Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisine Başvur

Sponsor Bağlantılar

Teknolojik uygulamaların bankacılık sektörüne yansımasının peşinden geçmişte olduğu şeklinde kredi almak için şubeye gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Bu bağlamda, web ve mobil şubeler yardımıyla anında kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bankaların resmi web adreslerinden kredi başvurusu yapılabildiği şeklinde neredeyse her bankanın sms ile kredi başvurusu yapma fırsatı bulunmaktadır. Akbank; kredi almak için kendisini tercih edenlere şubeye gitmeden, belge götürmeden ve uzun sayfalar dolusu evrakları imzalamadan kredi alma fırsatını sunmaktadır. Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisine başvur kampanyası hakkında detaylı data almak isteyenlerin Akbank’ın resmi web adresini ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisine başvur kampanyasının adı Akbank Direkt Kredi olarak bilinmektedir. Akbank Direkt Kredi; nakit ihtiyacına en güvence çözümü sunmaktadır. Akbank Direkt Kredi’ye başvurmanın en kestirme yolu, Akbank Direkt Mobil uygulamasına haiz olmaktan geçmektedir. Akbank Direkt Mobil’e giriş yapılmasının derhal peşinden yalnızca telefonu sallayarak ne kadarlık kredi alınabileceği hakkında düşünce sahibi olmak mümkündür. Kullanılabilecek maksimum kredi miktarının öğrenilmesinin peşinden dileyenler, kredi başvurusunda bulunabilirler. Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisine başvur kampanyasından alınabilecek maksimum kredi tutarı; 40 bin TL olarak bilinmektedir. Akbank Direkt Kredi’ye Akbank Direkt İnternet ve Akbank Direkt Mobil üstünden müracaat yapılabilmektedir. Kredi başvurusu için Akbank Direkt Kredi formunu doldurmak gerekmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisi başvurusunun yapılmasının peşinden kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Sadece, şubeye gitmeden kullanılabilecek maksimum kredi tutarı, 40 bin TL olarak belirlenmiştir. 40 bin TL’nin üstünde kredi kullanmak isteyenlerin Akbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Akbank Direkt Kredi, gelir belgesiz olarak sunulan bir kredidir. Akbank Direkt Kredi hizmetinden Akbank müşterilerinin yararlanması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı, bu krediye müracaat yapabilmek için Akbank Direkt Mobil şifresine haiz olmak gerekmektedir. Bu aşamada, Akbank müşterisi olmayanların Akbank Direkt Kredi’ye müracaat yapabilmek adına öncelikle Akbank şubesine gitmeleri ve peşinden Akbank Direkt Mobil şifresini almaları gerekmektedir. Akbank Direkt Kredi başvurusunun onaylanmasının peşinden kredi, anında kişinin hesabına aktarılacaktır.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Sponsor Bağlantılar

Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisi kullanmak isteyenler, Akbank’ın resmi web sitesine girerek aylık faiz oranı ve taksit tutarları hakkında data alabilirler. 10 bin TL tutarında gereksinim kredisi kullanmak isteyenler, 60 ay vade tercih ettikleri takdirde aylık faiz oranı olarak %2,52 oranıyla karşı karşıya bırakılırlar. Aylık taksit tutarları ise 363,19 TL olarak belirlenmektedir. Toplam geri ödeme tutarı ise 21.843, 90 TL olmaktadır. 40 bin TL tutarında gereksinim kredisi almak isteyenler için güncel faiz oranı ise %2,35’tir. 60 aylık vade seçeneğinde kişinin yapacağı aylık geri ödeme miktarı ise 1.390,04 TL olarak belirlenmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Bilgileri

Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisine başvur kampanyasından yararlanmak isteyenlerin ilk tercihi olan Akbank Direkt Kredi’ye ilişik faiz oranları; averaj değerle baz alınarak hesaplanmaktadır. Faiz oranlarının müşterilerin kredi notuna gore farklılık göstermesi mümkündür. Ertelemeler dahil olmak suretiyle Akbank anında kredi vadesi maksimum 60 ay olmaktadır. İlk taksit ödemesinin en fazla 92 gün ertelenmesi söz mevzusudur. Üç ay ertelenmiş bir kredinin vadesi ise 57 aydır. Akbank, lüzumlu görmüş olduğu durumlarda belge talep etme hakkına haizdir. Buna ek olarak, Akbank, bu şartlar altında kredi vermeyi sadece kredi alacak kişinin yaşam sigortası yaptırması durumunda kabul etmektedir.

