başvurusu yapabileceğiniz bir başka yol ise Ekspres Hattıdır Akbank kredi Ekspres Hattı ile müracaat yaptıktan sonrasında uzmanlar tarafınca aranırsınız. Kredinizin onaylanıp onaylanmadığını ya da ne kadar kredi alabileceğinizi bu hat aracılığı ile anında öğrenebilirsiniz.
 • Akbank direkt web bankacılığı ile de banka müşterisi olmanız halinde derhal müracaat yapabilirsiniz. Bankada kayıtlı olan bilgileriniz eksiksiz ve doğru ise derhal kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • “KREDİ T.C. KİMLİK NUMARASI” aralarında bir boşluk bırakarak 4425’e kısa bildiri göndermeniz halinde 20.000 liraya kadar olan başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • Bankanın ATM’lerini kullanarak da kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile 7/24 kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Banka müşterisi olmasanız bile 10.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için ATM’den müracaat yapabilirsiniz.

Akbank uygun gerekseme kredisi başvurusu yapabileceğiniz kredi özellikleri nedir?

Akbank’tan uygun faiz oranları ve esnek ödeme planı olan bu kredinin detaylarını banka şubelerinden ya da bankanın satın alan hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Bu kredilerin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Akbank uygun taksitli gerekseme kredileri 1.000 lira ile 50.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için verilmektedir. Daha üst tutarlarda kredi çekmek isterseniz, banka şubelerine başvurmanız gerekir.
 • Bu kredileri sigortalı olarak almak isterseniz aylık faiz oranı %2,52 olacaktır. Sigortasız olan kredilerin aylık faiz oranı ise %2,80 olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranları kredini tutarına bakılırsa de değişim gösterir.
 • Bu kredilere 3 aydan 60 aya kadar olan vadelerle haiz olabilirsiniz.
 • Bu krediyi isterseniz eşit taksitli olarak kullanabilir isterseniz de değişik ödeme planlarından yararlanabilirsiniz. Ara ödemeli, ödemesiz dönemli, artan ödemeli ya da dönem ödemeli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.
 • Bu kredilerden yaşam sigortası yaptırmanız durumunda yaşam sigortası harcaması ve kredi tahsis tutarı alınmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Yukarıdaki özelliklere bakılırsa bu bankadan 60 ay vadeli olarak 10.000 lira kredi çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız, yaşam sigortası yaptırmanız durumunda %2,52 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 363,19 lira olacaktır. Bu krediyi sigortasız olarak çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %2,72 olacaktır. Aylık taksit tutarınız ise 382,01 lira olur.

Akbank uygun gerekseme kredisi müracaat yapmak için istenen koşullar nedir?

Akbank uygun gerekseme kredisi, çoğu zaman online kanallardan müracaat yapanlara süratli bir halde verilmektedir. Bankaların hem uygun faiz oranı ile hem de süratli bir halde kredi verebilmesi için, bu krediye müracaat meydana getirecek olan kişilerde aradıkları bazı özellikler bulunur. Bu özellikleri şöyleki açıklayalım;

• İlk olarak kredi skorunuza bakılır. Bu skor 1500 ve üzerindeyse kredinizi derhal almanız mümkündür. Eğer 1100 seviyelerinde ise Akbank’a ipotek ya da kefil benzer biçimde teminatlar vererek kredi alabilirsiniz. Sadece bu durumda, alacağınız kredinin faizi birazcık yüksek olacaktır.
• Akbank uygun gerekseme kredisi, son altı aylık ödemelerini muntazam yapa kişilere verilmektedir. Kısaca öteki bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı, son altı ay içinde geciktirmeden ödemiş olmanız şartı aranır.
• Bu gerekseme kredinizi derhal alabilmeniz için maaşlı bir işte çalışıyor olmanız ya da özgür meslek geliri sahibi olmanız gerekir. Bunun haricinde faiz, kira ve emekli maaşı geliri olanlar da kredi alabilmektedir.
• Bu krediyi alabilmenizin bir öteki şartı da hizmet dökmüşü belgenizde, son üç aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olmasıdır. Bu primleri kendiniz ödeyebilirsiniz ya da maaşlı bir işte emek harcayarak işvereniniz tarafınca ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank 3 ay ertelemeli kredi;

Akbank 3 ay ertelemeli kredi, 50 bin liraya kadar kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu krediye anında müracaat yapabilir ve derhal hesabınıza alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu krediyi toplamda 60 ay vadeye kadar alma imkânınız bulunur. 3 ay ertelemeli olarak aldığınızda kredinizin toplam vadesi 57 ay üstünden değerlendirilecektir. Bu krediye Akbank müşterisi olanlar mobil ya da web şubeden derhal müracaat yapabilirler. Akbank müşterisi değilseniz,

https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/ adresinden ya da banka şubelerinden müracaat yapabilirsiniz.

Akbank tarafınca verilen bu süratli krediden kefil ya da ipotek istenmez. Sizden herhangi bir belge istenmez. Aylık gelir belgesi benzer biçimde belgeler teslim etmek zorunda değilsiniz. Yalnızca banka müşterisi değilseniz bu belgeleri teslim etmeniz gerekir. Kredinizin aylık faiz oranı banka şubelerinden ya da öteki meydana getirilen kanallarda farklılık gösterecektir.

Kredi tutarına ve vadesine bakılırsa belirlene faiz oranları ise %1,03 ile %1,47 içinde değişmektedir. Krediye müracaat yaptığınızda, adınıza onaylanan kredi miktarı ve kredi faiz oranı hakkında detaylı şekilde bilgilendirme alırsınız.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*