Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Sponsor Bağlantılar

Günümüzde birçok işlem web üstünden yapılabilmektedir. Alışveriş için insanoğlu evlerinden çıkmadan mağaza mağaza dolaşmadan gereksinimlerini gidermektedir. Bankacılık işlemlerinde de bu durum söz mevzusudur. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için de web kullanılabilmektedir. İnternet üstünden meydana getirilen işlemlerle kredi başvurusunda bulunulabilir ve kredi alınabilir.

Sponsor Bağlantılar

Bilhassa 2019 senesinde meydana getirilen pek oldukca yenilikler içinde artık bankaya gitmeden tüm bankacılık işlemlerini yapmanızın mümkün olmasıdır. Online olarak meydana getirilen bu başvurular sonucunda alınan kredi miktarı anında kişinin hesabına yatmaktadır.

Akbank Direkt uygulaması ile artık şubeye gitmeden online olarak tüm bankacılık işlemleri oldukca süratli olarak yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için online meydana getirilen müracaat pozitif sonuçlandığında geri ödeme mevzusunda da gene şubeye gitmeden online işlemlerle yada ATM üstünden taksitlerin ödenmesi söz mevzusu olmaktadır.

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Bankacılık hizmetlerinde online işlemler artık hepimiz tarafınca kullanılmaktadır. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için de bu yöntemler kullanılmaktadır. Daha önceleri meydana getirilen kredi başvurusunda sayfalarca evrak hazırlanıp imzalanırken artık bu belgelere gerek kalmamaktadır. Müracaat formu olmadan, sözleşme kağıtları bulunmadan meydana getirilen bu işlemlerle kredinizi almanız mümkün olmaktadır.

Müracaat esnasında müşterilerin imzalaması ihtiyaç duyulan evraklar online olarak gönderilmektedir. Alan kişi bu evrakları inceleyerek onayla butonuna bastığında evrakların imzalanması söz mevzusu olmaktadır. Akbank tarafınca verilen kredilerde kredi notunun yüksek olması oldukca büyük ehemmiyet taşımaktadır. Kredi başvurusunda daha önceki bankacılık işlemlerinde tertipli ödemenin yapılmasına bağlı olarak pozitif yada negatif olarak değerlendirilmektedir. Negatif kredi notu buluna müşterilerin çoğu zaman başvuruları negatif olarak sonuçlanmaktadır.   

Akbank Şubeye Gitmeden 5 Dakikada Kredi Iyi mi Alınır?

Birçok banka oldukca süratli şekilde yada anında kredi şeklinde reklamlar yaparak müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalar içinde Akbank şubeye gitmeden kredi olarak sulan kredi imkanından yaralanabilirsiniz.  5 dakikada kredi şeklinde sunulan bu kredinin başvurusu için değişik yollar bulunmaktadır. Bu müracaat yolları şunlardır:

  • Akbank’ın web sitesinden müracaat
  • Akbank ATM’den
  • Akbank direkt mobil bankacılığı

Bu başvurularla ilgili Akbank telefon bankacılığı ve satın alan hizmetleri ile iletişime geçebilir ve detaylı informasyon alabilirsiniz. Akbank direkt üstünden şubeye gitmeden kredi başvurusunda üst limit olarak belirlenen miktar 40 bin TL’dir.

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Geri Ödemesinde Faiz Oranları ve Ödeme Şartları

Akbank’tan bankacılık hizmeti alanlar bilhassa son zamanlarda Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bu başvuruların sonucunda kredi başvurusu kabul edilenler için bir geri ödeme planı yapılmaktadır. Bu ödeme planında bankanın sunmuş olduğu faiz oranı değişmezken taksit sayısına nazaran aylık taksitin miktarında değişim olmaktadır. Taksit sayısı azca olur ise geri ödemede ödenen faiz miktarı daha azca olacaktır.

Akbank’tan alınan 10 bin TL 3 aylık geri ödeme planında %2.48 faiz oranı ile aylık olarak 3.533,67 TL ödenmektedir. 10 bin TL geri ödemede 10.601 TL olarak ödenmiş olmaktadır.

Akbank’tan 10 bin TL kredi kullananlar 36 aylık taksitlendirme ile ve %  2,48 olarak planlaması yapılmaktadır. Bu durumda geri ödemede aylık ödenecek miktar 456,40 TL olmaktadır. Bu durumda 10 bin TL anında kredi için geri ödemede 16 bin 430 TL ödeme yapılmış olacaktır.

10 bin TL kredi başvurusunda 60 aylık geri ödeme taksitlendirmesinde %  2,48 faiz oranı ile aylık ödenmesi ihtiyaç duyulan miktar 359,47 TL’dir. Bu durumda 10 bin TL olarak alınan kredi geri ödemesinde 21.568 TL olarak bankaya ödenmektedir.