Şubeye gitmeden kullanacağınız kredi üstünden binde beş oranında kredi tahsis tutarı alınmaktadır. Bu ücret, kredi tahsis tutarının binde 5,25’idir. Bu krediye nereden müracaat yapacağınıza gore kredi faiz oranı değişim gösterecektir. Akbank Direkt, mobil bankacılık ya da web bankacılığı üstünden değişik faiz oranları verilebilir. Faiz oranları hakkında detaylı data edinmek için banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. İnternet üstünden verilen krediler için çoğu zaman kefil şartı aranmaz. Sadece lüzumlu görülen durumlarda banka, kefil isteyebilir. Bunun sebebi kredi kullanabilmek için kafi kredi notunuzun olmamasıdır. Akbank şubeye gitmeden kredi kullanmak istiyorsanız, kredi notunuzun minimum 1500 ve üstünde olması gerekir.

Akbank müşterisi olamayan kişilerin web kanallarından müracaat yaptıktan sonrasında kredilerini kullabilmeleri için kimlik belgeleri, hizmet dökümü belgeleri ve maaş bordroları ile beraber banka şubelerine gitmeleri gerekir. Kredinin size verilebilmesi için adınıza bir hesap açılmalıdır ve bunu için kesinlikle banka şubesine gitmeniz istenir.

Akbank şubeye gitmeden gereksinim kredisi almanın öteki şekilleri nedir?

Akbank direkt uygulamasının haricinde, gereksinim kredisine müracaat yapabileceğiniz başka yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan ilki web şubesidir. Bankanın web sayfasına girerek “Derhal Başvur” kısmına tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkan sayfada yer edinen detayları doldurmanız ve göndermeniz halinde, kredi başvurusunu derhal yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi olmasanız bile bu yöntemi kullanabilir ve krediniz için müracaat yapabilirsiniz. Krediniz derhal değerlendirmeye alınır ve aynı gün içinde cevabı gönderilir.

Akbank şubeye gitmeden kredi için telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. 444 25 25 numaralı telefon bankacılığını arayarak, satın alan temsilcilerine bağlanabilir ve kredi başvurunuzu derhal gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, sizden birkaç data istenecek ve kredi başvurunuz alınacaktır. Akbank müşterisiyseniz, bu bilgiler istenmez ve telefonda onayınız alındıktan sonrasında derhal kredi başvurunuz alınır. Başvurunuz alındıktan sonrasında, dakikalar içinde krediniz onaylanır ve onaylanan krediniz derhal hesabınıza aktarılır.

Akbank’tan şubeye gitmeden kredi çekmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise ATM’lerdir. Bankanın bankamatik kartını ya da kredi kartını kullanıyorsanız, ATM’lerden kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonrasında paranızı, gene ATM’leri kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Bankanın müşterisi değilseniz, kartsız işlemler bölümünden kredi başvurunuzu yapmanız mümkündür.

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu şartları nedir?

