Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

İnsanlar çoğu zaman acil nakit gereksinimlerini karşılamak için krediye müracaat yaparlar. İhtiyaç kredilerinin bankalar tarafınca onaylanması ve verilmesi önceki zamanlarda 2-3 gün sürüyordu. Artık bankalar, çeşitli müracaat kanalları geliştirmiştir. Bu kanallar üstünden yapacağınız başvurular yardımıyla acil nakit ihtiyaçlarınız için derhal müracaat yapabilir ve paranızı derhal hesabınıza aktarabilirsiniz. Sizlere acil gerekseme kredisi başvurusu hakkında detaylı informasyon verelim;

Acil gerekseme kredisi müracaat iyi mi yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Acil ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için gelişen teknoloji ile beraber bankaların çıkarmış olduğu pek oldukça müracaat kanalını kullanabilirsiniz. Ek olarak internette bulunan karşılaştırma sitelerinden de faydalanabilir ve hangi bankanın ne kadar faiz aldığını da karşılaştırma imkânı bularak, derhal başvurunuzu yapabilirsiniz. Derhal müracaat yapabileceğiniz yöntemler şunlardır;

Karşılaştırmalı web sitelerinden acil gerekseme kredisi başvurusu;

İnternet üstünde bulunan karşılaştırma siteleri, istemiş olduğunuz kredi tutarını girdiğinizde, hangi bankanın ne kadar faiz uyguladığını ve hangi bankaya aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi izah edebilir. Bu sayede tek bir arama ile birden oldukça bankanın kredi teklifine ulaşabilirsiniz. Bu siteleri kullanarak derhal müracaat yapmanız da mümkündür. Seçmiş olduğunuz bankanın web sitesinde bulunan müracaat sayfasına yönelirsiniz ve müracaat formunu derhal doldurarak, kredinize kolayca başvur yapabilirsiniz.

Bankaların web sitelerinden acil gerekseme kredisi başvurusu;

Sponsor Bağlantılar

Her bankanın kendine ilişkin web sitesi bulunur. Bankanın müşterisi olmasanız bile bu web sitelerinde bulunan müracaat formlarınızı doldurarak, derhal acil gerekseme kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sitelerin ana sayfasında bulunan “Derhal Başvur” kısmına tıklayarak, müracaat formuna ulaşabilirsiniz. Aylık gelir bilginiz, kimlik numaranız, cep telefonu numaranız benzer biçimde detayları girdikse sonrasında başvurunuzu kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Başvur sonucunuz derhal telefonunuza bildirilir. Onaylanan kredilerinizi banka şubelerinde alabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile acil gerekseme kredisi başvurusu;

Müşterisi olduğunuz bankanın web bankacılığını kullanarak da kredi başvurularınızı derhal yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için bankanın web sitesinin kullanmalısınız. Size verilen parola ve kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonrasında kredi başvurunuzu kısa bir süre içinde yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylamadığında ise, tüm bilgileriniz bankada mevcut olduğundan kredinizi derhal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılık ile acil gerekseme kredisi başvurusu;

Bankaların mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak da acil gerekseme kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu uygulamalar, bankaya gitmeden pek oldukça işleminizi halletmenizi sağlamak için geliştirilmiştir. Havale, EFT, vadesiz hesap açma, vadeli hesap açma benzer biçimde pek oldukça işlemi yapabileceğiniz benzer biçimde kredi ve kredi kartı başvurularınızı da gerçekleştirmenizi sağlar. Başvurmuş olduğunuz krediniz, dakikalar içinde sonuçlanır. Onaylanmış olan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

SMS bankacılığından acil gerekseme kredisi başvurusu;

SMS bankacılığı da acil olan ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabileceğiniz bir öteki yöntemdir. Her bankanın SMS numarası bulunur bu SMS numaralarına, istenilen detayları yazdıktan sonrasında kısa bildiri gönderebilir ve derhal müracaat yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonrasında kredinizi almak için size en yakın banka şubesine gitmelisiniz.

Banka şubelerinden acil gerekseme kredisi başvurusu;

Banka şubelerinden her türlü bankacılık işlemini yaptırabileceğiniz benzer biçimde kredi başvurularınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir bankanın müşterisiyseniz, yanınıza yalnızca kimlik belgenizi alarak banka şubesine gidebilir ve acil ihtiyaçlarınız için derhal kredi başvurusu yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu başvur için bankanın kredilerle ilgilenen alan kişi temsilcilerine başvurmanız gerekir. Başvurunuz derhal alınır ve onaylandıktan sonrasında kredinizi derhal kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi değilseniz, acil gerekseme kredisi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmeden ilkin yanınızda kimlik belgeniz ile beraber gelir belgeniz ve hizmet dökümü belgenizi de bulundurmalısınız. Aylık gelirinizi ve sigorta primlerinizin yatığını kanıtlayan bu belgeler ile derhal başvurunuz alınır ve onaylandığında, derhal krediniz hesabınıza aktarılır.

Banka ATM’lerinden acil gerekseme kredisi başvurusu;

Bankaların büyük bir kısmı kendi müşterisi olun ya da olmayın ATM’leri aracılığı ile acil gerekseme kredisi başvurusu yapmanıza imkân sağlar. Banka ATM’lerinden kredi başvurusu yapmak için aşağıda sayacağımız adımları takip etmeniz gerekir.

