48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Sponsor Bağlantılar

Geçmiş dönemlerde bireysel gereksinim kredilerinin vadesi en fazla 36 aya kadar uzatılabiliyordu. Sadece son dönemlerde kredilerin geri ödenememesi ve fazlaca fazla kişinin kredi sicilinin bozulması sebebiyle devlet tarafınca bu mevzuda yeni bir düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme ile ilk olarak bankalar kredi vadesini 48 aya kadar uzatabilmişlerdir. Son meydana getirilen düzenleme ile gereksinim kredilerinin vadeleri 60 aya kadar uzatılmıştır. Burada mühim olan nokta, vatandaşların alacakları krediyi aylık gelirlerine nazaran ödeyebilmeleridir. Bundan dolayı vade sayısı uzatılarak kredilerin aylık ödeme tutarları düşürülmektedir. Sadece bunu yaparken fazlaca dikkatli olmak gerekir şundan dolayı vadenin uzaması faiz oranının artmasına ve daha çok harcama ödemenize niçin olur. Acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için tercih edebileceğiniz 48 ay vadeli gereksinim kredisi veren bankalar hakkında detaylı informasyon sunalım;

48 ay vadeli gereksinim kredisi veren bankalar sıralaması;

Sponsor Bağlantılar

Bankalardan gereksinim kredisi alabilmek için ilk olarak bazı koşuları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşullar aylık gelirinizin olması, son 6 aylık sigorta priminizin yatırılmış olması ve kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Her ne kadar bazı bankalar kredi notuna ehemmiyet vermese de gelir belgenizin olması ve sigorta priminizin yatması, kredi çekebilmeniz için olmazsa olmaz kurallardır. Bu koşulları sağladığınızda istediğiniz bankadan, kolaylıkla gereksinim kredisi almanız mümkündür. Bu kredilerin geri ödemesini ise aylık gelirinize uygun olan vadelerle belirleyebilirsiniz. Şu ana bakıldığında en fazlaca tercih edilen kredi vadesi 48 aydır. 48 ay vadeli gereksinim kredisi veren bankalar ve kredi özellikleri ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

ING Bank 48 ay vadeli gereksinim kredisi;

Bu bankadan 50.000 liraya kadar nakit ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilmeniz mümkündür. 50.000 lira olan kredinizi 48 ay vade ile çekmek isterseniz aylık uygulanacak faiz oranı %2,14 olacaktır. Bu oran, kişinin kredi notuna nazaran farklılık göstermektedir. Buna nazaran krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.824,11 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam meblağ ise 87.819,63 lira olacaktır.

İş Bankası 48 ay vadeli geleneksel bayram kredisi;

Sponsor Bağlantılar

İş Bankası tarafınca sunulan bu kredi, her bayramdan ilkin uygun faz oranları ile kullandırılmaktadır. Bu krediden 50.000 lira için 48 ay vade ile yararlanmak isterseniz faiz oranınız %2,20 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.849,48 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 88.774,14 lira olacaktır.

QNB Finansbank 48 ay vadeli gereksinim kredisi;

Finansbank tarafınca sunulan bu kredide, kişiye hususi faiz oranları uygulanmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler en düşük faiz oranından faydalanabilirler. Buna nazaran; kredini notunuz yüksekse ve bu bankadan 50.000 lira olan krediniz 48 ay vade ile çekmek isterseniz aylık faiz oranınız %1,79 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.720,25 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 80.881,87 liradır.

Vakıfbank 48 ay vadeli bayram kredisi;

Vakıfbank, gereksinim kredilerinde en uygun faiz oranını sunan bankalardan biridir ve her yıl bayramlardan ilkin kampanya yapmaktadır. Bu yıl ki bayram kredisi kampanyasında uyguladığı faiz oranı %1,89’dur. Bu bankadan 50.000 lira olan nakit ihtiyacınız için 48 ay vade ile kredi çekerseniz aylık faiz oranınız %1,89 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 1.720,25 lira olur. Kredinin toplam geri ödemesi ise 82.834,51 lira olur.

Ziraat Bankası 48 ay vadeli gereksinim kredisi;

Müşterilerine kolaylıkla kredi imkânı elde eden ve kredilerinde uygun faiz oranları sunan bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Bu bankadan 50.000 lira olan krediyi 48 ay vade ile çekmek isterseniz aylık faiz oranınız %1,90 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.724,35 lira olur. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam meblağ da 83.031,09 lira olur.

CEPTETEB 48 ay vadeli gereksinim kredisi;

CEPTETEB, yeni gelen müşterilerine %0,89 benzer biçimde oldukça uygun faiz oranı ile kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan 12 aya kadar olan tüm vadeler için bu faiz oranında kredi almanız mümkündür. 24 aya kadar olan vadelerdeki krediler için CEPTETEB müşterileri ise %0,99 olan faiz oranından faydalanabilirler. Alacağınız kredi vadesi yükseldikçe, kredinizin faiz oranı da değişmiş olur. Bu kredinin faiz oranı bununla beraber kredi notunuza nazaran de belirlenmektedir.

CEPTETEB 48 ay vadeli gereksinim kredisi, dosya masrafsız olarak sunulur. Bu krediden yalnızca yaşam sigortası harcaması alınır. Bu krediye müracaat yapabilmek için internet sayfasında bulunan müracaat formunu kullanabilirsiniz. CEPTETEB ya da TEB müşterisi olan kişiler de mobil bankacılıktan ya da web bankacılığından kredilerine derhal müracaat yapabilirler.

CEPTETEB aracılığı ile 48 ay vadede 30.000 lira kredi almak isterseniz, bu kredini aylık faiz oranı %1,60 olacaktır. Kredi için ödenecek olan aylık taksit tutarı 962,20 lira olur. Bu krediden tahsis ücret alınmaz. Kredini senelik toplam maliyet oranı %25.6327 olurken toplam geri ödenecek kredi tutarı ise 46.185,76 lira olur.

Enpara 48 ay vadeli gereksinim kredisi;

Enpara, Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankasının ismidir. Enpara aracılığı ile oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapılır ve gene oturduğunuz yerden kredinizi almanın keyfini yaşayabilirsiniz. 48 ay vadeli kredi alabileceğiniz bankalar içinde en fazlaca tercih edileni olan enpara, kredilerini masrafsız olarak sunarken bununla beraber uygun faiz oranları da sunmaktadır. Bu bankanın kredi özellikleri ise şöyledir;

• Kredinizi masrafsız olarak alabilirsiniz. Kredinizden yalnızca yaşam sigortası harcaması alınır.
• Enpara aracılığı ile 1.000 liradan 60.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür.
• Enpara kredilerini 60 aya kadar vade seçeneği ile alabilirsiniz. 48 ay vade belirlediğinizde daha düşük faiz ödersiniz.
• Bu bankadan kredi almak için kredi notunuza ehemmiyet verilmez. Yalnızca aylık gelir ve sigorta şartlarının yerine getirilmesi yeterlidir.
• Enpara kredilerinin faiz oranları vadeye nazaran belirlenir. Buna nazaran 12 aya kadar vadede faiz oranı %12, 24 aya kadar %1,09, 36 aya kadar %1,15 ve 20 aya kadar %1,19’dur.
Bu bankadan 48 ay vadeli olarak 60.000 bin lira kredi aldığınızda, kredi faiz oranınız %1,19 olacaktır. Bu krediye aylı olarak 1.735,53 lira ödersiniz. Bu krediye harcama ödemezsiniz ve toplam geri ödeyeceğiniz meblağ da 83.305,44 lira olur.

Sponsor Bağlantılar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*