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak ve bu krediyi derhal hesabınıza aktarmak için bazı koşulları taşımanızı ister. Bu koşullardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Öteki bankalara olan borçlarınızın tutarının, aylık gelirinizle ornatılı olması ve gelirinize gore hemen hemen kullanabileceğiniz borç limitinizin bulunması gerekir.
 • Bu krediyi alabilmek için aylık tertipli bir işte çalışıyor olmanız ve gelir elde ediyor olmanız gerekir. Maaşlı çalışanlar, aylık gelirlerini maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile kendi iş yerinden gelirleri olanlar ise gelir bilançosu ile kanıtlamalıdır.
 • Akbank’tan bu krediyi alabilmek için faiz gelirinizin ya da emekli maaşınızın olması da yeterlidir. Emekli maaşınız var ise bu gelirinizi maaş hesap cüzdanınız ile kanıtlayabilirsiniz. Faiz geliriniz var ise da bu geliri aldığınız hesap cüzdanı ile müracaat yapabilirsiniz.
 • Kira geliri olan kişilerin de isimlerine kayıtlı olan tapu ile beraber son 2 yıla ilişik olan kira kontratı ve kiranın alındığına dair hesap bilgilerinin bulunmuş olduğu dekont ile müracaat yapması gerekir.
 • Kredi almak isteyen kişilerin bununla birlikte sigorta primlerinin ödenip ödenemediğine de bakılmaktadır. Son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse, bu bankadan kredi alabilirsiniz.

Akbank şubeye gitmeden kredi örnek hesaplama tablosu nasıldır?

Akbank şubeye gitmeden kredi için Akbank mobil, web şubesi ve telefon şubesi aracılıyı ile 100.000 liraya kadar kredi kullanmanız mümkündür. Bu rakamın üstündeki başvurularınız için banka şubelerine gitmen gerekir. Online kanalları kullanarak alabileceğiniz kredi tutarları için örnek maliyet tablosu ise aşağıdaki gibidir;

Akbank aracılığı ile 10.000 lira ola kredisini 24 ay vadeli almak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,49 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 516,10 liradır.
 • Alınacak olan dosya harcaması tutarı; 52,5 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,8340 olur.
 • Senelik maliyet oranı; %24,3699 olur.
 • Geri ödenecek toplam meblağ; 12.386,38 liradır.

Akbank anında krediyi 20.000 lira olarak ve 48 ay vadede kullanmak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,16 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 574,04 liradır.
 • Alınacak olan dosya harcaması tutarı; 105 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,4164 olur.
 • Senelik maliyet oranı; %18,3859 olur
 • Geri ödenecek toplam meblağ; 27.554,04 olur.

Akbank aracılığı ile 30.000 lira olan krediyi 60 ay vadede almak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,16 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 740,81 lira olur.
 • Alınacak olan dosya harcaması tutarı; 157,50 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,4122 olur.
 • Senelik maliyet oranı; %18,3272 olur
 • Geri ödenecek toplam meblağ; 44.448,65 liradır.

Akbank öteki gereksinim kredisi seçenekleri nedir?

Akbank, şubesiz kredi kısaca Direkt kredisinin haricinde standart gereksinim kredisi ve ipotekli gereksinim kredisi seçenekleri sunmaktadır. Standart gereksinim kredisi, banka şubelerinden müracaat yapabileceğiniz, yüksek limitli kredi tutarıdır. Standart gereksinim kredisinde faiz oranları banka tarafınca belirlenir.

Faiz oranları belirlenirken kredi skoru, kredi tutarı ve kredi vadesi şeklinde kriterler değerlendirilir. Bu krediyi alırken banka şubelerine, yukarıda saymış olduğumuz evrakları teslim etmeniz gerekir.

İpotekli ihtiyat kredisi ise yüksek tutarlı olan gereksinim kredisi ihtiyacınız olan şeyi karşılamak amacıyla sunulan bir kredi çeşididir. Bu krediye yüksek tutarlı ve uygun faiz oranları ile haiz olabilirsiniz. İpotekli gereksinim kredisinde güvence olarak ev ya da iş yeri tapusu alınır. Bu tapu sizin adınıza ya da tanıdığınız birinin adına olabilir.

Mühim olan bankaya ipotek olarak verilecek olmasıdır. Alacağınız kredi de ipotek kıymeti üstünden verilir. İpotekli gereksinim kredisinde yaşam sigortası ve dosya harcaması ile beraber ekspertiz tutarı ve ipotek tesisi tutarı alınır. Standart gereksinim kredisi ve ipotekli gereksinim kredisi de 60 ay vadeye kadar sunulmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*