  • Banka müşterisi olan kişiler;

Müşterisi oldukları bankanın en yakın ATM’sine giderek, banka kartlarını ya da kredi kartlarını ATM’ye takmalıdır. Peşinden “kredi işlemleri ya da kredi başvurusu” seçeneklerinden uygun olanı seçmelidir. Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi benzer biçimde detayları girdikten sonrasında derhal başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz saniyeler içinde onaylanır ve cep telefonunuza sonucu kısa bildiri olarak gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi gene banka ATM’sini kullanarak, evrak imzalamaya ya da belge vermeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

  • Banka müşterisi olmayan kişiler;

Banka ATM’lerine giderek kartsız işlemeler bölümünden “kredi başvurusu” seçeneğini işaretlemelidir. Peşinden sizden istenecek olan kredi tutarı, aylık gelir bilgisi, kredi vadesi, cep telefonu numarası ve kimlik numarası benzer biçimde detayları girmelisiniz. Bu detayları tamamladıktan sonrasında kredi başvurunuzu derhal yapabilirsiniz. Onaylanan krediniz ise davet merkezleri aracılığı ile derhal hesap açtırarak kullanabilirsiniz.

Acil gerekseme kredisi başvurusu için lüzumlu olan koşullar nedir?

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemler ile bankalardan acil gerekseme kredisi almak için bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşullar tüm bankalar için aynıdır. Yalnızca bazı bankalar kredi notunuza ehemmiyet veremeyebilir. Bu bankalar da şubesiz bankacılık hizmeti veren kurumlardır. Genel olarak aranan koşullar ise şöyledir;

• Acil gerekseme kredisi başvurusu yapabilmeniz için kredi notunuzun 1550 ve üstünde olması gerekir. Bu skor, kredi puanınızın iyi bulunduğunu ve istediğiniz bir bankadan kredi alabileceğinizi gösterir.
• Öteki banaklara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanız ve son altı ay içinde gecikmeye düşmemiş olmanız gerekir.
• Aylık durağan(durgun) gelirinizin olması ve bu geliri ne olursa olsun kanıtlayabiliyor olmanız istenir.
• Acil gerekseme kredisi alabilmeniz için adınıza sigorta primleri yatırılıyor olmalıdır. Bu primlerin de son üç aydır ödeniyor olması gerekir.
• Acil gerekseme kredisini alabilmeniz için bir öteki koşul ise aylık gelirinizin bu krediyi almak için kafi düzeyde olmasıdır. Buna gore öteki bankalardan olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizin aylık gelirinizin %50’sini aşmıyor olması istenir.

Vakıfbank acil gerekseme kredisi başvurusu;

Acil gerekseme kredisi almak için Vakıfbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank, bilhassa kendi müşterisi olan kişilere mobil ve web bankacığından müracaat yapma ve onaylanan kredilerini derhal kullanma imkânı tanır. Eğer banka şubelerine ya da ATM’lere uğrayacak vaktiniz yoksa, SMS bankacılığını ya da internet sayfasındaki müracaat formunu kullanarak da kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusunu acil olarak yapmak için web ya da mobil şube müşterisi olmanız gerekir.

Eğer Vakıfbank müşterisi iseniz ve hemen hemen şifrenizi almadıysanız, derhal Davet merkezini arayarak ya da en yakın Vakıfbank şubesine giderek, web bankacılığı müşterisi olabilirsiniz.
Vakıfbank kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olmayan kişiler https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselkredibasvuru/Subesiz2/BireyselKrediBasvurusuYeni.aspx adresine tıklayabilirler.

Bu adresten, müracaat formuna direkt olarak ulaşabilirsiniz. İlk olarak alan kişi bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Peşinden almak istediğiniz kredinin bilgilerini doldurmalısınız. Öteki etapta emek harcama ve gelir bilgileriniz ile adres bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Son aşamada ise onay kısmı vardır.

Son etapta, girdiğiniz detayları denetim ederek başvurunuzu gönderebilirsiniz. Bu müracaat aynı gün içinde değerIendirilir ve sonuçlanır. Müracaat sonucunuz cep telefonunuza kısa bildiri olarak gönderilir. Kredi başvurunuz pozitif sonuçlandıysa, kredinizi en yakın Vakıfbank şubesine giderek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası acil gerekseme kredi başvurusu;

Ziraat Bankası, acil gerekseme kredisini uygun faiz oranlarında alabileceğiniz bir öteki bankadır. Bu bankanın acil gerekseme kredisi, dijital kredi olarak sunulmaktadır. Bu kredinin üst limit tutarı yoktur ve aylık gelirinize gore kredi tutarınız belirlenir. Kredinizi toplamda 36 ay vadeye kadar alabilirsiniz. Şubeye gitmeden müracaat yapabileceğiniz bu krediyi mobil ve web şubelerinden alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu bu kanallardan yaptıktan sonrasında, onaylanmış olan kredilerinizi de hesabınıza aktarabilirsiniz ve gene banka şubelerine gitmek zorunda kalmazsınız. Bu kredi yaşam sigortası ile beraber sunulmaktadır.

Ziraat Bankası acil gerekseme kredi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir başka alternatif de https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresindeki müracaat formudur. Bu formdan tüketici kredisine müracaat yapabilirsiniz. Bu kredinin de üst limiti yoktur ve toplam vade sayısı 36’dır. Yukarıdaki adrese tıkladığınızda karşınıza gelen sayfadaki detayları doldurarak gönderin ve başvurunuzu saniyeler içinde tamamlayın.

Onaylanmış olan kredinizi almak için size en yakın Ziraat Bankası şubelerine, kimlik belgeniz ve gelir belgenizle gitmeniz gerekir. Banka müşterisi olanlar da kredi başvurusu yaptıktan sonrasında kredilerini almak için mobil ya da web şubeyi kullanabilirler.

Acil kredi başvurusu yapmak için bununla beraber Ziraat Bankasının ATM’lerini ya da davet merkezini de kullanabilirsiniz. ATM’lerden müracaat yapmak için kredi ya da banka kartınız olmalıdır. Davet merkezinden ise haftanın her günü, 7/24 müracaat yapmanız mümkündür.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*