Akbank şubeye gitmeden kredi hangi şartlarda verilir?

Akbank kendi müşterilerine hususi olarak verdiği şubeye gitmeden kredisini online kanallardan sunmaktadır. Bu kredinin verilmesinin en büyük amacı, müşterilerin acil nakit gereksinimlerini karşılamaktır. Bu bankadan şubeye gitmeden kredi almak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları taşıyor olması istenir;

  • Müşterilerini bu krediye haiz olabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekir. Bu koşullarda kredi notu puanınız minimum 1500 olmalıdır.
  • Bu krediyi almak isteyen kişilerin başka bankalara olan borçlarının fazla olması gerekir. Aylık gelirine nazaran kredi ve kredi kartı borcu azca olan kirşler, bu krediyi kolaylıkla ve istedikleri tutarda alabilirler.
  • Bu krediye müracaat yapabilmek için kredi ödemelerini yapabileceğiniz tertipli gelirinizin olması gerekir. Aylık geliri olmayan ya da maaşlı olarak çalışmayan kişilere bu kredi verilmez.
  • Bu avantajlı krediden faydalanabilmek için sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Sigorta primlerini kendiniz de ödeyebilirsiniz ya da bir yerde maaşlı olarak çalışmak suretiyle, primlerinizin ödenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bu kredi için kefil ya da ipotek benzer biçimde teminatlar istenmez ve bu krediden evrak alınmaz. Şubeye gitmeden yapacağınız başvuruların arkasından krediniz onaylandığında, kullanım için gene online kanalları kullanabilirsiniz. Bu yüzden bankanın size vereceği satın alan numarasını ve şifreyi almanız ve kaybetmemeniz gerekir.

Akbank şubeye gitmeden kredi önek hesaplama tablosu nasıldır?

Akbank şubeye gitmeden kredi, yukarıdaki saydığımız şartları taşıyan tüm müşterilere, diledikleri süre verilmektedir. Sadece bu kredinin faiz oranları kredi vadesine, kredi tutarına ve satın alan özelliklerine göre farklılık gösterir. Bu durumda ne kadar faiz ile kredi alabileceğiniz ve bu kredi için aylık ne kadar ödeyeceğinizi hakkında banka şubeleri ya da davet merkezi ile görüşmeniz gerekir. Başvurularınızı web ya da mobil şubeden yapmış olursanız, size hususi uygulanan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Müracaat aşamasında uygulanan en düşük faiz oranlarına nazaran örnek maliyet tablosu hakkında informasyon verelim;

Akbank şubeye gitmeden kredi 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,45 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 376,13 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 13.593,18 lira
• Senelik kedi faiz oranı; %23,4668

Akbank şubeye gitmeden kredi 20.000 lira tutarında ve 48 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,15 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 572,56 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 27.587,88 lira
• Senelik kedi faiz oranı; %18,2176

Akbank şubeye gitmeden kredi 30.000 lira tutarında ve 60 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,17 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 743,13 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 44.745,30 lira
• Senelik kedi faiz oranı; %18,4957

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu mobil şubeden iyi mi yapılır?

Akbank, mobil şubesinin ismine Direkt adını vermiştir. Mobil şubeden ya da web şubeden kullandırdığı kredilerinin adı de Direkt kredidir. Şubeye gitmeden kredinizi alabileceğiniz en iyi alternatiflerinden biri Direkt uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak başvurularınızı istediğiniz zaman yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye ya da evrak imzalamaya gerek kalmadan derhal kullanabilirsiniz.

Direkt uygulamanın bir başka pozitif yanları ise alabileceğiniz kredi miktarını derhal görebilmenizdir. Direkt uygulamasına giriş yaptıktan sonrasında telefonunuzu sallayarak, derhal kullanabileceğiniz kredi tutarını öğrenebilir ve başvurularınızı bu meblağ üstünden yapabilirsiniz. Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusunu, mobil şubeden yapmak için;

• Cep telefonunuza ücretsiz bir şekilde Akbank Direkt uygulamasını indirin.
• Alan kişi numaranızı ya da kimlik numaranızı ve Akbank parolanızı kullanarak uygulamaya giriş yapın.
• Menü kısmına ulaştıktan sonra “krediler / kredi başvuruları / bireysel gerekseme kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.
• Bu adımlarda sizden istenen kredi tutarı, kredi vadesi, aylık gelir benzer biçimde kısa detayları eksiksiz olarak doldurun.
• Son akşamda başvurunuzu tamamlayın ve onay mesajınızı bekleyin. Mesajınız birkaç dakika içinde gelecektir. Onay mesajınızı aldıktan sonrasında kredinizi derhal kullanmak için gene menü kısmından “krediler / onaylı kredi kullandırım” adımlarını takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*